Jump to content
Българският форум за музиканти

За Pitch Shifter-ите и Harmonizer-ите


Recommended Posts

Някой от вас ползва ли гореспоменатите играчки и коя точно разновидност . Засега аз съм се спрял на берингер US600 варианта поради финансови причини (все пак за парите , които ще дам за бос ще получа две точни копиа от брингер) . Някой да има такова животно и ако може да сподели малко опит ... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... все пак за парите , които ще дам за бос ще получа две точни копиа от брингер ...

 

"Точни копия" е малко силно казано. Не че Behringer правят кой знае колко лоши ефекти, но BOSS си е BOSS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз си ползвам пич шифтъра от процесора (DigiTech GNX1) обаче както вече писах в няколко теми - може да се ползва само с външен драйв, щото идиотите са го сложили преди драйва в чейна с ефектите и съответно е неизползваем.

 

Между другото за какви пари си го взел тоя берингер и върши ли работа?

 

 

П.П. Пич шифтъра е капризно животно така или иначе - ако китарата ти не е с нови струни, вярна и перфектно настроена, може да има неприятни изненади...

Редактирано от Chrysalid
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност още не съм го взел , надали ще го взема и скоро , защото още май не са в продажба нито тук нито в съседните страни . Чудя се обаче как ли работи пич-шифтъра на BOSS GT-8 или GT-6 , защото има голяма възможност и такава джиджавка да взема накрая ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GT8 има и Хармонайзър и Питч Шифтър. Или както там се пишат на английски :)

Хитрото е, че можеш да си направиш скала, както и да асайнеш гласовете стерео. Примерно повечето шифтъри работят по стандартна мажорна ( минорна ) скала. А ако искаш хармоничен минор? Е, с GT8 не е никаква философия да си направиш каквато скала искаш (извън стандартните/фабрични). Даже може да е с различни интервали. Например терца, терца, кварта, септима и т.н. Много е яко. Но приложението не е толкова широко. Ако свириш метъл - да.

И последно ефектите могат да се местят и тоя шифтър можеш да го тургнеш където искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.