Jump to content
Българският форум за музиканти

размери на ринг за двоен адаптер


Recommended Posts

Има 2 начина да се направят тия планки:

Единият е от нормална ламарина изрязана на лазер която се хромира и готина неръждавейка на която след лазерното само се правят фаски за отворите за винтовете.

 

Лично на мен ми се вижда по-добро решение това с хромирането, за да се направи по-дебел слой хром който да скрие ръбовете и шева на лазера който е леко грапав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Недей забравя ,че ръба получен след рязането може да се заглади ,а планката от неръждавейка да се полира. :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Да, при него има всякакви части за китара на фирмата Бостън / Bas van den Broek. За съжаление, обаче по-екзотичните ги няма в наличност, а трябва да се поръчат. Преди време си бях поръчал флойд роуз, и доставката отне около месец и половина. Ето адаптерите и частите за тях, с които разполага:

 

http://basvandenbroek.com/engels/consument...CK%20UP%20PARTS

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

а някой да си е правил такова нещо и за сингли - не всички китари са със платки отпред,разбирате за какво говоря...

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Принципно синглите се завинтват в оформентава за тях дупка в китарата направо. Иначе не е проблем да се направят рамки за тях, но пък н знам дали ще е особено красиво.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя темата беше за ринг за двоен адаптер, ама както и да е..

Принципно сигнлите имат както различна големина, така и различно разположение на държащите ги винтове. Има стандартно решение с 2 от страни има и с 3- някои телекастъри и тн..

Тук трябва да се подходи повече според модела и вида захващане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен си направи от черна ламарина и го хромирай,макар че това не означава че пак няма да търкаш 3 дена...

за назъжената следа от лазера няма оправия дори и с 10 слоя хром...

от личен опит знам че преди хромиране детайла трябва да е полиран като огледало - ако не се направи всичко изпъква и си личи много гадно...

препоръчвам хромиране пред неръждавейка защото тя потъмнява с времето и се налага пак да се полира

 

на моторетките си съм използвал и 2-та варианта - за това споделям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.