Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпроси за начинаещ (бивш китарист ) :d


don_kosme

Recommended Posts

Мерси :) Продавам китарката и още 1 нещо и го взимам .Надявам се да стане скоро че ми се свири.Разполагам с ~250 лева . За тия пари ми казаха че нищо хубаво ново немога да си взема --> сигурно ще търся втора ръка защото това което ще взема ново трябва да струва някъде 400-450 кинта.Поне аз така си представям нещата незнам дали съм прав ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 32
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бас китарата е много важна разбира - е дали е скучна или не, зависи от басиста :)

 

Аз сьщо искам да те насьрча кьм баса -

не ме разбирайте погрешно ( не защото конкретно имам нужда от басист или пьк ще си намаля конкуренцията сред китаристите - това е нон сенс)

 

Какво наблюдавам - в момента - около дестина ! банди си тьрсим басист (погледни раздел " тьрсят се музиканти")(това, както чета, добре си го схванал -а в крайна сметка важното е нещо да става - а без басисти НЕ МОЖЕ).

Баса е прекрасен инструмент - стига да те влече (мен лично повече ме влече китарата - но пак замислям да си взема и бас и да му отделя повече време-дано си удьржа на намерението)

 

200-300 лв - те оправят за някой бас втора рька

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изцяло подкрепям IgniteAll за струните. Ако ще си взимаш бас вземи го 4-и струнен!

Най-малкото което ще ти е по-удобен в началото и няма да се бъркаш :D

 

Успех!

Съгласен съм че е хубаво да се почне на 4 струнен бас. Въпреки че съм свирил на 5 струнен бас и ми е по-удобно, понеже има повече струни :D и съм свикнал да се разхождам по ширина на грифа, а не по дължина, както се получава при 4 струнния бас...но наистина щом момчето сега ще хваща бас за първи път 5тата струна ще му дойде в повече. Относно баса като инструмент- ами всеки инструмент е важен, не знам въобще как се формират слухове от сорта тоя инструмент е тъп оня е не знам какъв си..ами тва си е музикален инструмент той може всичко, въпроса е този който го държи на какво е способен :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най голямата тъпотия, която съм чувал е, че баса е лесен инструмент. ти пък го наричаш скучен. -1 точка. няма такъв филм. казвам го като китарист, свирил десет години преди да хване бас. само дето не мога да се нарека бивш китарист, въпреки, че басът ми е main.

рядко може да се намери сред тези с големите устии и повечето струни, който да свири читаво на бас, въпреки, че големите гимнастики са по китарите. басът не е основния тон на китарата, изсвирен на по-дебели струни. бас линията има много незаето пространство в една композиция. цялото е твое, ако успееш а просвириш и да почувстваш инструмента, характера на баса в музиката. дали ще станеш скучен съпровод или ще направиш яка, ритмична, интересна партия си зависи от теб.

ако се чудиш между двете китари, по добре си стой на "соло". иначе вицовете за басисти ще продължават да се оказват все по-верни

Редактирано от thurston
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако се чудиш между двете китари, по добре си стой на "соло". иначе вицовете за басисти ще продължават да се оказват все по-верни

Мани,мани тия дни като казах на приятелите ми китарисчета че ще почвам басс,защото ме кефи се почнаха въпросните вицове от рода "знаеш ли кой е най-добрият приятел на китариста-басиста","кои какво си мислил по време на концерт " и тем подобни глупости :recourse: Друг пък, който свири на синтезатор ми разправяше че от басс-а нямало нужда ,че той можел да го замества с уста ... :recourse: Но на мен страшно много ми хареса като послушах малко RHCP басс в Youtube и след като предгледах в GP басс линията на повечето ми любими песни.И съм трърдо решен че това ще бъде моя инструмент. В началото се колебаех дали да почна но вече съм убеден че ще се науча.Мерси на всички за съветите,че иначе можеше да не се престраша :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега! Ние казахме какво мислим дотук :hysterical: От този момент нататък остава ти да постигнеш наистина положителен резултат, а не резилтат с бас китарата, защото както вече бе казано от теб зависи дали ще си скучен басист и някой ще може да те замести с уста или наистина полезен басист. В този ред на мисли погледни в youtube за Victor Wooten и Marcus Miller и кажи на онзи клавирист, че много ще ми е приятно да замести тези басисти с уста! Прати му поздрави от мен лично с този линк

... Изключително много се дразня, когато някой знаещ 2-3 акорда на какъвто и да е инструмент сяда да отрича въздействието и полезноста на друг! Това за мен са думи на човек, който не е музикант!

