Jump to content
Българският форум за музиканти

Кой какви струни предпочита?


HOSHUNKOV

Recommended Posts

Двата балъка от Металика, Джеймс и Кърк свирят с Ърнибол. Ма сигурно щото не знаят за Еликсир.

"дваМАТА балъЦИ"

дано не бъркам, но съм те виждал да участваш в дискусии за китарите им

ако съм прав, да използваш това с какви струни свирят като аргумент в тази тема, е меко казано смешно

(дано разбра какво казах, че като се чета сам не се разбирам :punk_guitar: )

 

аз продължавам да си ползвам еликсир и да съм страшно доволен

покритието на струните и при мен се поразнищи, но не съм забелязал това да влияе по някакъв начин на струните - нито на тона, нито на това как ги усещам при пикване

преди известно време пробвах със струни на друга марка, двойно по евтини - резултатът беше, че се наложи да търпя десеторно по-гадния им тон за има няма месец, след това вече не само звучаха гадно, но и бяха ръждясали, а аз не се потя кой знае колко като свиря

предпочитам да си дам 30-те лева и да сменям струни на шест-седем месеца, защото по моите еликсир, дори след толкова време свирене няма ръжда и още звучат по-добре от нов комплект по-евтини струни(за моето ухо, разбира се)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@inqubus Ееее сига де! Ти пък кво се връзваш на такива постове. Изобщо не съм си мислил да те нервя.

Просто казвам, че такива големи щом продължават да ги ползват - значи има за кво. По-интересно е, че не ползват Еликсир.

Аре мир и не се впрягай! :oops:

 

пп Аз също не ползвам Ърнибол напоследък а Ротовайб. Читави струнки! :punk_guitar:

 

@checho Благодаря за редакцията!

Написах го така за уж по весело, но явно не се е получило успешно.

Иначе, наистина не те разбрах. :cheers2:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@checho Благодаря за редакцията!

Написах го така за уж по весело, но явно не се е получило успешно.

Иначе, наистина не те разбрах. :)

:metalist: нищо, важното е сеч, жица и бира да има(не задължително в тоя ред)

\/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^уоу, аз не коментирах твоя коментар, а коментара на EA. Аз съм повече от 1000% сигурен, че е елексир са много по-добри струни, просто не мога да се изразя още с толкова кинти за струни като не съм чак толкова добър. По-този въпрос репликирах на EA, не на теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Roto Sound са готини струни. От скоро ползвам такива и съм очарован.

В комплекта има допълнителна 1-ва струна - голям плюс !

Мразя Еликсир - много шум за нищо!

Ротосаунд? Много странен случай имах. Купих си такива 10-46. Като ги сложих нещо не ме изкефиха, глъхнеха ми. След няколко часа свирене станаха на петна... Знам, че струните им за бас са убийствени, но за електрическа китара - моите извинения! На третия ден си купих струни от тези, които ползвам обикновено и всичко си дойде на мястото. Освен да съм попаднал на кофти партида.

Еликсир не съм пробвал - ще си взема някой път за експеримента. Д' адарио ги отказах заради ужасен срив в качеството им. Сега може да са ги оправили, но вече не смея да рискувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това цялото все едно аз съм го писал :) Ротосаундовете и на мен ми станаха на "приятни райета" на първия ден.Д'адарио явно не издържат под моите ръце (пък явно са си калпави като цяло)- за 3-4 дни вече имам чувството, че съм ги сложил преди месец.Та затова си карам на Ърни Бол 10-46.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)EAmechaniX, батка не се сърдя, но много криво ми влезе с респонда :metalist:

 

А някой ползвал ли е Stagg? Бях си купил един EL-1254 Jazz комплект за 5 кинта, к'во му плащаш...свирих само веднъж на тях и то конкретно на три от тях. Това беше една от най-необмислените и безполезни покупки. На гърба пише: "They provide the best choice for the instrument manufacturers and ... the performers!" :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-интересно е, че не ползват Еликсир.

 

Ами на Металиката сигурно на всеки час им сменят струните, затова не са им нужни издръжливи струни, а и това сме го обсъждали много пъти вече. :slap: То ако става въпрос още много известни китаристчета ползват Ърни Бол, ама дали е заради рекламата или просто им пасва звука, няма значение, защото това не е мярката за 'убост, дет се вика, и ето пак стигнахме до извода "всеки с вкуса си"... :rocker:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои предпочитат струни заради цената, други заради звука а трети заради издръжливостта.

