Jump to content
Българският форум за музиканти

Steinberg Virtual Bassist


Guest

Recommended Posts

Здрасти на всички, наскоро инсталирах Виртуалния Басист на Стайнберг, обаче не мога да го подкарам да ми семплира от миди.

Ползвам Нуендо (версия 3.нещо.си).

Импортвам миди трака (само бас и барабани), добавям два ВСТ инструмента - ЕЗДръмер и Виртуалния басист, задавам на бас канала от мидито да изкарва звук през басита, а на дръм канала - ездръмер.

Давам му плей и не става нищо. :)

ЕЗДръмера си семплира като хората, но басиста изобщо не изкарва звук или ако изкарва е само единични ноти от време на време.

Показва ми, че има инпут от миди (миди лампичката ми свети/мига когато има бас партия), но само толкова.

Сигурно не съм настроил нещо като хората...

Моля по-запознатите да дадат някакво предложение как да го оправя това.. :)

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два отговора :

1. Виж дали партията от мидито си я вкарал в диапазона на VirtualBassist-а

2.Има в менюъла едни кей-тонове - от тях се определя дали да се мъчи да генерира ритъм от зададения тон или да изсвири единичен тон .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, отваряш програмата, която ползваш за да записваш, добавяш VSTi-то, добавяш трака с мидито и от настройките на трака с мидито задаваш звука (аутпут) да излиза към Virtual Bassist.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ползвам аудишън,ама там не ми го отваря като плъгин...

имам нуендо 3 ,там обаче като импортна МИДИ трак мипоказва ИН:ал миди унпутс АУТ:майкрософт ГС уейвтейбъл СВ синт(другите му възможности са нот конектед и ФЛСтудио от 1 до 16) няма друго

 

вкарал съм канал с ФХ в който е виртуалния басист ама не му светва лампата за миди инпут....вероятно защото не му идва вход...

 

виртуалния басист на мен ми излиза като ДИРЕКТ Х интрумент а не като ВСТи...

 

аз май не правя нещо както трябва

 

може ли малко повече обяснение

Редактирано от rocker_vn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изобщо немога да го подкарам тоя басист

 

и със тракшън пробвах...там вече ми мига лампата за входен миди сигнал,и си свири отвреме на време някакви луди фигури дето нямат нищо общо с действителноста...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като го сложиш като VSTi и му подаваш миди, отваряш басиста и отиваш на последната страница (сетингс), тя се появява като чукнеш на логото на Стайнберг горе вдясно.

Където пише "pitch range right" на "keyboard layout" го слагаш на left.

Пробвай, дано стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audition не поддържа VSTi, пробвай в Нуендо:

1. Отваряш нов празен проект;

2. Добавяш 1 МИДИ трак;

3. Натискаш Ф11 зареждаш Басиста като VSTi;

4. На МИДИ трак-а даваш за изход Басиста;

5. Нацвъкваш некакви ноти и пускаш да свири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш миди файла трябва да транспонираш баса с две октави на горе защото на басиста първите две октави са със готови фигури а следващите със единични тонове можеш да исползваш готовите семпли вза даден такт като напишеш една нотка на избрания от теб такт но след това трябва да я отмениш като напишеш още една нотка на С1 или С0 мисля че беше за да продължи да свири единични тонове успех :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ напротив, не е нужно да транспонира.

Ако смени пич рейнджа вляво от опциите, нормалните ноти ще му се падат между С1 и С3 , а "готовите фигури" ще станат от С3 нагоре..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкарах го с тракшън обаче немога да го накарам да свири самостоятелни ноти на повече от една октава...

 

някой има ли идея защо става така?

 

пускам му миди трак свален от гуитар про таблатура,после и вдигам и свалям октавите с флстудиото и все същото си свири нашето момче - виртуалния бЯсист...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да нямах го,копирах файловете от неговата директория в папката ми с ВСТ плъгини и се появи.благодаря за помощта

 

сега обаче остава другия проблем - не свири единичните ноти,тоест немога да го програмирам да свири в повече от 1 октава...

 

от мен ли е грешката?или грешката е вярна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.