Другото, което ще те помоля е да прегледаш целия раздел Бас на форума, за да придобиеш представа с какво в интерес на истината се захващаш, защото не е малко работа. Аз свиря на бас китара от година и половина, близо две, но преди това имам към 11-12 години китара зад гърба си, а още не ми е ясно нищо с дебелострунната китара! Голям път те чака с този инструмент и ако не си готов да се захванеш него, защото китарата не е инструмент на хвалба,поза и показване пред момичетата, а музикален инструмент, просто наистина направи си равносметка и не прави резки промени от този тип. Казвам го всичкото това, не за да те разубедя, а да ти дам мъничка представа за ситуацията пред която ще се изправиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за около 250 лв нов или стар басс да си взема и какво мога да намеря. Смисъл за 250 ново и за 250 втора ръка.Ще съм благодарен ако ми казвате точни модели ,които са хубави за да знам какво да търся :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото си спомням най-евтиния бас беше скуаиър за триста и няколко пари...Втора ръка за 250 можеш да си намериш хубав бас. Според мен няма смисъл да купуваш нов. Освен ако не е падал по стълбите, няма никаква разлика. Имаше последно някакви интерестни оферти във форума, разгледай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Днеска ходих малко по магазините.Видях един комплект Басс (Washburn T12)+кабели+кубе (35 вата)+калъф+перце+тунер за 500 лв. Беше в магазина на фактор.Според вас добре ли е този вариант или по-добре един Стаг за 350 от малкия Цум и отделно да си купя едно кубе ? И дали този Washburn се продава отделно ,къде и за колко?

Редактирано от don_kosme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уошбърна е добър инструмент. Направи си проста сметка дали няма да ти излезе по- евтино ако си вземеш китарата и кубенцето поотделно, и ако не - действай !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такъв инструмент преди няколко месеца отделно от всякакви комплекти(само кабел и шестограми имаше). Излезна ми 315 лв, така че си е оферта да го вземеш с кубе, което отделно ще ти излезне 150 минимум, калъф - 25лв минимум, тунер - 35лв (до колкото си спомням) - отново минимум. Проста сметка : 315+150+25+35=525лв (значи и в най-евтиният вариант си на далавера с 25 лева). Така че по мое мнение направо го взимай!

П.С. И до момента басчето си обажда добре, пък кой каквото иска да ми казва за бюджетните серии на Уошбърн. Малко сет-ъп, едни хубави струни и няма кой да те спре. :curse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такъв инструмент преди няколко месеца отделно от всякакви комплекти(само кабел и шестограми имаше). Излезна ми 315 лв, така че си е оферта да го вземеш с кубе, което отделно ще ти излезне 150 минимум, калъф - 25лв минимум, тунер - 35лв (до колкото си спомням) - отново минимум. Проста сметка : 315+150+25+35=525лв (значи и в най-евтиният вариант си на далавера с 25 лева). Така че по мое мнение направо го взимай!

П.С. И до момента басчето си обажда добре, пък кой каквото иска да ми казва за бюджетните серии на Уошбърн. Малко сет-ъп, едни хубави струни и няма кой да те спре. :curse:

Китарката е много добра.Взимай ако можеш

Редактирано от Константин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си взех такъв инструмент преди няколко месеца отделно от всякакви комплекти(само кабел и шестограми имаше). Излезна ми 315 лв, така че си е оферта да го вземеш с кубе, което отделно ще ти излезне 150 минимум, калъф - 25лв минимум, тунер - 35лв (до колкото си спомням) - отново минимум. Проста сметка : 315+150+25+35=525лв (значи и в най-евтиният вариант си на далавера с 25 лева). Така че по мое мнение направо го взимай!

П.С. И до момента басчето си обажда добре, пък кой каквото иска да ми казва за бюджетните серии на Уошбърн. Малко сет-ъп, едни хубави струни и няма кой да те спре. :curse:

Мерси много този отговор много ми помогна НО тук идва въпроса.Аз за 150 лв няма ли да си взема много по-добро кубе от това което е в комплекта ?И другото е че на мен тунер не ми трябва (имам кабел за комп и програмка за настройване).Къде продавам само този Washburn защото аз не намерих никъде да се продават отделно тази марка китари ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Washburn" се предлагат от музикална къща "Фактор" - www.audio-factor.com

 

Подобен комплект си струва за начинаещ определено,и не - няма да си намериш кой знае колко по-добро кубе за тези пари - в този ценови клас няма фрапиращи разлики в това,което получваш за парите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Събрах парите и взех малко на заем. Май утре ще си купя комплекта за 499. Ужас толкова много пари ... дано да не съжалявам после. :rocker:

Редактирано от don_kosme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.