Jump to content
Българският форум за музиканти

Използването на инструмента...


Surikat

Recommended Posts

Принципно темата беше за КОЙ КОЛКО БЪРЗО СВИРИ, а не за кой какво мисли за бързото свирене..

 

Каквото и да си говорим, едва ли има добър китарист, който не МОЖЕ да изсвири на една струна 16-ни да кажем на 170-200, и не МОЖЕ да свири солца на прилична скорост, пък бил той и най-флегматичния блусар.

 

Напълно споделям!

Благодаря за подкрепата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 57
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Принципно темата беше за КОЙ КОЛКО БЪРЗО СВИРИ, а не за кой какво мисли за бързото свирене..

 

Каквото и да си говорим, едва ли има добър китарист, който не МОЖЕ да изсвири на една струна 16-ни да кажем на 170-200, и не МОЖЕ да свири солца на прилична скорост, пък бил той и най-флегматичния блусар.

 

Напълно споделям!

Благодаря за подкрепата!

 

Пичове, нямам никаква представа на колко струни колко 16-тини за колко пулсации свиря ... и дали съм добър ... и хич не ме интересува.

 

И не дай си Боже в момента някой начинаещ китарист да чете тази тема и да си мисли, че това са критерии за добър китарист!!!

Редактирано от sevenstring
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Принципно темата беше за КОЙ КОЛКО БЪРЗО СВИРИ, а не за кой какво мисли за бързото свирене..

 

Каквото и да си говорим, едва ли има добър китарист, който не МОЖЕ да изсвири на една струна 16-ни да кажем на 170-200, и не МОЖЕ да свири солца на прилична скорост, пък бил той и най-флегматичния блусар.

 

Напълно споделям!

Благодаря за подкрепата!

 

Пичове, нямам никаква представа на колко струни колко 16-тини за колко пулсации свиря ... и дали съм добър ... и хич не ме интересува.

 

И не дай си Боже в момента някой начинаещ китарист да чете тази тема и да си мисли, че това са критерии за добър китарист!!!

 

Темата е за това кой колко бързо свири, а не кой колко го интересува колко бързо свири, или кой какво мисли за това.И както каза Евтим, едва ли има добър китарист който неможе да свири с прилична скорост.

А това, че не те интересува дали си добър не е надобре за теб.

Това дали се свири бързо е различно от това КАК се свири бързо.Бързото свирене трябва да е чисто, разбираемо и изразително.НЕ ТРЯБВА да е мазане и аз далеч НЯМАХ предвид безцелно стъргане и надпреварване с метронома, без никакво значение как ще звучи.Защо си мислите, че щом се свири бързо, значи не се свири добре?

Кой не е добър?Малмстийн?Сатриани?Вай?Или те не са и бързи?

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Teмата цели да бъде нещо като статистика на това, кой колко бързо свири, доколкото разбирам.

Това, за което говорите всички може да се обобщи със следното изречение:

 

Първо - качеството, след това-скоростта.

 

Всеки има собствено мнение по всички въпроси, и има още 128746124751 теми, където всеки се обяснява(в офтопик, разбира се) кое как било, кое имало смисъл, кое било тъпо, и къде се криела гениалността на музиката. Затова моля, използвайте темата по предназначение, а не откривайте топлата вода в нея.

 

А в интерес на истината - ДА, това СА част от критериите за добър китарист. И има хора, които ги интересуват тези критерии. И не мисля, че тази тема има някакъв шанс да подведе един средноинтелегентен китарист, особено ако е по-любознателен, и си прави труда да чете и останалите теми. Но със сигурност философии на тема колко било лошо и вредно да се свири бързо, този начинаещ китарист ще прочете стотици, във почти всяка трета тема, и е много вероятно да му писне от тях, и да спре изобщо да чете темите, заради тях.

 

Затова спрете със задълбочените разсъждения, и ако искате, използвайте темата по предназначение. Мисля, че под слънцето има място и за такива теми, като тази, и вярвам, че е добре да има голямо разнообразие от теми, където китаристите да влизат да четат, да се учат, да сравняват, да се забавляват, и дават целенасочени мнения по темата, а не да излагат на всеослушание своето неодобрение към всичко, което просто не ги кефи, и да си смучат от пръстите философска обосновка за това.

 

Ако пък не ви кефи идеята, си направете една тема за задълбочени разсъждения по въпросите на шреда, и негативното му влияние върху младежта, и се карайте там по цял ден.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами как да я използваме по предназначение, като според мен(като гледам и според доста други) това е абсолютно безсмислено и тъпо. Най-малкото, защото като ти се кажи скорост на метронома 100, тва може да значи сума ти неща. Погледнато по най-различен начин.

Другото: Таблица ли да направим? И какво? Ще я променяме с времето и всеки ще си знае номерчето и в зависимост колко е напред, толкова ще тежи гласа му.

Може би съм твърде груб, но наистина не виждам никаква полза от това. А полза от изброяването на доводи на другата гледна точка има къде, къде по-голяма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че може и да има хора, които просто искат да се похвалят с постиженията си в скоростта, или пък да пуснат свое записче в тази насока, другите да им се порадват, или пък да споделят за проблеми със скоростта, и да им се помогне, и все такива, безсмислени работи.

 

И си мисля, че щом във публичен форум като този, се намират поне няколко души, които са заинтересовани от съществуването на подобна тема, и им е най-малкото забавно използването и, е много безсмислено и тъпо да се обяснява какво зло е тя, особено от хора, които влизат в темата само за да я оплюят. Това е най-малкото нарушаване на личното пространство във форума, и демонстрация на неуважение към интересите на пишещите по темата.

