Jump to content
Българският форум за музиканти

Лека Vs тежка


eXile

Recommended Posts

Какви са ви предпочитанията ми е чудно?

Аз до полутежка само веднъж съм се докосвал и не мога да дам отзиви...

 

Но бях изненадан от това, че след 11 свирня 90% само на пиано клавиатурата на тритон ле-то ми я чувствам доста добре като динамика (е, не е пиано, но все пак). А тя е не се води от най-добрите.

Но въпреки това не виждам някаква особена разлика като бързина и тежката все още ми е пасва по-добре.

 

Вие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една Yamaha p 90 с тежка клавиатура и един Роланд Фантом с лека.Лично аз сериозно предпочитам тежката клавиатура,но искам да спомена че не съм пианист и не съм особено навътре в нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лека не мога да свиря.За мен само тежка!НАй-добре си е...За това мъкна сто кила на рамо и се гърбя ама няма как...

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам тежка (Real).

Години на ред съм свирил на лека - все на синтезатори и чак наскоро си купих тежка и се "родих".

Правя много по - малко грешки, много по лесно работя (изразявам) с динамика, пък ако щете и с темпо.

Да не говорим, че големината на клавишите е 1към1 спрямо пианото, демек, където и да отида, на което и пиано да седна, нямам грижи, няма го това време за "напасване". До ден днешен притежавам синтезатор с лека клавиатура, при това 6 октави, което е максимално близко до 88 клавиша на пианото, но като седна на него съм като болен, чак тогава си давам сметка, колко е смешна клавиатурата на синтезаторите и колко е далече от истината. Стои ми супер неестествена.

 

Ако има колеги на друго мнение, моля да ме опровергаят... но все си мисля, че разлика от 1200 лева от ЛЕ76 до ЛЕ 88 - е оправдана, дори само от една клавиатура и 16 МВ РОМ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също предпочитам тежка клавиатура. Сега на репетиции нося синт с лека (щото е по-лек), и като че ли взех да посвиквам, но нищо не може да замести тежката - усещането е съвсем различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи с какви бленди свириш - ако ползваш Хамънд орган, на тежка няма да можеш да правиш такива глисанди и т.н. И все пак и аз съм с две ръце за тежката клавиатура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за тежките клавиатури.

 

Едно време като имаше само леки - ебаси зоровете бяха...пък аз маса време съм свирил само на пиано и леките клавиатури на синтезаторите и до ден днешен са ми като друг инструмент - на мен разликата между тежка и лека клавиатура ми е почти като между китара и бас :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са нужни и двата типа клавиатури.Леката най-вече да се ползва за сола

 

Абсолютно подкрепям !!! Така свиря и в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен са нужни и двата типа клавиатури.Леката най-вече да се ползва за сола

 

Абсолютно подкрепям !!! Така свиря и в момента.

 

И аз, дай Боже, след няколко месеца би трябвало да свиря така. А най-добрия вариант за мен - Мотиф XS7 + CME UF8 + Някакъв преносим Хаммонд или НОРД ЕЛЕКТРО!!!

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям колегите, които казват, че двете клавиатури са за различни неща.Едните са удобни за свирене с едни бленди, другите за други.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва е малко ала "Черните клавирши VS белите клавиши"...

 

Извинявайте колеги, но всичко с предимствата и недостатъците. С лека клавиатура аз лично нямам усещане за стабилност. Често закачам съседни клавиши, но пък колегата го каза най-добре:

ако ползваш Хамънд орган, на тежка няма да можеш да правиш такива глисанди и т.н.

По-размазани симфоники, хорове... с тежка клавиатура е много трудно, да не говорим че както каза Пенсионера, солирането на меки клавиши е много по лесно.

 

Като пианист обаче заставам зад тежката клавиатура, въпреки че никога няма да имам пари да си купя синт с тежка. Ще си го карам на акустичното пиано :punk_guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.