Jump to content
Българският форум за музиканти

Yamaha Fp7210 "допълнение"?


Recommended Posts

в тази тема:

http://forum.muzikant.org/index.php?showto...%E0%F0%E4%E0%ED

става въпрос, че за въпросния педал FP7210 може да се купи "допълнение" така, че да стане двоен.

Точно така или си го купете и после можете да си вземете допълнение и всъщност това да стане левия педал на един прекрасен кардан.

това така ли е и ако да, от къде може да се намери въпросното "допълнение"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Аз мисля че точно този модел няма как да стане.При кардана тоя шестограм на които стои бийтъра е разделен на 2 части,за десния бийтър и за левия бийтър.Тук не виждам как може да се получи,ама майстори всякакви нали знаете :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБСУРТ!!! Ако го видя с очите си ше си одрежа оная работа и ще я заритам по асфалта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го видя с очите си ше си одрежа оная работа

 

Че ти имаш ли какво чак толкова да режеш :thumbs_up:

 

 

Принципно е възможно но трябва доста играчка,хъм ма за какво неси земеш направо кардан вместо да нагаждаш Yamaha Fp7210 ....

Редактирано от A-L-A-D-I-N
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Man0waR, отговора ти беше брутален! :hysterical: Кефи! :hysterical: На мен ми се струва, че тоя педал може единствено да му се махне 4ук4ето, и по магия да се пригоди към левия педал на кардан... Тва е единственото, според мен, което може да се направи. :thumbdown:

Редактирано от Drunken_Master
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ти имаш ли какво чак толкова да режеш :hysterical:

 

Имам много за рязане, ама май кардан няма да видя, та те го спася! :hysterical:

Редактирано от Man0waR Scott Culumbus#1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко продава стандартен единичен педал,който след отстраняване на пружината и чукчето може да се прибави към това което по-горе е наречено "допълнение"Така това става левия педал на един двоен педал/при стандартен двоен педал/ т.е. трябва да си купиш десния педал с карданната ос.

Ето ти такова "допълнение"

http://www.thomann.de/gb/pearl_p121tw_dopp...l_expansion.htm

Това е на Пърл,потърси из нета,на страницата на Ямаха също предлагат такива на всички свои модели.Може да се обадиш и в Динакорд и да им обясниш какво търсиш,може да поръчаш,но се чака доста.Може и да пробваш чрез немските интернет сайтове за музикални инструменти.Успех от мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБСУРТ!!! Ако го видя с очите си ше си одрежа оная работа и ще я заритам по асфалта!

 

 

;) С изключение на правописните грешки този пост кърти мивки :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко продава стандартен единичен педал,който след отстраняване на пружината и чукчето може да се прибави към това което по-горе е наречено "допълнение"Така това става левия педал на един двоен педал/при стандартен двоен педал/ т.е. трябва да си купиш десния педал с карданната ос.

Ето ти такова "допълнение"

http://www.thomann.de/gb/pearl_p121tw_dopp...l_expansion.htm

Това е на Пърл,потърси из нета,на страницата на Ямаха също предлагат такива на всички свои модели.Може да се обадиш и в Динакорд и да им обясниш какво търсиш,може да поръчаш,но се чака доста.Може и да пробваш чрез немските интернет сайтове за музикални инструменти.Успех от мен.

 

Едно е да си купиш цял мерцедес, друго е да го земеш в кашон и да го сглобиш сам!

 

Кой ще върви по-добре?

Редактирано от Man0waR Scott Culumbus#1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коко продава стандартен единичен педал,който след отстраняване на пружината и чукчето може да се прибави към това което по-горе е наречено "допълнение"Така това става левия педал на един двоен педал/при стандартен двоен педал/ т.е. трябва да си купиш десния педал с карданната ос.

Ето ти такова "допълнение"

http://www.thomann.de/gb/pearl_p121tw_dopp...l_expansion.htm

Това е на Пърл,потърси из нета,на страницата на Ямаха също предлагат такива на всички свои модели.Може да се обадиш и в Динакорд и да им обясниш какво търсиш,може да поръчаш,но се чака доста.Може и да пробваш чрез немските интернет сайтове за музикални инструменти.Успех от мен.

 

Едно е да си купиш цял мерцедес, друго е да го земеш в кашон и да го сглобиш сам!

 

Кой ще върви по-добре?

Ами хората са го измислили,приятелю :) Не откриваш топлата вода,а сравнението което правиш в случая е крайно неуместно и абсурдно.Порови се малко из нета и ще разбереш защо го казвам.Без значение дали ще си купи цял марков двоен педал или ще го събере по начина по който се опитва момчето,ще му върши една и съща работа и двата ще "вървят" по абсолютно един и същи начин,защото всяка фирма така си произвежда нещата,че да са напълно заменяеми ако се счупи нещо или имаш едно и искаш да го допълниш като в случая.А да не говорим,че размерите на осите към карданите са идентични на повечето фирми,поне за Ямаха и Пърл мога да го твърдя със сигурност /8 мм. фрезована ос за кардан/така че,дори може да си събере двоен педал от различни марки,друг е въпроса,че това наистина не е препоръчително заради разликите в "лекотата" на свиренето с педали от различни марки.Ето още един линк:

http://www.musiciansfriend.com/product/Pea...Only?sku=448786

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и от един модел, но различни партиди, пак може усета към двата педала да коренно различен! :greenangel:

 

Ако един ден фирмата има договор с един доставчик на материал и заготовки на другия ден го смени и има разлика в качеството на материала? Кво става?

Единия убав другия смотан. Важно е двата педала да са еднакви, ен само на външен вид. Не знам за вас, но аз не бих си купил допълнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и от един модел, но различни партиди, пак може усета към двата педала да коренно различен! :)

 

Ако един ден фирмата има договор с един доставчик на материал и заготовки на другия ден го смени и има разлика в качеството на материала? Кво става?

Единия убав другия смотан. Важно е двата педала да са еднакви, ен само на външен вид. Не знам за вас, но аз не бих си купил допълнение.

Аз само бих попитал:Колега,ти колко двойни педала си сменил през живота си?Имал ли си възможност въобще да използваш маркови педали,че имаш такова мнение?

Моят скромен опит-6 год. ползвах Yamaha DFP 700/не съм сигурен за точния номер,но беше средния клас педал/А от 1год. ползвам Пърл Елиминатор лентовия модел,след като имах възможност да ползвам по един месец Тама Кобра с ленти и Дръм Уоркшоп 5000 серия с ленти.От там мога да заключа,че и Ямаха и Тама и Пърл се славят със своята пословична здравина и НЕдопускат различия в качеството което предлагат.Всеки педал поотделно може да се настрои така че,усещането да е различно,както и че всяка от споменатите по-горе марки се различава от останалите поне с малко в усещането при свирене с тези педали, но това за доставчици,материали,партиди и други алабализми....са само алабализми и пълни глупости.Най-малкото за какво усещане говорим в случая,когато става въпрос за левия педал от целия двоен?Пружините за натягането са на другия педал-допълнението,а всичко останало е УНИВЕРСАЛНО!

Със здраве от мен и стига спам,човека е попитал нещо конкретно,дайте му и вие някакви конкретни сведения така че да са му от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди няколко месеца свирих с този - Tama HP900PTW Iron Cobra

 

В момента свиря с Gibraltar 5611DB

 

надявам се да са достатъчно "маркови"

 

За спама си прав, аз спирам до тук. Това е моето мнение по-въпроса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.