Jump to content
Българският форум за музиканти

Необходимият и достатъчен китарен "парк"...


alexthegreat

Recommended Posts

Това, което съм забелязал през годинитее че единственото, което вреди на свиренето е липсата на желание за свирене и самото практикуване на свиренето. Броят на китарите/усилвателите/ефектите няма никаква връзка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Извин, не искам да заформям спор, но темата е такава все пак - необходим и достатъчен брой китари.

Както казват братята руснаци "... а случаи бывает разние ..." В моя случай определено пречи/пречеше - аз нямам много (реално) време за свирене (което е нормално, като се вземат предвид сума фактори като работа, семейни задълж и др.).

И като при ограниченото все пак време се вземе предвид цялото бърникане на китари и оборудване, в стил: .... ма чакай сега да взема тая, ама я да чуя как звучи тука в това усилвателче ... ама я и с това педалче ...  я и с тия настройки ... а пък това процесорче, просто да го изпапкаш, я колко бленди има ... я да ги пробваме с тая, хайде и с оная ... ама дали пък през другото усилвателче няма да е по-добре точно пък за това парче ... ама я и педалчето да смениме ... я да добавиме още едно ... абе тая май малко височка ми се струва, я да посетъпваме ....  ама то май ЦЯЛОТО ВРЕМЕ ЗА СВИРЕНЕ СИ ОТИШЛО САМО В ПРОБВАНЕ НА РАЗНИ РАБОТИ И БЪРНИКАНЕ!

Та затова казах, че на мен конкретно ми пречи - изяжда ми времето за свирене, което всъщност си отива в непрекъсната игра с различните играчки. Явно не мога да се овладея и си играя постоянно - значи трябва да ги няма играчките ... или да са съвсем малко, за да не се отвличам в "пробване" .

Това имах предвид.

Важи за мен, вероятно важи и за други ... разбира се, не за всички, не твърдя подобно нещо...въпрос на дисциплина, вероятно.

Не се отнася СЪС СИГУРНОСТ за истинските сериозни музиканти, които знаят какво правят и какво търсят.

Поздр.

Редактирано от viksps
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано гледам да държа една акустична и една електрическа китара, които от време на време сменям в търсене на "перфектната" двойка за мен :) Не съм почитател на голям китарен парк :)

 

IMG_5589s.jpg

IMG_2238.JPG

 

И в Русе имам една, която ми е резервна - Yamaha ERG-121 - изключително удобна и качествена бюджетна китарка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще кандидатствам за най- разнообразен струнен парк , включващ саз, уд, резонаторна и десетструнна китара :).Ще снимам скоро.

 

Желанието да се закупува китари и техника не намалява, но лично за себе си съм си сложил една граница, при положение , че не изкарвам пари от музика. Ако този инструмент е средство за прехрана, то това е вече инвестиция и отношението е съвсем друго.Естествено, ако имаш излишни пари и възможности.....всеки си решава сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.