Jump to content
Българският форум за музиканти

Поставка за китара


the_gorer

Recommended Posts

Значи, чудя се как да си направя поставки за китарите - хем да не се налага да купувам купешки, хем да са нещо, което се прави за нула време, хем да се прави от подръчни материали и да не иска некви спешъл майстори, дърводелци и прочее, хем да е ефективно и да не си лющя боята от китарите като ги подпирам по столове и маси, да речем.

 

Вие по какъв начин сте решили този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, чудя се как да си направя поставки за китарите - хем да не се налага да купувам купешки, хем да са нещо, което се прави за нула време, хем да се прави от подръчни материали и да не иска некви спешъл майстори, дърводелци и прочее, хем да е ефективно и да не си лющя боята от китарите като ги подпирам по столове и маси, да речем.

 

Вие по какъв начин сте решили този проблем?

Хем да се праи лесно, хем да се праи бързо... еех.

 

Аз тоя проблем го реших с 15 лева :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз ако имах излишни 15 кинта, щях да се оженя.

За това не питах: "Колко струва да си купя поставка за китара?", а "Кажете как да не давам пари, щот съм скръндза" :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз ако имах излишни 15 кинта, щях да се оженя.

За това не питах: "Колко струва да си купя поставка за китара?", а "Кажете как да не давам пари, щот съм скръндза" :blink:

Aми, спиш на пода, а китарата на леглото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми, спиш на пода, а китарата на леглото.

Хахахаа :blink: Абе истинския китарджия спи с китарата бе:D

 

А на въпроса - най-лесно можеш да си направиш сам такава за стена. Зимаш едно U образно железо, и един маркуч. Режеш маркуча, надяваш части от него на роговете на U-то - да не стърже китарата. Пробиваш една дупка в дъното на U-то, и с един дюбел - на стената :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, чудя се как да си направя поставки за китарите - хем да не се налага да купувам купешки, хем да са нещо, което се прави за нула време, хем да се прави от подръчни материали и да не иска некви спешъл майстори, дърводелци и прочее, хем да е ефективно и да не си лющя боята от китарите като ги подпирам по столове и маси, да речем.

 

Вие по какъв начин сте решили този проблем?

Хем да се праи лесно, хем да се праи бързо... еех.

 

Аз тоя проблем го реших с 15 лева ;)

И аз го реших за 15 лв!!!!

Само една корекция направих - облепих горната скоба и долната с черен изолирблант щото гумата е няква лайняно - кафява стил ластик на прашка ама сега е супер!

От Факткор я взех ... тоест подарък ми е за рожденния ден ... така че не се коси за 15 кинта човече! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, аз ако имах излишни 15 кинта, щях да се оженя.

ако поканиш форума на сватба със сигурност ще събереш заветните 15 кинта ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Пичове, вие ме взехте за мезе с тия 15 кинта.

Имам три използваеми китари, които или стоят подпрени по столовете или (едната от тях) стои в куфар и трябва да я вадя, а това е досадно.

3 х 15 = пеесе кинта. Немам ги.

 

PS: Glacierise, това с желязото е много тарикатско. Ще пробвам да направя даже поставка за земя, ама не знам дали ще докопам толкова дълга арматура.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти. значи аз реших този проблем. НО! използвах едно парче тръба водопроводна. и с електрожена баща ми я превърна в прекрасна стойка за 2 китари. ако ти се намира такава тръба и някой който може да заварява, нямаш проблем. и сега и 2-т еми китари си седят кротко на стойката без да се мандахерцат наляво надясно :godbless: с гръб са една към друга. много практично. иначе и това за стената не е лоша идея - НО! внимавай да не падне китарата. ако я направиш калпава ще стане резил :godbless:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш електрожен :headbang:

завари 2 тръби за метална планка на разтояние колкото да взлезе грифа между тръбите.

Планката с 4 болта по ъглите за стената

а на тръбите както каза Ицо тургаш маркуч.

В строителните магазини или складове се продават едни меки маркучи за термоизолация.

земи си 1-2 метра и режи за 10 стойки. Хем са меки, хем красиви ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тия поставки от 15-20 лева ме заинтригуваха. Може ли някой да постне пик, а ако не поне да обясни какво представляват? Благодаря предварително...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.