Аз предпочитам струни заради звука. Пробвах ''евтините'' Еликсир - просто не ми харесват на звук и усещане.

Ако поне за малко спрем да слушаме с джоба си и послушаме с ушите си, ще открием невероятни

звуци, за които не сме и предполагали.По горе писах ''евтини'' и сега ще обясня защо.

Аз съм на мнение, че Ърнибол са по-скъпи струни от Еликсир и преди да сте ме разпнали искам само да напомня,

че една година има 365 дни, от които 12 месеца. Ако приемем, че на месец сменяме по комплект струни от Ърнибол, които са три пъти по-евтини и три пъти по-малко издръжливи от Еликсир, излиза, че за една година сме дали толкова пари, с които можем да купим комплект Еликсир повече, с който можем да изкараме първото тримесечие на втората година. :slap:

А сметнете си го сами сега!

Който иска да спести пари от струни - Еликсир!

 

:lol::rocker::drummer:

Редактирано от EAmechaniX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ май нещо се обърка в сметката и "допускането"(приемането).. прочетох го няколко пъти докато видя как се подвеждаш(самичък)... а и другото което съм чел като коментари е, че еликсир се сменят на 5-6-7 месеца .....

-------------------------------------------------------------------

1-2-3- 4-5-6- 7-8-9- 10-11-12 ърни 12х10 = 120

(1-2-3)(4-5-6)(7-8-9)(10-11-12) еликсир 4х30 = 120

а може би изпускам нещо ???? но какво!!!!

---------------------------------------------------------------------

 

 

не мога да коментирам струни за електрическа ....

"обикновенно" сменям струни(акустични) на около месец и са ърни или мартин (12/53 - 13/56) доволен съм от резултатите

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да вярно съм се объркал...с 1$ :)

Препоръчително е да четеш не само коментари. ;)

Но като стана въпрос за коментари, ето ти един:

Ако приемем, че на месец сменяме по комплект струни от Ърнибол, които са три пъти по-евтини .... от Еликсир

 

Elixir

Ernie Ball

 

или 12 х 4.5 = 54$ и (4 х 11)+11 = 55$

 

Но ако приемем това, което казваш:

че еликсир се сменят на 5-6-7 месеца .....

..излиза, че Ърнибол са направо златни.

...и пак излиза че,

Който иска да спести пари от струни - Еликсир!

...дори по твоите сметки.

:hysterical:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

забележката ми беше за три пъти по-евтини и три пъти по-малко издръжливи

което по проста сметка е абсолютно същото .. а кои от къде си намира струни е тема на друг разговор

elixir - $8

ernie ball - $5

 

тук сметката съФсем излезе от контрол ....

 

Който иска да спести пари от струни - Еликсир!

когато си прав не мога да споря !!!!

 

не исках да коментирам "имена" на струни ....нито да защитавам еликсир(може някой ден да се смърся да ги пробвам) ..... за сега ФАВОРИТИ са ми ърниСлинкиАкустик (фосфорБронз) и си ги сменям на месец-два(като се присетя и ми омръзне да служам звука на старите... не е за пропускане Факта,че съм АБС. аматьор и свиря вкъщи за КЕФ)

Редактирано от badValue
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец и половина сложих Ърни Бол, които ги описват като подсилени, за бендове, и едва ли не покритие....10ки, в черна опаковка - 20 кинта. Купих ги от един известен магазин в София. (после разбрах от къде мога да си купя с 5 лева отгоре и дискутираните Еликсир, ама айде другия път). На третия ден ръждясаха на рае, а звука умря на 15тия. Свиря вкъщи и си мия ръцете със сапун :greenangel:. Възможно е лятото да се скапват по - бързо струните, нищо не казвам. Възможно е и тези струни, макар от магазина да са пълен ментак.

 

От една седмица, и то заради тази тема, реших да пробвам Yamaha. Ами, много приятен плътен звук, маааалко по-твърдички се усещат, абе прекрасни са за ритъм китара. Очарован съм, звукът особено. Сега вече ще наблюдавам за колко ще се скапят. Но повече Ърни Бол май няма да взимам, въпреки че досега само от тях слагах и веднъж Д,аДараио, но пък те много глухо ми звучаха. Но в крайна сметка за звука си зависи и от китарата и всичко след нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.