Jump to content
Българският форум за музиканти

Трябва ли да се ходи на уроци по пеене за можеш да пееш добре?


ckeuta

Recommended Posts

Искам да попитам това нещо защото ми е много любопитно аз самия сам басист и вокалист в групата си и искам да знам ще мога ли със времето да изградя по добър вокал..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да се ходи на уроци по пеене за можеш да пееш добре?

Да.

Дори и да си със страхотен глас, да пееш вярно, да имаш слух и въобще да си самороеден талант - талантът трябва да се обработва и доразвива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много ,но моят глас не е хубав :) и незнам какво да правя за да постигна добър вокал

 

С всеки глас може да се достигне прилично ниво на пеене въпрос на това е някой да те насочва и да се спазват някой основни правила при вокализирането. Няма човек, който до сега да не съм убедил в това. Ако искаш ти да си поредния обади ми се :thumbs_up:

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да просто се събуждаш един ден и почваш да си пееш кат Елтън Джон или Джордж Майкъл - коит си избереш и капчица пот не проливаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като басист, който седи далече от вокалите не мога да съм компетентен на 100%, но като човек, който живее с народна певица под един покрив, отговора ми е ДА! Уроците са свързани с много полезни упражнения за развиване на гласа като такъв. Вокалният педагог е този, който ще ти докаже, че ставаш за вокал или просто си губиш времето с опити да пропееш.

Bohemian, самооценяването е нещо много субективно! И аз пея вкъщи и понякога се харесвам, но надали им е весело на околните да слушат басовия ми глас. Пеенето е дарба, която не може да се коригира със записи и самооценка.

Имаше преди време един японски проект за хора, които пеят фалшиво и с помощ от страна на вокални педагози достигаха до прилично ниво, което не кара заобикалящата ги среда да загива от адски звуци. Това потвърждава думите на Карузо :D

Ако искаш да напреднеш като вокал, заеми се с този въпрос, защото гласът е инструмент! Все едно да не знаеш какво се случва в ръцете ти докато свириш на баса, който изполваш повреме на репетиции! :D

 

Това е мое мнение... може да е грешно, но гледах да го подплътя с факти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си говорим с факти, ето еидн - Фреди Меркюри.

:D много смешно твърдение!!!!

сигурно няма рок вокалист, който да се е упражнявал повече от него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ходя вече около година при Вили Йекнич,а завърших консерватория.

Чувствам необходимост да пея всеки ден с вокален педагог.

Гласа се развива и поддържа цял живот и е хубаво това да става с вокален педагог.

Ако искаш ще те свържа с Вили, имат и страхотно студио http://jeknich.hit.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много ,но моят глас не е хубав ;) и незнам какво да правя за да постигна добър вокал

Ами това обезсмисля питането ти - в твоя случай очевидно имаш нужда от уроци.

Няма как да скочиш нависоко без трамплин.

Тия, дето твърдят обратното са гледали много филми за манастира Шао Лин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно с всеки е различно.Някои учат при педагог,някои сами-важни са резултатите;)Битълс къде са учили?а, Ози Осбърн?

Ами Робърт Плант? А пък Гилън е учил оперно пеене,май и това не чувам да му е попречило;)

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си говорим с факти, ето еидн - Фреди Меркюри.

;) много смешно твърдение!!!!

сигурно няма рок вокалист, който да се е упражнявал повече от него

Тук става въпрос за уроци, не за упражнения, бе, приятел.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да учиш през цялото време и от изпълнителите, които харесваш. Малко имитация в началото не пречи, само да не е в екстремното пеене - щото там можеш да си навредиш лошо. А нуждата от уроци се определя от целите ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.