Jump to content
Българският форум за музиканти

Usb Китари? Компросмис или супер решени?


Morphine

Recommended Posts

Здравейте!

 

Пускам тази тема, понеже днес попаднах такъв тип китара: http://www.behringer.com/IAXE393/index.cfm?lang=ENG

 

USB Китара. В първия момент, като чух, си казах: "Айде сега, USB, нам си кво... децки играчки..."

 

Но като се позамислих малко и съпоставих нещата си промених мнението, от части.

 

 

Хубавото при тази китара е, че пак можеш да си свириш аналогово - да си я вкараш към кубето с всичките камьончета, пултове и тн.

 

Но можеш и директно да я ръгнеш към USB порта си и да свириш примерно с Guitar Rig-a.

Плюса в тази ситуация е, че за да имаш едно сносно оборудване ти трябват доста пари - усилвали, ефекти, филтри, еквилайзери и пр. Докато всичко това го има в Guitar Rig, а като знаем, че винаги можеш да намериш програмата хакната от интернет, от приятели и тн... Та в общи линии не пръскаш някоя и друга хилядарка за техника и оборудване, защото всички знаем, че нещата не свършват с китарата и кабела... те от там тръгват.

 

Минусите, които ми направиха впечатление са:

Въпросната китара е доста евтина. Човека, при когото я гледах, я беше взел за 270 лв., като към нея е включен software-а за китарата, заедно с 3 кубенца на Native Instrument, които ползваш trial, а след това можеш да си поръчаш едното блезплатно по нета, с активиращ код, който ти е предоставен със закупуването на китарата.(един вид това е Plug-in)

Та именно това, че китарата е евтина мисля говори доста за качеството на изработката... Долу-горе може би ще е като един по-сносен Squier, което пак не е лошо.

Модела на китарата също е базов и няма възможност за избор от няколко модела китари, цветовата гама също е ограничена до 2 тона - черно и бяло... Поне това е което знам, може и да има разни промени. :hysterical:

 

Благодаря на тия, които са изчели поста ми, понеже доста се увлякох. :)

 

Ще се радвам да чуя мненията на другите посетители на форума. :)

Редактирано от Morphine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, баце! Требе да има няква шашма, ама може и всичко да си е в ред :cheers2: . То и аз си мислех до неотдавна, че ЮСБ-то не е добре да превзема де що има жак, ама то какво се оказа - стандарт, при това удобен и полезен (то за това е Юнивърсъл...). Може и това да е бъдещето, може и да не е. Айде сега да седнем на масата да го поизмислим малко, а?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз също съм на мнение, че има определено голямо бъдеще в тия технологии. бях на мюзокмесето във франкфурт преди две седмици и се спрях да погледам един уъркшоп на Гитар риг... просто не е за вярване колко добре може да звучи..един дядка забиваше мноо добре некъф блузец...

естествено им хора за които лампите са като светия граал и не може и дума да става нещо различно..ама обикновенниея фен, на който не му дреме за лампи и ригове, едва ли долавя разликата...

всичко е въпрос на гледна точка...ставало e не веднъж дума във форума точно по тази полемика :cheers2:

Редактирано от Stone Free
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тази прави добро впечатление:

http://www.behringer.com/IAXE629-BKLS/index.cfm?lang=ENG

 

Изчетох manual-a на производителя и ми направи също така впечатление, че се води като немска китара... отделен въпрос е дали не се зглобява просто в заводите в Германия... Но пак си мисля, че е по-добре от китайски Squier или Factor New Line...

 

Но само така по догадки нищо немога да кажя. :cheers2:

 

В близките дни ще ида да я чуя как звучи и през един лампов амп, също така и през един Guitar Rig с USB-то :blink:

 

ПП: То наистина, като чуеш USB не ти вдъхва много доверие нещо... USB, USB, ама то не бяха кабели за цифрови фотоапарати, кабели за телефони за обмен на информация с PC-то, USB-то като зарядно за MP3-Player-и... Навсякъде USB, и трябва да кажя, че все по-масово навлиза - USB калвиатури, мишки... И всичкото е на доста високо ниво, кво пречи и една китара с USB да "цепи мрака", тъй да се каже ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10х за топика...и мен ме озадачиха тези китарки...и честно казано доста ме заинтригуваха понеже правя, и не само аз, музиката си главно на компютър и съм срещал проблемите на жакове и аудикарти...иначе незнам честно казано USB кабела има 4 пин-а, а моно кабела има 2... и скоростта на трансфер е до 480 мегабита в секунда (равнява6о се на 60 Мегабайта)...много ще съм благодарен ако някой който е имал контакт с такава китара да даде мнение...подробно ако може :cheers2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех :P

Немска китара за 270 кинта - ни съ шигувай тъй да се каже :cheers2: Надника на пазача на фабриката не могат да платят само образно казано.

