Jump to content
Българският форум за музиканти

Death Metal Ibanez


PRIMO

Recommended Posts

Имам digitech death metal камионче и китарка от която не съм особено доволен като звук. Вярно че много зависи от бленда, усилвател, адаптери и т.н., но в края на краищата съм решил да си взема живот и здраве един Ибанез.

Молбата ми е да ми препоръчате модел, също така имам едно питане - дали си заслужава да си купя скъп Ибанез с Димарзио или малко по-евтин на който впоследствие да му сложа Dimebucker/Dimarzio.

Предварително благодаря на отговорилите :)

 

p.s. Искам да има флойд роуз

Редактирано от PRIMO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен RG серията е подходяща, а и е на приемлива цена - до към 900 лв. Аз съм с RG 370 DX BK и свиря точно тежка музика, мелодичен death примерно и всякакви резачници. Адапторите подлежат на подмяна, разбира се, стига да имаш възможност да го направиш, има какво да се желае, но материалите са подходящи, а китара си е напълно функционална и без ограничения - 24 позиции, H-S-H адаптери, стабилен (поне за момента) флойд, бърз и удобен гриф... Вярно, има и по-тесни грифове, но това вече си е лично индивидуално предпочитание. А и моята бройка, нищо че е индонезийска е много качествено изработена - без криви прагчета, без луфт между тялото и грифа, перфектна боя...

 

Иначе ако парите ти позволяват бих те насочил към някоя от Prestige китарките - там има модели с тяло от махагон и neck-through конструкция, което е още по-добре за тежък плътен звук, но пък и цените са все от по няколко хилядарки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не занесеш ефекта в магазина, и не пробваш това-онова.

 

Пробвай и разни Gibson копия, като vintage, например. Тях не съм ги чувал, но ако наистина приличат на гибсъните по звук - прябва да звучат много брутално.

 

Иначе Ibanez също много се използват - но повечето са липови(не знам за този, който се обсъжда горе), а и са със стандартна 649мм мензура, което ги кара да звучат повече като страт с хъмбъкери, отколкото като гибсън.

Изобщо освен китарите, които харесваш, пробвай и китари, с по-къси мензури. Те звучат малко по-тежко и басово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз с Гибсън не съм свирил, ама скоро си взех vintage лес пол и съм адски доволен. Много плътен и дълбок звук. Горещо го препоръчвам за резачки (а и за всиско друго де). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, само в Благоевград. Аз лично обаче си поръчах тук в Пловдив и ми доставиха. Не знам от къде си, но мини и поразпитай из магазините дали някой ще се навие на тази врътка. Разбира се, ако искаш да пипнеш преди да вземеш, ще трябва да ходиш до Благоевград.

 

Edit: Евтиме, да, липова е (basswood). Не знам какво не му харесват на този материал някои хора - тежичко дърво с много добър и чист тон, или поне на мен такъв ми харесва.

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи точно от това, какво ще свириш.Но като гледам че си с death metal то се досещам... :thumbs_up:

та, аз лично свира дед от доста време и моето мнение е стандартаната мензура а не късата - гибсънска.Това е така защото дед метъла(вече зависи и от подстил много) е доста технична музика и при high gain с нормална мензура се получава по-чист тон(ясе и чуваем) докато с късатата мензура става малко повече замазване поради повечето ниски.Ако подстила на дед метъла е old school - то вече къса мензура.

Подчератавам, това е мое мнение.Лично аз имам и от двата типа китари и за неща като suffocation, nile, morbid angel определено предпочитам средната мензура.Доикато ако ми се досвири dismember или benediction е по-добре късата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, само в Благоевград. Аз лично обаче си поръчах тук в Пловдив и ми доставиха. Не знам от къде си, но мини и поразпитай из магазините дали някой ще се навие на тази врътка. Разбира се, ако искаш да пипнеш преди да вземеш, ще трябва да ходиш до Благоевград.

Ами ако искаш да си поръчаш може направо да звъннеш на Икономов - доколкото знам могат направо да ти пратят. Аз лично трудно бих се навил да дам по-сериозна сума за китара дето не съм я чувал.

 

Иначе по въпроса евтин Ибанез срещу скъп - смятам че колкото повече дадеш толкова повече ще получиш - въпроса е с колко имаш намерение и възможност да се разделиш :thumbs_up: Мисля си и че флойда на по-евтините китари е далеч от нивото на което да ти свърши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офтопика, но вече двама души препоръчват марката Vintage (да не се бърка с термина vintage), та рекох да попитам дали тези китари се внасят в България и, ако да, къде точно се продават?

Занм, че това са някакви кошмарни ментета с адски ниско качество, но на мен точно такова менте ми трябва. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Горер, аз съм останал с друго впечатление от винтиджите (ако говорим за тези де), пипал съм Рийпъра, на цена около 590 лв и не беше лоша китарката. До колкото знам xxxx ги внасят.

Хоуп дат хелпс :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офтопика, но вече двама души препоръчват марката Vintage (да не се бърка с термина vintage), та рекох да попитам дали тези китари се внасят в България и, ако да, къде точно се продават?

Занм, че това са някакви кошмарни ментета с адски ниско качество, но на мен точно такова менте ми трябва. :thumbs_up:

 

Vintage китарите се внасят от РФ. Сега дали са ментета незнам, вярно е че са Фендър и Гибсън бюджетни копия, но се правят с хардуер и електроника на Wilkinson.

Виж ги на jhs.co.uk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере, в грешка си бате. Верно са ментета (до колкото не са Гибсън), ама хич не са кошмарни, нито са с адски ниско качество. Питай всички, които имат, са имали или са пипали и свирили с такава китара и ще видиш, че лоши мнения няма да има. Да, бюджетни копия са, но за копия са на едно доста прилично ниво. Внасят ги РФ, даже имам каталог, мога да пратя на когото иска. В момента в наличност имат супер малко бройки там, ама предполагам ще поръчат скоро някви нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горере, в грешка си бате. Верно са ментета (до колкото не са Гибсън), ама хич не са кошмарни, нито са с адски ниско качество. Питай всички, които имат, са имали или са пипали и свирили с такава китара и ще видиш, че лоши мнения няма да има. Да, бюджетни копия са, но за копия са на едно доста прилично ниво. Внасят ги РФ, даже имам каталог, мога да пратя на когото иска. В момента в наличност имат супер малко бройки там, ама предполагам ще поръчат скоро някви нови.

Vintage не правят само копия на Гибсън.

По принцип сега ги хвалят заради новия хардуер и адаптери, които им слагат - Wilkinson (на Trevor Wilkinson).

Бих желал да получа каталог с цени в български лева, а ако има и каталози с други марки китари, които се внасят от xxxx - бих желал да получа и тях.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Горер, аз съм останал с друго впечатление от винтиджите (ако говорим за тези де), пипал съм Рийпъра, на цена около 590 лв и не беше лоша китарката. До колкото знам xxxx ги внасят.

Хоуп дат хелпс :)

 

yep, that's right!

Коуегите се изказаха преди мен. Совите не са това ,което са!

Vintage - менте Номер 1

"Vintage & Gibson = ръка за ръка през вековете!" :thumbs_up:

" За всеки капиталистически Gibson - 5 социалистически Vintage!"

 

И така нататък

 

Сега сериозно, и аз имам таква дъска Vintage Metal Axxe Razer( old style) и честно - това ми е най-евтината китара в същото време най-добре звучащата и любимата съответно.

 

razer_black.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.