Jump to content
Българският форум за музиканти

По какъв начин свирите Nothing Else Matters


Recommended Posts

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хах :(

За сега зъбите са добре така просто ми е по-удобно

Fanatik Priest писах че китарите са 6. Една от тях се свири само с пръсти останалите са с перо. И когато всичко се умеши става песента.

Това е всичко :wallbash:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам общо взето съм уцелил правилната посока - аз я свиря САМО с пръсти, дори и солото, но това е щото ми е по-приятно за тази песен, иначе ако трябва да е както си мисля, че е - с пръсти, а на припева и солото с перо (на концертите чичко Хетфийлд сменя около 7 пера! за тая песен). А относно броя на насложените китари - забравил съм точната цифра, но те са в интервала 12-16 броя! Верно - ще кажете напудрено, ще кажете, че песента е много банална, ама пък си остава една от най-великите балади да му се не види!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм виждал джеймса и солото да свири с пръсти

обаче хора аз имам един проблем при свиренето на fade to black как успявате докат свирите бавната част с пръсти и изведнъж да гепите перцето толко бързо и едновременно да включите дистара че от бавното да се преелее в резачката ше му еб. и мазалото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^ Само перо и това е. Аз не съм си правил труда да я мъча на пръсти и да скачам за перо после. Просто си я свиря с перото и само чакам да си включа дистъра. :metalist:

 

П.С. По темата - само с пръсти, а припевите и солото(това с дистъра) с нокътчета, защото така и привикнах от началото.

Редактирано от Pandemonium
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно Фейд-а, принципно свиря солото в началото, но за ритъма - свири го с пръсти, като дойде тежката част почни с пръсти, докато си включваш дистъра, след това когато се задържа на един акорд дълго време (мисля, че беше Ми), тогава се протегни за перцето и свири нататък с перце.

Втори вариант - има един трик да си държиш перцето между кутрето и безименния пръст, и когато трябва само го прехвърляш към показалеца и палеца, а когато не ти трябва, завърташ го и го пращаш пак при кутрето и безименния.

Спомням си, че в клипа на Nothing Else накрая на солото Джеймс го прави това с перцето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nothing-a по някак си има смисал да се свири с пръсти,но за

Fade to black определено според мен е по добре с перце и с безименния,освен

ако не е акустичен вариант,а и нея пък никога не сам гледал Metallica да я свирят с пръсти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейд то блек се свири само с перце,а тоновете на 5 и 6 струна ли бяха просто ги прави с хамър он.Аз така го свиря и си излиза много гот.

За "Вйиечи ни си ми майка" предпочитам само с пръсти,а на солото-с перце.По време на припевите не си играя да се пресягам за перо.Ама кой както му е удовно...:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За Фейд-а го свиря с перо по разните му изяви, ама по принцип предпочитам с пръсти, но понеже не владея тоз пиниз с перото да си го туриш между пръстите, продължавам с перо. Иначе много протягания и прочее пък и нямам поставка за 20 пера на "една ръка разстояние".

 

ПС: Пък и 20 пера! Ай сиктир, бе! Ще изкупя магазина!

Редактирано от Fanatik_Priest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Като казахте кавъри, ей тоя като че ли ми е любимия: http://www.ironhorsebluegrass.com/clips/nothing.mp3 :greenangel: За Iron Horse ме светна Dark Skywalker между другото и съм му много благодарен, щото са много добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз се научих да свиря с пръсти на тая песен, така че отговора е ясен. Мога да позная стоейки гърбом към някой който я свири и ако сбърка веднага му казвам къде. :greenangel:

Редактирано от Joys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз с моята банда сме я правили и все още си я помня много добре така че определено с пръсти ще е по добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.