 

Нали се сещате, че да стане един сигнал на "ЮСБ" (най-просто казано), нещо трябва да го конвертира от аналогов в цифров такъв. За 270 кинта и китарата да е супер, че и аналогово-цифровата (пак просто казано) конверсия да кърти мивки е много много малко вероятно,

А самата китара, ако е като другите Берингер китари - не, мерси, а тя много прилича да е ;)

 

Иначе секви ЮСБ аудио интерфейси се навъдиха. Що и китара да няма? :blink:

 

ЮСБ кабела и въобще интерфейса няма нищо общо с аналоговия такъв (демек обикновения китарен кабел). ЮСБ-то движи друг тип сигнал.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех ;)

Немска китара за 270 кинта - ни съ шигувай тъй да се каже :music: Надника на пазача на фабриката не могат да платят само образно казано.

 

Нали се сещате, че да стане един сигнал на "ЮСБ" (най-просто казано), нещо трябва да го конвертира от аналогов в цифров такъв. За 270 кинта и китарата да е супер, че и аналогово-цифровата (пак просто казано) конверсия да кърти мивки е много много малко вероятно,

А самата китара, ако е като другите Берингер китари - не, мерси, а тя много прилича да е ;)

 

Иначе секви ЮСБ аудио интерфейси се навъдиха. Що и китара да няма? :D

 

ЮСБ кабела и въобще интерфейса няма нищо общо с аналоговия такъв (демек обикновения китарен кабел). ЮСБ-то движи друг тип сигнал.

 

И все пак китарта звънки, както я чух и сам днес. :D

Не съм тръгнал да ви обеждавам сега в нейното качество, не съм агент на Берлингер.

 

Бту, има и добри попадения на Берлингер и мисля всеки с вкуса си... ;)

 

Факт е, че звучи по-добре с Guitar Rig-a през USB-to, отколкото към Input-a на Sound картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факт, не факт - никога не бих похарчил пари за такава китара

поне не и на Behringer

сънчо много точно е написал нещата. което си е така - така си е, няма 2 мнения

 

и се пише BEHRINGER, няма нищо общо с Берлин.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

факт, не факт - никога не бих похарчил пари за такава китара

поне не и на Behringer

сънчо много точно е написал нещата. което си е така - така си е, няма 2 мнения

Хич не съм на това мнение.....

Предпочитам да ги дам парите за behringer, отколкото за squier.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че USB-китарата е супер решение за пълен аматьор, който няма възможността и/или желанието да се изкиха освен за китара и за усилватели и разни други джаджи, за чието съществуване не съм и чувал най-вероятно. 200 евро давам и приключвам - имам мечтаната китара. Едва ли ще усетя разликата с китара за 2000 лв. в лампово кубе (а и да усетя на 10-тия ден ще свикна). Пък и както често ми повтаря жената - дали ще можеш да звучиш като Корн не е проблема в инструмента - проблема е в ръцете и ушите ти. :)

Да не говорим, че може да е много по-съпруго-friendly вместо да свиря с кубе да си ръгна китарата в РС-то и да свиря със слушалки. :) И без това в 90% от случаите свиря докато жена ми спи... :)

 

Изобщо - при първа възможност бих си я купил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начи това USB ме навежда на едни размислим, н опърво товарям скобата, че не съм много навътре, ама може и да съм усетил топлата вода :). Значи - ако минава през USB-то, значи трябва да има компресия - от китарата звука минава в 101110101 и после в компа обратно. Но пък сигурно няма гадният дилей при смотаните аудио карти, което я прави по-подходяща за "безпарична" компютърна китара. Хъмммм. Не знам. Трябва да се проучи, ама време няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сънчо ме изпреварил и каза точно това, което аз също щях да споделя ... Китара, конвертори, цената ...

 

Наздраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм от най-големите разбирачи но според мен не си заслужават... :recourse:Просто не ми вдъхват доверие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мен ми се струва добра идея.Това би трябвало да е следващия сегмен който много ше се мъчат да запълнят кой с квото може ;)

Все пак с китари ,за записване на албуми в студио,за 200 ойро се влиза само а Албания,Делтата на Ефрат и....някои други градове.За обикновенния фен който си чеше крастата от дъжд на вятър,мисля е добро решение.Остава да чуем как се справя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.