Jump to content
Българският форум за музиканти

Най-важния човек в групата?


brysnaria

Recommended Posts

Някой ми беше казал че певците не са най-важната част от групата, а само доукрашение.. и реших да пусна една темичка..

Замисляли ли сте се на кой му е най-трудно при изпълнения на живо...

Имам предвид следното - китариста, балабаниста, клавира , кавала и т.н. си имат разни джаджи дето си ги човъркат по време на изпълнението за да изглеждат ангажирани... като се притеснят или нещо просто забиват поглед в инструмента си и никой не ги забелязва.

А вокала кво да прави, да си гледа в микрофона? Или да си извади ГСМ-а и да си поразцика игричка. На пеевца се пада честа да ангажира публиката и дори и най-малкото му притеснение веднага проваля изпълнението, колкото и добре да свирят другите.

Тъй че певците трябва да се привиливеригировани , щото всичко от тях зависи. Даже някой да спре да свири пак може да се замаже положението , ама песен без пеене не става.... :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

... ееееее чак пък такава толкова. Определено на вокала му е много тежък отговорен и напрегнат бизнеса. Обаче според мен не по малка драма (от вокал който пее кофти например) е барабаниста да извади странно мнение за ритъма. Още по-кофти ще стане ако пък вземе и да спре.

Впрочем всеки трябва да си стои на мястото достатъчно уверено защото всяка издънка осира пейзажа. Няма що някой да е по-важен от друг :icon_shithappens:

 

Поздрави, Дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма най важен човек в групата.Всички са важни. Един DJ например спокойно би се справил без нито един от гореизброените, и със всичките едновременно пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мене няма такова нещо като най-важен човек в групата.

всички са много важни и от всички зависи какво настроение ще предава групата на публиката си

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма най важен човек в групата.Всички са важни. Един DJ например спокойно би се справил без нито един от гореизброените, и със всичките едновременно пак...

 

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента в който си зададеш въпроса: "Кой е най важен или ценен в една група" Тогава просто се откажи от група и вообще от каквото и да е свирене.

Преди години един човек на име Кирил Маричков ми каза следното:

- Групата е като художника и неговите картини, платното е като барабаниста и басиста, т.с. основата, боите и четката са като клавира и китарата- те нанасят хармоничният нюанс, художника е като вокала - завършва картината.

Малко е абстрактен примера, но пък за това ти предоставя голяма база за размисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука давам и едни нагледни примерчета:

група СТРИНГС - без вокал

група ТЕ - без китарист

група КАЛЕ - барабанист К. Манчев и двама басисти (Д.Воев и В.Гюров)

Систър & систърс - само вокали

ЕКСТРЕМУМ - без клавишни и т.н.

Схваща ли се и разликата в стиловото съотношение ??? И най-важното , тези изброени имена имат добър успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замисляли ли сте се на кой му е най-трудно при изпълнения на живо...

Да, най-трудно е на този, който е най-неподготвен :thumbdown:

Моето мнение е, че неможе един човек д аноси групата и за това няма най-важен, За да успее една група трябва всички да са на ниво и да работят здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A замиляли ли сте се за другите най-важни хора:

 

Само от един човек зависи в каква светлина ще се представи групата - осветителя

Само от един човек зависи дали ще има концерт - тоя на който е залата

Само от много хора зависи колко хора ще чуят други освен барабаниста - енергото

 

има още доста...

:greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами заради тия въпроси : Кой е най-важен ? Кой е по-добър? Кой пише повече парчета? са се разпаднали доста групи . Аз мисля ,че няма смисъл от тия въпроси! :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се изразиха останалите всеки от групата е важен

но според мен вокала е под най-голямо напрежение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен няма смисъл да се разделя натовареноста в групата! Когато става дума за изява на живо всички са под еднакъв стрес, въпреки че някои го понасят по-спокойно, а други са с по-висок адреналин. Групата в важна като цяло! Това важи за всяка една групова дейност, независимо дали в свъразана с музика, строителство или каквото и да е. Ако започне делене на по-натоварени и по-лежерни повреме на концерт или репетиция, просто няма смисъл от съществуването на тази формация. Никога няма хармония при разпределението на напрежението, но това трябва да се игнорира ако целта е хубавата музика, доброто представяне и приятното прекарване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

За мене абсолютно всички членове на групата са еднакво важни!!! Независимо, на какъв инструмент свирят, пеят или в какъв стил свирят!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.