Jump to content
Българският форум за музиканти

Guitar Speed Traine


Surikat

Recommended Posts

Ства дума за това .Чували ли сте го, ползвали ли сте го, на какво мнение сте?

Написаното в сайта е надъхващо, но леко ми напомня на WS Teleshop...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

щом става дума за пари според мен е безмислено да си ги харчиш за такова нещо (лично мое мнение) като се има впредвид, че както SomeoneElse е написал по нагоре Guitar Pro 5 си има много добър такъв трейнър. Но все пак както ти си решиш. В сайта видях че има trial version за сваляне. Свали си го и виж какво наистина представлява и ако ти хареса си го купи.

Редактирано от to6kata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом става дума за пари според мен е безмислено да си ги харчиш за такова нещо (лично мое мнение) като се има впредвид, че както SomeoneElse е написал по нагоре Guitar Pro 5 си има много добър такъв трейнър.

Еми пич, то и при GuitarPro също става дума за пари. Демек - не е никак, ама никак безплатен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом става дума за пари според мен е безмислено да си ги харчиш за такова нещо (лично мое мнение) като се има впредвид, че както SomeoneElse е написал по нагоре Guitar Pro 5 си има много добър такъв трейнър.

Еми пич, то и при GuitarPro също става дума за пари. Демек - не е никак, ама никак безплатен.

аз имах впредвид че веднага можеш да си я намериш кракната и да не плащаш нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко оф топик искам да попитам за спиид трейнъра на Гитар про .

Тъй като я имам програта,но винаги сам я ползвал само са таблатури

и сега от вас чух за този трйнър,може ли да ми кажете от къде се пуска и как се рботи с него

Благодаря предварително :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос само за Guitar Pro 5, защото мисля, че на предишните версии я нямаше тая екстра.

 

Първо селектираш дадена част от таблатурата, примерно с Shift + Click после натискаш копчето за Loop/Speed Trainer и си избираш вече как да действа програмата:

 

speedtrainerfi2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Guitar Speed Trainer-а го имам. Да започна с това, че въобще не трябва да мислиш за закупуване(аз си го намерих-не ме питай как). Програмката работи, но на следния принцип: дава ти някаква възможност за развитие, но всичко си зависи от теб. Може наистина да си подобриш скоростта, но не дотолкова, колкото си мислиш. Просто няма да имаш нерви, а и няма никакъв смисъл. Общо взето не ти трябва. Виж сега има други програми от тая серия, които наистина си заслужават и към които можеш да се стремиш. Аз усърдно си търся Guitar and Bass Ear Trainer(GBET), но за сега без успех :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами става въпрос само за Guitar Pro 5, защото мисля, че на предишните версии я нямаше тая екстра.

 

 

Има я и в Guitar Pro 4 , натискаш F9, пишеш от кой до кой такт да се повтаря и с колко да се увеличава темпото. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам тази програма и съм си я купил защото ме заинтригува с методологията си. Идеята е че бързината се тренира по определен начин. Почваш от някакво "удобно" темпо, стигаш до невъзможно и връщаш малко над "удобното". Това го казва и Петручи в неговия урок. Обаче проблема на програмата е, че метронома е "вързан" за упражненията, които те са дали. Демек ще трябва да си пиша аз универсален метроном. Даже съм на половина готов.

Така, че ако си фен на тази система - донякъде ще ти свърши работа. Ако не - тренирай както си знаеш. Аз лично не харесвам спиид трейнъра на гитар про-то защото никога не знам в какво темпо съм?!?! Знам какво е началното и крайното но ако не броя - няма начин да разбера на какво темпо имам проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.