 

Затова, бъдете разумни, и не надценявайте егото си. Нека просто който иска, да пише по темата, и да не я пълним със спорове, и неща, за които тя не се отнася.

 

 

Пак да повторя за себе си: Тремоло на една струна: 16-ни на 180

В свирене: 16-ни на 140-150 за сега.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Ами как да я използваме по предназначение, като според мен(като гледам и според доста други) това е абсолютно безсмислено и тъпо. Най-малкото, защото като ти се кажи скорост на метронома 100, тва може да значи сума ти неща. Погледнато по най-различен начин.

Другото: Таблица ли да направим? И какво? Ще я променяме с времето и всеки ще си знае номерчето и в зависимост колко е напред, толкова ще тежи гласа му.

Може би съм твърде груб, но наистина не виждам никаква полза от това. А полза от изброяването на доводи на другата гледна точка има къде, къде по-голяма.

 

 

1. Кое е безсмилено и тъпо?Скоростта ли?И сигурно скоростта е и вредна?Значи според теб изкуството на Малмстийн, Сатриани, Вай, Петручи, Мърей и сумати други виртуози които могат и свирят бързо е безсмислено и тъпо така ли?Е па как не са и умрели като е толкова вредно?

 

2.В началото казах 16тини(по подразбиране 4).Колко сумати неща може да означава?

 

3.И като не виждаш полза от това, чудно ми е от какво виждаш полза?Да не би темите в които си мерим китарите и оборудването да са "много смислени и остри"?Ама гледай кво става там!Всякой се избива да пише.Сякаш китарата прави китариста.(нямам нищо против тези теми, напротив, само сравнявам)

 

И отново горещо благодаря на Евтим за разбирането и подкрепата!Истински пич си!Жив и здрав!

Редактирано от Surikat
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един лаф : с 3 ноти можеш да зривиш света а с 3000 може да се прецакаш тотално .

 

Мисля че това кои колко в бърз не е от значение има много по важни неща като например да постигнеш

добро звуко извличане , да свириш чисто и разбираемо

 

Иначе бързина винаги можеш да направиш свириш 3 години по 6 часа на ден сериозно и си готов .

Ма само с бързина не става . В цялата картинка има едни много тънки нишки който не избиват на показ но всъщност са Vital part of playing .

 

Това от мен - Поздрави :yahoo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искате по темата? Добре, ето: с моята група си имаме един инструментал, който аз си бях разписал на табулатура в началото, като го правехме; сега отварям и гледам в Guitar Pro - темпото е 145 (като го пусна, струва ми се близко до реалното, с което го свирим), а в моето соло има един фрагмент, в които свиря секстоли от 16-тини с легати на първа струна (аз съм си го написал като 4 времена х 2 16-тини + 4 32-рини, но реално го свиря на гладки секстоли), ще рече 24 тона за един такт. Пускам си една друга наша авторска песен - темпо 150, накрая свирим хармонии на триоли от 8-мини, пак с легати; забързвам го до 180 - пак мога да ги изсвиря, голяма забава ...:metalist:

 

И така, какво разбрахме от тая работа: аз съм някакъв си там льохман, дето по някакъв си начин вкарва някакви си малко по-бързи мазгочи на моменти, но нищо особено. Какво не разбрахме от тая работа: това, което свиря, готино ли е, накефихте ли се на идеите, допадна ли ви стилът ни, саундът как беше ...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой колко бързо може да свири е много относително понятие.Много важен елемент е какво точно се изсвирва,в смисъл че мога да дам много примери ,които никои няма да изсвири даже и на темпо 120.Мое лично мнение е,че бързината и въобще техниката като цяло трябва да се развиват в контекст,а не по отделно и самоцелно.

 

п.п.Забравих да добавя,че за да видим колко бързо и добре можем да свирим,би трябвало да проверим дали можем да изсвирим с чиста китара същото което свирим и с хай гейн.Както всички знаем последния улеснява свиренето страшно много(като съответно го замазва почти също толкова много)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте колеги, аз няма да споделя нито мнение, нито ще споделям цифри, за бързо сфирене на 16тинки, 32вторинки, и т.н. Просто искам да споделя мнението си, че работата е в това, колко талант Господ, е дал и колко човек се възползва от този талант(т.е., дали се отделя достатъчно време за свирене)!!!

 

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. Отначало не вярвях, че ще има толкова отговори по тази тема, но уви има.

 

Копеле, т'ва ме разби направо, хахаха!

 

По темата, няма смисъл да пиша, много съм зле във всякакви отношения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Е, според мен, въпреки всички неща, които продължавате да казвате, тремолото на една струна(бързо повторение на един тон), е важна част от техниката на човек, която му позволява по-нататък в развитието си да свири и не само един тон, ами и повече тонове бързо, че даже и на различни струни. Освен това, скоростта на тремолото на даден човек е добър показател за скоростта и качеството(при предоставен запис) на пикинга му, което хич не е маловажен фактор. Невъзможността да се прави бърз пикинг без напрежение поставя ред бариери пред свободното изразяване с инструмента, според мен.

 

Това не означава, разбира се, че човек само 16-ки и 32-ки трябва да свири, а че е добре да отделя време за упражнения върху това.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не че се заяждам, ама това, което по-горе се описва като "тремоло", не се ли наричаше "трилер" (поне от пианото ми изникват такива спомени)? От чист интерес питам:music:, не че не се разбра за какво става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.