Jump to content
Българският форум за музиканти

Използването на инструмента...


Surikat

Recommended Posts

И аз не подкрепям скоростта за сметка на чистото и ясно свирене.

Две ръце нагоре за отговора, че бързината ще си дойде сама, когато трябва.

Затова китарата е музикален инструмент, а не тахометър, оборотомер, честотомер или каквото и да е там да мери темпото на свирене.

То затова се и стремим(или дано повечето от нас) именно към "свирене" - в пълния смисъл на думата, а не към безразборно пилене.

От друга страна има и много по лесни начини да си мерим п**ките.

 

ПП.: Това е лично мое мнение. Не искам да ангажирам, най-малкото пък да обидя някой с него. Евала на добрите, а останалите се учим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Много внимавай с постановката, че ако е грешна, след време може и на осмини да се радваш, ако успееш да ги изсвириш

Редактирано от kolega
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво точно имаш предвид. Не се напрягам особено, нито свиря от лакът. По-трудничко, обаче ми идват ударите нагоре, когато свиря на 5-та и 6-та струна(не си местя ръката нагоре, а гледам само да я въртя от китката).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй......

 

Когато за първи път слушах Петручи & Сие, си викам м..ка му тоя (тия) не е(са) от тая планета!Ама в 99 % от парчетата на Dream theater ,какво прави какво струва все до там стига, както казваше един приятел: "Ако си вятър, стигни ме!" Това на места ме кефи, но ми писва да слушам все едно!!! Тиатър имат мн. яки парчета и си ги пускам от време на време! Нищо лично към групата и Пертучи (отличен китарист), но му дай само хроматизми и просгресии след прогресии.Не ми е това стила!

(Sorry и на феновете ако съм засегнал!!!)

 

После почнах да се запознавам със стила на Сатриани, виж пък той повечко на легато го кара, но пък винаги те изнадва с нещичко! Разнообразие от стилова и технична гл. точка! Когато слушам музиката му просто ме кара да се усмихвам :bravo:

 

От скоро пък гледах видеота и "зарибявам" с Ерик Джонсън! Ей тоя човек ще те убие с акорди, акордови прогресии и мелодии! Скромен музикант с невероятен саунд и мн. чисто свирене!

 

Ти си го каза,че ти е фикс идея и ако мислиш че т'ва ти е стила давай и успех! (Понякога и аз се заигравам с метронома мн. сериозно признавам си, но не гоня темпо в този аспект!)

Но да знаеш, че добрия музикант не е бързия музикант! Някой горе каза тя бързината ще си дойде! Ако искаш слушай горните 3-ма китаристи (ако не си де :D ) и прецени кой ти бърка най навътре в душата, щото и тримата са мн. идейни музиканти!!! :rocker:

 

Greets!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един блусар и един шредър се "надсвирвали"... Първо шредъра излязъл, кълчил се, ръката му се не види, изпилил перото, препотил се... чули се там 10-15 "аплауса"... после дошъл блусаря и мързеливо изсвирил една нота- цялата зала в екстаз, викове, крясъци, припаднали мадами. После в интервюто питали блусаря

- Ае как тъй твоя колега изпили перото, ръката му не се виждаше от скоростта- хроматизми, импровизации, арпежи... а ти тука една нота изсвири и...

- Виж сега, моето момче... той просто търси и бърза да намери нотата, която изсвирих аз :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един "фен" на метрономните замервания от съседна Гърция:

 

http://store3.data.bg/ivivdim/Music/Alternate_2strings.wmv

 

Господи, колко е добър!!! Боже мили!!! Невероятен е!!! Най-добрият!!!Обичам те!!! Ааааааааа, сладур!!!

 

:bravo:

 

:rocker:

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо по темата интересно ми стана и пробвах днеска на 150 мога да свиря на една струна рифчета иначе доста по-бавно :rocker:

Много внимавай с постановката, че ако е грешна, след време може и на осмини да се радваш, ако успееш да ги изсвириш

По този повод искам да задам един въпрос когато свиря доун пикинг(демек почти винаги) при бързи рифове получавам лека болка в лакътя(явно постановката ми куца) по принцип много се напрягам в такива случаи и направо със злоба едвам докарвам най-бързите части.Та опасно ли е това за ръката и може ли да има последствия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е опасно, но пречи- натоварваш си мускулите излишно, съответно губиш енергия, която би могъл да вложиш по-нататък като се развиваш в свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, независимо дали свири бързо или бавно, добрият китарист си личи по цялостното свирене.Не знам как да го обясня точно, но за мен си личи...Иначе за този грък нямам какво да кажа докато не го чуя в реални условия.В това видео той не свири почти нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, независимо дали свири бързо или бавно, добрият китарист си личи по цялостното свирене.Не знам как да го обясня точно, но за мен си личи...

Не мога да го кажа по - точно. Е, наистина не разбирам много, но дори и аз мога да забележа понякога :D . Иначе не вярвам пича да се опитва да свири бързо за да постави някакъв световен рекорд. Според мен ако можеш да свириш и(забележете, казвам "и", а не "само") бързо то това е също един плюс. Сигурно няма да ми се слуша някой като онзи грък повече от ония 1.17, но в някои песни като се вмъкне по - бърз момент стават много по - добри :rocker: . Е, не е и хубаво много бързо, там само някакво стържене да се чува вместо истинска музика де :bravo: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... , но в някои песни като се вмъкне по - бърз момент стават много по - добри ...

 

Тук съм напълно съгласен и, като се спомена Петручи, неговите включвания от този тип много ме кефят (примерно преди припева на Pull me under, в солото на Another Day и ... абе, не са една и две). За сметка на това обаче, като забие по 5 минути в разни стъргалки, определено ме губи като фен.

 

Един друг популярен бързак, който ме кефи, е Yngwie Malmesteen, до преди да позагуби малко идейността си (според мен поне това стана след Magnum Opus). Само че това е човек, който много мисли над композициите, преди да почне да пили отгоре, и си му личи.

 

Без идеи бързо - бавно все тая! Същото е в сила и за всички други музикални майсторства. Ей го на, примерно, Георги Христов - глас страхотен, песни и текстове да ти се доповръща ... ама хайде стига, че вече почнах да пиша общи приказки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно темата беше за КОЙ КОЛКО БЪРЗО СВИРИ, а не за кой какво мисли за бързото свирене..

 

Каквото и да си говорим, едва ли има добър китарист, който не МОЖЕ да изсвири на една струна 16-ни да кажем на 170-200, и не МОЖЕ да свири солца на прилична скорост, пък бил той и най-флегматичния блусар.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.