Jump to content
Българският форум за музиканти

Сглобяване на ел. китара


Recommended Posts

оня в магазина мноого ме нерви, направо ми иде да взема един ония стагове дето ми ги хвали и да му го строша в главата - един път с приятел пробвахме китари на лампово кубе мюзикмен там, надух гейна на 7-8, дадох мастера на 2 за да искарам кривоч и оня педал ми вика че не съм разбирал от такива "сложни техники" (а самият аз правя лампови ампове) и веднага ми ръгна китарата в някво шибано 6" кубе за 100кинта, после ми разпрая колко велика китара е стаг, колко "сУстейн" имала, но най-вероятно аз не съм разбирал кво ми говори :greenangel:

 

относно телата - сигурно са от някъв чам и са супер недодялана изработка - нек покета беше крив(дори накрая беше отрязан на криво с триона), а боята - няколко слоя спрей директно върху дървото (през черна боя личат шарките) - няма няма кит, шлайфане или полиране, иначе ако има грифове от свясно дърво за 10 кинта си струва да се види

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе то дори само информативно е интересно да се видят тия грифове за 10 лева - дори да са някакви сапове, може да с екупят като материал за направата на истински гриф.

Даже ще е чудесно фенът, който ще ходи с дядо си да ги снима.

Иначе откъде ще намериш сушен клен, па на всичкото тогоре и оформен като гриф - от Никъде. :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей хора с тия грифове мн ми грабнахте вниманието има ли някаква опция да покажете накоя снимчица, че брат ми ше ходи скоро там и ако са добри и (успея да се вредя :thumbs_up:) бих искал и аз дас е сдобия с един, че на старата ми китара(скуайър естествено :surprise:) грифа се е усукал и е мн голямо мъчение и мн ми се иска да я поопрая :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

телата ми изглеждаха добре направени на първи поглед но в понеделник ще отида и ще проверя обстойно и ще взема да направя и снимки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
оня в магазина мноого ме нерви, направо ми иде да взема един ония стагове дето ми ги хвали и да му го строша в главата - един път с приятел пробвахме китари на лампово кубе мюзикмен там, надух гейна на 7-8, дадох мастера на 2 за да искарам кривоч и оня педал ми вика че не съм разбирал от такива "сложни техники" (а самият аз правя лампови ампове) и веднага ми ръгна китарата в някво шибано 6" кубе за 100кинта, после ми разпрая колко велика китара е стаг, колко "сУстейн" имала, но най-вероятно аз не съм разбирал кво ми говори :)

 

относно телата - сигурно са от някъв чам и са супер недодялана изработка - нек покета беше крив(дори накрая беше отрязан на криво с триона), а боята - няколко слоя спрей директно върху дървото (през черна боя личат шарките) - няма няма кит, шлайфане или полиране, иначе ако има грифове от свясно дърво за 10 кинта си струва да се види

 

А между другото кубето за което става въпрос е хибрид, 2 крайни лампи и транзисторен приамп

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

помня че някакво синьо и обемисто с реверб и тремоло беше, а великата ми идея беше да пробвам имат ли микрофонии тея евтини талпи, но не успях :)

 

един път гледам един ултра-облъскан босс ге-7 - все едно фадрома го е газила - питам колко струва оня вика 30лв, след 2 дена отивам с 30лв и ефекта вече е 50лв, без копчетата - на голи потове  :)

 

грифове питам има ли всеки път като мина оттам но явно ако е имало нещо от завода Орфей вече няма - аз си купих 2 за бас и само това имаше

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми пич, ако наистина има грифове (пък били те и за повече от 10 лева) отсега ти поръчвам един.

Аз отдавна си търся гриф за китара със стандартна 25,5 инча мензура.

Горър, грифовете при Коча в Пловдив си струват горе-доле. В смисъл удобни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.