Jump to content
Българският форум за музиканти

бендове


kiki vai

Recommended Posts

Ами колкото повече се катериш по грифа, толкова повече се 'скъсява' струната, или по-точно тази част от нея, която вибрира и издава тона. И колкото по-къса е, толкова по-малко са вибрациите и толкова по-къс е тона. Или нещо такова, аз така си го обяснявам. Нормално, според мен. Или греша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен - гифът на китарата ти

1. се нуждае от сетване

2. може да се наложи и пилене на прагчета

3. може да трябва и по сериозен ремонт

 

1+2+3= занеси я на специалист

 

ако майстора каже, че китарата ти е наред, тогава прочети мнението на Икарус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е на последните прагчета състейна ти да не е колкото на по-предните. Опитай се изкуствено да поддържаш състейна. Може и компресор да ползваш ама ще почне да шуми накрая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, колкото повече вървиш нагоре по грифа, толкова по-висок става тоът. А колкото е по-висок, толкова вибрациите се увеличават. Така че според мен това, което Икарус каза е точно обратното на истината :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, колкото повече вървиш нагоре по грифа, толкова по-висок става тоът. А колкото е по-висок, толкова вибрациите се увеличават. Така че според мен това, което Икарус каза е точно обратното на истината :huh:

 

 

Всъщност се увеличава честотата на трептенията (вибрациите) на струната за сметка на амплитудата и времето на затихване в отрицателна посока.т.е Икарус е прав.Това за ноиз гейта също е вярно .

Но най-добре е да послушаш Тони и да я занесеш на майстор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен - гифът на китарата ти

1. се нуждае от сетване

2. може да се наложи и пилене на прагчета

3. може да трябва и по сериозен ремонт

 

1+2+3= занеси я на специалист

 

ако майстора каже, че китарата ти е наред, тогава прочети мнението на Икарус

послушай тоя съвет! :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не знам от какво е

китарата ми е гибсън лес пол със сменяни прагове

но като ги гледам нищо им няма

иначе ако имаше майстор в стара загора ок

ама като нямя :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че като опъваш не заглушаваш струната по някакъв начин, не вярвам проблема да е в китарата освен ако не са ти сменени калпаво праговете или не е сетната като хората. Може и струните да са ти за смяна. А и е нормално на високите позиции да затихва малко по-бърже :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ъх начи... това е доста често срещан проблем... Просто на по-високите позиции си променяш постановката на лявата ръка и намаляш ъгъла, под който бендваш. Разгледай начина, по който кривиш на 7 - 12 прагче, примерно (поне на моята китара там е най-удобно, ама тя е боклук :D ) и начина, по който гънеш на прагчетата около 20то

В 99% от случаите е това проблемът, до голяма степен, защото грифът става по-широк на високите прагчета и си изправяш повече пръстите. Едно от нещата, на които настояваше учителят ми за трите урока, на които отидох, беше да гледам да си гърча пръстите като хората, така че да се образува ъгъл малко под 90 градуса. Така можеш да упражниш достатъчно сила върху струната, за да не убиеш тона :greenball:

 

кажи дали т'ва ти помага :D малко го обасних тъпо, ама т'ва съм аз все пак :greenball::greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва за ъглите не го чатнах

наистина ръката е по изправена някяк си на високите позиции

но пък натискам силно дори така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е да, може да е достатъчно силно за първоначалната позиция на струната, ама като я изкривиш нагоре става сравнително невъзможно да приложиш достатъчно сила :thumbs_up: Не е толкова важно колко натискаш, по-важен е ъгълът ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.