Jump to content
Българският форум за музиканти

Колко силно стискате перцето?


puncho

Recommended Posts

Прочетох темата за постановка на дясната ръка при свирене и понеже съм пробвал много такива, се оказва че стискам перцето по различен начин.Когато си свиря на моята си постановка го стискам много слабо, което по принцип ми пречи понякога.Та въпросът ми е как е при вас ситуацията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

достатъчно силно за да не ми се изплъзва много докато свиря :)

 

 

+1 Преди даже имах пробрема да го изпускакам като удрям по-рязко :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми аз смятам, че за по-бързо пилене е добре да го държиш здраво, а не да се лашка - поне е така при мен, де (не, че мога да свиря кой знае колко бързо :) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите пръсти доста бързо се потят затова съм "бинтовал" горната (несвирещата) част от перото с лейкопласт, което ми осигурява добра стабилност (сцеплението така е направо желязно) и не ми се налага да го стискам излишно силно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с лейкопласта е доста хитро ще го пробвам :) Аз по принцип стискам перото МНОГО силно даже ПРЕКАЛЕНО силно,което ми се отразява и на свиренето защото колкото по-силно държа перцето толкова по-силно дърпам струните :) даже ми се е случвало да го изпускам именно по причината че съм го стиснал адски под кофти ъгъл :)

Редактирано от Zlatyio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С времето човек свиква как да дърпа струните, и стискането на перото става излишно. Но всяко нещо идва с времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според зависи, колко е дебело и какво се свири - ако е по-финно и върви само ритъм - мачкам го по-слабо :virtuoz:

Същата ситуация, но с перо по-яко "фи" - пак по-лек захват.

Ако е тънканаж перо и се завърти солцЕ - следва яка хватка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ivp е прав, че зависи от самото пера. Аз лично го държа по-хлабаво. Даже понякога свиря не от китка, а мърдам само палеца и показалеца, та затова така... Ама какво да се прави - навик от 3-милиметровите малки Big Stubby-та :virtuoz:

Редактирано от metalmaniak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

достатъчно силно за да не ми се изплъзва много докато свиря smile.gif

 

И при мен това е най-точното обяснение. Болшинството перца са ми Stagg и Planet Waves (1.14 едни лилави) те са от такава пластмаса,

потил съм се като за световно и сцеплението е желязно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз държа перото съвсем леко, за да няма излишно напрежение в ръката ми и да мога да правя по-бърз пикинг.

При мен това помага. С какво перце свириш също има значение, както казаха по - горе в темата. За мен лично по - малкото стискане предупределя по - добро свирене, но при всеки е различно. :D

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

достатъчно силно за да не ми се изплъзва много докато свиря smile.gif

 

И при мен това е най-точното обяснение. Болшинството перца са ми Stagg и Planet Waves (1.14 едни лилави) те са от такава пластмаса,

потил съм се като за световно и сцеплението е желязно.

 

стага от каде ги взимаш ве човек ....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това за стискането на перото си е различно от нещата, които се свирят

според мен трябва да го чувстваш

не трябва да се стиска прекалено силно, щото така се създава напрежение и пречи на свиренето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С времето човек свиква как да дърпа струните, и стискането на перото става излишно. Но всяко нещо идва с времето.

 

Абсолютно! Ама съм забелязал, че като дойде голямата трашарлачка и темпото скача над 160 перото го ситскам зверски, щото от бързината или ще се влачи по струната (свиря с 1.0 мм заради този проблем), или ще го изпусна насред някоя мелачка :(

 

Иначе е редно да споменем и за какви пера (дебелина)/ свирене става въпрос.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.