Jump to content
Българският форум за музиканти

Съвет


vilified

Recommended Posts

Значи тръгнах да си купувам китара... отидох в xxxx и след разговора с момчето от персонала се спрях на 2 китари, утре ще ходя да купувам и исках вашия съвет...

Едната е Fender Telecaster, а другата Jackson Warrior JS30WR...

 

Ще помоля за съвети и коментари :)

Мерси предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ем да всъщност китарата беше Squier OBEY Graphic Telecaster® HS Propaganda и беше 60тина лев по-скъп от Jackson-a

А иначе искам да свиря Alternative Rock и Metalcore...

Редактирано от vilified
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

E не знам какъв разговор сте провели с момчето от xxxx, но сте я докарали до егати противоположностите.

(целта на продавачите в повечето магазини е просто да те накарат да си дадеш парите, без значение дали наистина ти върши работа покупката)

Метъл ли ще свириш, или блус/джаз :). Джаксъна е жичкаджийска китара (въпросните са по-скоро имитация на жичкаджийска китара, ако говорим за ценовия клас около 5-6 стотака), докато телекастера е китара която често джазамените използват.

 

Но не забрвяй, че това са копия, и не е много ясно до колко се доближават до това, като което изглеждат.

 

Обиколи и другите магазини и разгледай. Има китари на ОLP, Yamaha, Caliber, Richwood, Washburn...

Изобщо света не свършва с РФ.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

телекастера е китара която често джазамените използват.

 

 

Джазмените ползват телекастер точно колкото кучетата карат космически кораби (има все пак едно куче летяло в космоса - кучето Лайка; и от джазмените се сещам единствено за Тед Грийн да свири с телекастер - всички останали предпочитам джаз китари :) ).

 

Телекастера се ползва главно за блуграс, кънтри, блус и рок.

 

Успех на младежа с потенциалната нова китара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та аз да се изкажа малко по темата...

Голямата разлика в 2те китари м/у които избирам е в това което момчето от персонала ме посъветва (телекастъра) и това което аз харесах (джаксъна)... да поясня съм все още начинаещ, но не мисля след няколко месеца да си купувам отново китара... както споменах по-горе насочил съм се към музика с доста рифове... г/д добих някаква представа от горните мнения, но ще се радвам на още.. благодаря много предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Пак не позна - блуса е бащата на джаза :)

 

@Vilified - Като цяло за стиловете, които си избрал май и двете китари не са най-подходящите - виж по другите магазини какъв е избора и пак пиши.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Много си хронологичен :) .

Както и да е де, ти си джазмена.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

блуса е бащата на джаза

 

и дЕдото на цялата съвременна музика :)

 

По темата - @Vilified, не е лошо да се поогледаш още малко, да послушаш пак музиката, която ти харесва и след това да купуваш. Ако пък ти се намира и приятел/познат, който е навътре с китарите - няма да е грешка да дойде с теб и да помогне! Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, който свири фюжън :)

 

Майк Стърн е свирил и продължава да свири музика която се намира между рока , джаза и блуса,но има и албуми,които са чисто джазови(например 1993 -Стандартс).Яамахата му е с хъмбъкър отпред(а май и отзад само че хот рейл)и звукът и далеч от нормално теле.Иначе има много съвременни джаз китаристи (като Скофиилд,Абъркромби,Мучпил,Розенуинкел и тн.),които не използват класически джазови китари поради естеството на саунда ,с който свирят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето телекастъра за който става въпрос и той е малко далече от стандартно теле и си е ОК за алтърнатив --> http://squierguitars.com/products/prod_ima...25003550_xl.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.