Jump to content
Българският форум за музиканти

Орфей Puldin Solo


Recommended Posts

имам такава китара - жестока е :hysterical: само че след 1 година човъркане когато имам време, и още не съм я боядисал - преработил съм:

главата на джаксънска (лепил съм дървета отгоре и отдолу) с маслени ключове, подложка в некджоинта - грифа е много на дълбоко фабрично, нов тръсрод, бели светодиоди за инлей, дънлоп прагове, преместване на нъта за да не е фалшива китарата (всички са фабрично фалшиви), запълване на кухините и слагане на 2 хъмбъкера, нов пикгард за контролите, "подострих" рогата и намалих и цялата площ на некджоинта откъм грифа (направих тялото по-късо)- оригинално се свиреше много зор в края на грифа - като си дадох сметка за вложените средства излезе колкото скуаяр 2ра ръка :hysterical: но пък звука е супер мощен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я разкажи това за светодиодите...

Примерно каде минават кабелите, какави светодиоди си ползвал как си ги монтирал....

и някоя друга снимчица няма да е излишна :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямам нет вкъщи за ся така че снимки не мога да ъплоудвам - светодиодите са бели матови, направих дупки през целия фборд и ги залепих с каноколит, после ги отрязох и свързах с проводник 0,3 и така... изглежда като Вай на г3 2005 примерно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре ве, ей-и-и-и!

 

Някой няма ли да каже от къде да намеря такива гладки струни???

Все трябва да има някъде ве... пак аз ли ше излезна най-капризен бе да му се не знае!?

 

Иначе отказвам да свиря... 'бал съм го!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не се произвеждат вече(поне така съм чувал). Но пък май има по магазимите гладки(не знам дали са същите, неръждясващи струни Томастик(мисля, че е марка) от едно време). Иначе, доколкото си спомням, това, че не ръждясваха, беше единствената им хубава страна.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам 1 комплект Томастици.... :D  Ама са без първа струна и тук там са ръждясали.... Ако минаваш през Пловдив ще ти ги дам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, разбира се по-корави са на огъване (за повдиганията и отпусканията), това всеки учил малко механика, ще го познае!

Томастик са класика! Орфей е класика... Аз искам тая китара да си изглежда като от едно време.

Ясно е че накря ще сложа струни от сегашните... Обстоятелства... Кво да се прай!?

 

Евтиме, дочувам чудеса си правил с адаптерите и навивките, та като я стегна по дърводелската част, ше моеш ли да я

обработиш по електрониката. Пакмана знам че е стегнал твоя Орфей много добре и чух семпли, дето си пуснал с пренавитите му

от теб адаптери. На мен повече не ми трябва, за тая китара. Само да звучи добре... .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се бях изръсил 18 кинта за такива 11ки "дадарио хромес"- взех ги понеже са хром и нямат ръждясване, но не подозирах че са гладки и понеже ми идват "малко" твърди свирих с тях 3 месеца (още не са мръднали) и сеа смятам да ги разкарвам - ако някой иска - 5 кинта :offtopic-001:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

adXok ,ако много държиш на глаки струни най добре си поръчай от Аракел Казасян от Пловдив тел. 032 266987.

Иначе Thomastik все още си ги произвеждат но няколко пъти по-скъпи и с не-по добро качество.

 

Overdrive има добро предложение.Първо пробвай да провериш дали ти харесват като модел струни

Редактирано от bluesman
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.