Jump to content
Българският форум за музиканти

Препопъчайте ми акустична китара


MusiCafe

Recommended Posts

Здравейте ,аз не съм се занимавал със свирене , но днес реших да отскоча до xxxx , и им казах че съм неук и искам да почна да свиря на акустична китара , пича ми извади една на Fender (290 Лв) с тунер ,ДВД , струни ... , каза ми че това е най -ниският клас на Fender , но е добра за начало и като качество, аз си мислех да дам 100-150 лв за китара (някой ми каза Фактор за 90лв) , но нямам представа , да се изхвърлям още в началото с 300 лв за китара ... вие какво мислите , бюджета е ограничен .

 

Имам тамън 2 такива. Китарата е здрава, грифът е много приятен. Препоръчвам ти да си вземеш 1-2 комплекта по-тънки струни (0.50 или 0.48), с тях звукът и е доста по-добър и ще ти е по-лесно да свириш в началото, докато свикнеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 48
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте ,аз не съм се занимавал със свирене , но днес реших да отскоча до xxxx , и им казах че съм неук и искам да почна да свиря на акустична китара , пича ми извади една на Fender (290 Лв) с тунер ,ДВД , струни ... , каза ми че това е най -ниският клас на Fender , но е добра за начало и като качество, аз си мислех да дам 100-150 лв за китара (някой ми каза Фактор за 90лв) , но нямам представа , да се изхвърлям още в началото с 300 лв за китара ... вие какво мислите , бюджета е ограничен .

 

Имам тамън 2 такива. Китарата е здрава, грифът е много приятен. Препоръчвам ти да си вземеш 1-2 комплекта по-тънки струни (0.50 или 0.48), с тях звукът и е доста по-добър и ще ти е по-лесно да свириш в началото, докато свикнеш.

 

Коя имаш в предвид , за Stagg (160 лв) от малкия ЦУМ ,какво ще кажете ,май е най-удачно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Може ли мен да ме посъветвате за ел. акустична стаг.

Модела е 203CE. Но все още не съм убедена. Нещо около тая сума 200 и нещо.

Ако някой е свирил на такава и знае дали е добра като за начало...

Редактирано от stefito^rock
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ако започваш сега да свириш усилено.Аз лично те съветвам да започнеш с класическа китара и аз в началото се бях ориентирал като тебе. Но твой си е избора. :cheers2::whistle: А и тези теми вече повечко станаха-Препоръчайте ми китара?...и т.н. Има си търсачка форума. :)

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравйте, ще си купувам акустична китара и имам нущда от помощ. Досега не съм се занимавал със свирене и лесно може да се подведа. Препоръчайте ми китара, която може да се намери по магазините и да е в рамките на 300 - 400 лева. Мерси!

 

 

за толкоз пари можеш да си земеш качествен Flying V от един магазин в Пловдив

 

и също така има още много дивашки електрически

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ако започваш сега да свириш усилено.Аз лично те съветвам да започнеш с класическа китара и аз в началото се бях ориентирал като тебе. Но твой си е избора. :thumbup::rocker: А и тези теми вече повечко станаха-Препоръчайте ми китара?...и т.н. Има си търсачка форума. :thumbs_up:

 

A защо класическа китара ? Аз мисля рок и подстиловете му да свиря... затова мисля акустична ?!

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ти можеш ли да свириш? Ако можеш няма кво да питаш ква китара- която вземеш и готово. Друго е ако сега ще почваш да се учиш. Ти свириш или мислиш да свириш в бъдеще?? Понеже ако въобще не можеш да свириш тия метални струни ще са ти голям проблем...но пък ако само ще си дрънкаш, което писва след време...вземай с метални

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако започваш сега да свириш усилено.Аз лично те съветвам да започнеш с класическа китара и аз в началото се бях ориентирал като тебе.

 

аз пък не бих посъветвал никого да почне с класическа китара, освен ако не иска да свири класика по ноти от разни школи...

тоя плосък гриф е особено неудобен за свирене на акорди с барета и изобщо за свирене на акорди :thumbup:

също не бих препоръчал както някой по-горе да си вземеш "по-тънки струни 0,50 или 0,48" което май са 11ки ами бих препоръчал струни 9ки за електрическа като начало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Не, горепосочените размери са за метални струни. Найлоновите (поне първире три) по подразбиране са доста по-дебели, но понеже са си найлонови са сравнително лесни за натискане. А и имай предвид, че класическата китара (с найлонови струни) си е класическа китара и не става много за свирене Deep Purple, примерно; не се препоръчва да "дрънкаш" на нея с перце, защото си няма предпазител като на акустична китара и ще се надере, звукът не е толкова звънлив и като цяло е по-тиха от акустичната китара с металните струни. Също така каквото и да казват - по-трудно си се свири на нея (пред добра акустична). А и аз винаги съм бил на мнение, че изказване от сорта на "Първо се научи на калпав инструмент да свириш, че после на хубав да ти е по-лесно" е много грешно. Да се започне с хубав инструмент, на който се свири с лекота е много по-добре!

 

Хайде успех с покупката, дано направиш правилния избор за себе си, защото в крайна сметка ти ще свириш на китарата, ние каквото имахме да ти казваме си го казахме :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тъй като сега съм малко зле с парите ,ще взема от един приятел кухарката (нз още каква е ), последно слагам найлонови струни ,така ли (какви размери),и кога мога да мина на метални :huh:

Редактирано от Deep Purple
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Виж сега, на класическа китара (с найлонови струни) НЕ ТРЯБВА да слагаш метални струни, защото те имат доста по-голям опън от този на найлоновите такива (за справка - комплект 12-53 за акустична китара има повече от 70 (седемдесет!) килограма опън, когато е настроен в ми на 648 мм мензура). Просто една класическа китара не е в състояние да го издържи. А на "кухарка", иначе казано акустична китара, която е пригодена за метални струни, най-малкото не можеш да навиеш найлонови, защото ключовете, от където се настройва не могат да поберат дебелите найлонови струни. Така че трябва да решиш - класическа или акустична китара - не може класическа с метални струни или акустична с найлонови.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако започваш сега да свириш усилено.Аз лично те съветвам да започнеш с класическа китара и аз в началото се бях ориентирал като тебе. Но твой си е избора. :) :) А и тези теми вече повечко станаха-Препоръчайте ми китара?...и т.н. Има си търсачка форума. :thumbs_up:

 

A защо класическа китара ? Аз мисля рок и подстиловете му да свиря... затова мисля акустична ?!

 

Ами защото както колегите ти казаха найлоновите струни са по-удобни за начинаещ ,а пък и има доста струни да смениш докато започнеш да свириш добре рок :):) :) :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се правя на разбирач, ама аз имам една Кремона от миналата година ей такава http://kremona.com/classica_s_bg.htm и да ти кажа съм доволен за сега от нея. Като звук е добра, но първите й струни там още от завода не са много хубави. Аз сега си ги смених със струни на Hannabach и звучат по-добре. Пожелавам ти успех с избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.