Jump to content
Българският форум за музиканти

ПРОБЛЕМ със записа на звук


Recommended Posts

Имам аудио карта ЕMU 0404 USB с инсталирани ASIO drivers . Проблема е следния- когато искам да запиша звук примерно от кмplayer или някакъв друг и пусна която и да е програма за записване плеъра спира да издава звук и не мога да запипша нищо (и попринцип като пусна коя и да е програма за обработка на звук[WAVE LAB LITE] или продуциране [REASON] не се чува звук освен от самата програма)...пробвал съм с различни плеъри и различни програми за записване ..kaжете възможно ли е проблема да е от асио драиверите на картата и от там да има някакво несъответствие между тях и програмите за записване и ако не кажете как да променя настроиките че да мога да записвам сякакъв звук който минава през картата...ще съм ви много благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Проблема е че картата не поддържа повече от един режим (ASIO, WDM, ...) наведнъж. Това разбира се е до драйвер, но като гледам EMU хич не са се засилили да го ъпдейтват.

Това обаче е само част от проблема, защото дори и да работи под повече режими едновременно, 0404USB може да записва само от някой от хардуерните си входове. Т.е. няма как да го накараш да записва от изхода на плейъра.

Аз лично тоя проблем го решавам с изключване на 0404USB-то и временно ползване на Audigy-то (старата ми карта, предполагам и всяка вградена в дъното звукова карта ще върши работа) за всички плейъри и музикални програми.

Редактирано от Dylan_101
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мене старата ми карта е на криейтив сб лайв но ако пак си я сложа и инсталирам нейните драивери няма ли да се получи някакъв проблем с тези на емуто..и изобщо може ли да използвам и 2те карти на компа или трябва секи път да си играя с слагане и инсталация на драивери....много благодаря за отговорите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам да попитам...понеже разбирам че сте наясно с нещата..значи старата ми карта е creative sb live и там има една виртуална миди клавиатурка на която свиря с истинската клавиатурата (тази с буквите) обаче сега като зи взех ему 0404 и като пусна proteus и там нали пак има клавиатура(йоника)само че не иска да свири с тази външната клавиатура..сигурно защото картата е про и трябва да си купя истинска йоника..така ли е и при теб или има някви на4ини да накарам да засвири..да сваля някви драивери..мерси пак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Имам аудио карта ЕMU 0404 USB с инсталирани ASIO drivers . Проблема е следния- когато искам да запиша звук примерно от кмplayer или някакъв друг и пусна която и да е програма за записване плеъра спира да издава звук и не мога да запипша нищо (и попринцип като пусна коя и да е програма за обработка на звук[WAVE LAB LITE] или продуциране [REASON] не се чува звук освен от самата програма)...пробвал съм с различни плеъри и различни програми за записване ..kaжете възможно ли е проблема да е от асио драиверите на картата и от там да има някакво несъответствие между тях и програмите за записване и ако не кажете как да променя настроиките че да мога да записвам сякакъв звук който минава през картата...ще съм ви много благодарен

Основно понятие в звукозаписа, както и във всяка една дейност, свързана с използването на инструмент, по-сложен от чук, например, е изучаването на инструмента, с който ще се работи.

И така - за хората, за които с най-пълна сила важи съкращението RTFM:

ASIO-драйверите са едноклиентни по природа - пояснявам - щом едно приложение придобие контрол в/у драйвера, то този контрол е изключителен - никое друго приложение няма достъп до драйвера, докато приложението не го освободи (това става най-често когато приложението бъде затворено)

И така, за да можеш да си записваш нещо, докато друго нещо свири, едни умни хора са измислили многопистовите програми за запис и редактиране на звука - например WaveLab, Cubase, Nuendo, Sonar, Vegas, Samplitude, както и някои други. Смисъла им е в това, че докато едната писта свири, на другата може да се записва. По този начин се избягват идиотиите да се ползва CreatveLive! или вградената в дъното звукова карта за възпроизвеждане, а по-нормална карта, като E-MU0404USB да записва...

 

По въпроса за клавиатурата: http://vanilin.org/software/vanilin_midi_kb.exe

 

Успех.

Редактирано от presly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.