Jump to content
Българският форум за музиканти

Jackhammer, Shredmaster или Metalzone?


DeathZone

Recommended Posts

Здравейте , чудех се колко от вас са опитвали тези камиончета и какво мислят за тях , кое ви допада най-много и защо?Интересува защото с моя амп съм пробвал само ShredMaster , а ми се иска да ми кажете как ги съпоставяте едно спрямо друго.Искам да си купя подобно камионче за да мога да получа подходящ драйв за хард рок и тук таме нещо по метално ... абе с други думи маршалски драйв от сорта на JCM800 или JCM2000.За сега обмислям да си намеря Jackhammer , но не знам кое е по добре от трите за тази ми цел.Благодаря ви за помоща предварително!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , чудех се колко от вас са опитвали тези камиончета и какво мислят за тях , кое ви допада най-много и защо?Интересува защото с моя амп съм пробвал само ShredMaster , а ми се иска да ми кажете как ги съпоставяте едно спрямо друго.Искам да си купя подобно камионче за да мога да получа подходящ драйв за хард рок и тук таме нещо по метално ... абе с други думи маршалски драйв от сорта на JCM800 или JCM2000.За сега обмислям да си намеря Jackhammer , но не знам кое е по добре от трите за тази ми цел.Благодаря ви за помоща предварително!!!!

камиончетата на marshall струват по 150 лв а вътре частите са за около 10-15

поръчай за ники фена да ти направи единия от двата

метал зон не ти препоръчвам много е добър педала но не е за тебе -знам какво свириш - аз имах метал зон но го продадох - трябваха ми кинти а и не митрябва вече такув саунд.

Аз лично си сглобих драйв мастера на marshall za 7 кинта без кутииката и жаковете но той е с доста по слаб крънч.

Редактирано от AXE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маршалски драйв, мисля че ShredMaster-а е най-подходящ.

shred mastera e по стар като хронология от Jackhammer

а принципите има на работа са коренно различни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допреди година имах Jackhamer. Фактор бяха внесли такива на цена около 110 лв. В упътването им е записано че режим овърдрайв е симулация на JCM 800 а режим дисторшън е на JCM 2000. Според мен ставаше предимно за сола - звукът е компресиран и с много състейн. За рифове обаче беше много мътен и басов. Успях да го продам и си взех ZOOM Hyper Lead, който е страхотен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си сглобих драйв мастера на marshall za 7 кинта...

А аз го чух на МР3 и много ми хареса. Пиши на корпорацията Naudio, чувам че отговарят на всеки изпратен им email... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за помоща!Обмислям на първо врене да зема да сглобя с помоща естествено на N-Audio по един shredmaster i drivemaster , но се чудя дали тези схеми които се намират в нета са оригинали.Ако някой знае откъде мога да намеря оригиналини схеми ще се радвам да сподели.Като се замисля shredmaster-а който пробвах не звучеше никак зле и ако направения от мен такъв звучи така няма да се вътря с оригинален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си нищо не пречи да опитам , така че зарежи варианта да пробвам с твоя (дето ти писах ЛС)то по лесно ще ми е да си сглобя :))).В смисъл че си го правил по всеизвестната схема от нета.Ако си свирил на оригинален дали има някаква разлика според теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си нищо не пречи да опитам , така че зарежи варианта да пробвам с твоя (дето ти писах ЛС)то по лесно ще ми е да си сглобя :))).В смисъл че си го правил по всеизвестната схема от нета.Ако си свирил на оригинален дали има някаква разлика според теб?

иначе drive master mi донесахо преди 8 години с китарата обаче аз тогава не разбирах исках траш браче а пук си имах парк 10 вата и тои си звучеше идентично.

Още тогава го отворих и видях че вътре в кутииката няма нищо!!

Един операционен усилвател-заболя ме глава и го върнах на пича.

 

Така че свирил сум на оригинален преди 8 години :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За маршалски драйв, мисля че ShredMaster-а е най-подходящ.

Сори за оффтопика ама се опитвам да разбера коя е бандата от подписа ти човече.. един път бях питал вече....

 

А относно въпросните камиончета .. тц тц . не съм ги пробвал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аве чичкото в един музикален магазин като ма навиваше да си купя Метал зона ми каза че можело да се извади и овердрайвски звук..нинам мое да нма е байламосвал :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.