Jump to content
Българският форум за музиканти

Кабел към компютъра за ел.китара ?


Константин

Recommended Posts

Ами тъй като скоро ще се сдобия с ел.китара но нямам пари за кубе и се чудя какво трябва да направя за да си вържа китарката към компа ? Колко струва този кабел,откъде мога да си го купя и какъв софтуер ще ми трябва :rolleyes: ? Мерси предварително за отговорите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти в най-лошия случай, кабел, от едната страна с голям моно жак, от другата страна - малък стерео жак, що-годе сносна звукова карта(от рода на Creative Live, Audigy, Audigy2 - и то от големите платки, не от орязаните весии), както и необходимият софтуер(има и безплатни плъгини). С много евтина вградена катра, или с звукова платка от най-евтините, едва ли ще постигнеш задоволително малко закъснение и търпимо малък шум.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колко струва кабела и откъде може да се вземе ?

Редактирано от Константин
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вариант1 - правиш си кабел сам.

Вариант2 - даваш на някой да ти го направи.

Вариант3 - намираш си, и купуваш.

 

Ако си го направиш ти, ще ти излезе 6-8лв(ако имаш поялник и инструменти).

Ако не се занимаваш с такива неща - можеш да дадеш някой да ти направи(ще ти излезе 10-15 лв).

Ако искаш да си купиш, върви, и потърси по пазарите:rolleyes:, и по музикалните магазини(около 20-25 лв. най-вероятно).

 

Ако избереш вариант 1 или 2, направи го с ХУБАВИ и не много евтини жакове, и хубав, китарен кабел, не най-евтиния, който намериш.

 

Самия кабел може да бъде специален китарен кабел, като тези, които се продават в музикалния магазин на 5-те кюшета, или какъвто и да е инструментален, или микрофонен екраниран кабел.

 

А по принцип, би трябвало да има DI-BOX между компютъра и китарата, но цените на DI-BOX - овете за минимум около 100-ина лева. Ако наистина търсиш много евтино решение, свири само с кабел.

Измери с един фазомер, да не ти тече фаза по кутията на компа само, за да не те удари ток.

 

И не се надявай на мега-перфектни резултати, особено ако си с евтинка звукова карта.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Мерси за изчерпателния отговор.За съжаление се получава мн кофти ситуация. Значи трябва да дам 25 кинта за кабел+това звуковата ми карта е от тия за по 5 кинта ... преебана работа . Значи ако реша да сменям и картата ще ми излезне по-скъпо от това да си взема едно кубе.Как вървят цените на кубетата ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава карта ще ти излезе по-евтино от кубе,примерно 50 лв,а за тези пари не знам какво кубе ще вземеш :rolleyes:

Редактирано от shadow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но да кажем Creative Audigy на старо, трудно ше намери, а новите карти сега са скъпички(вдигнаха цените на тези карти бая). Евтините нови криейтивки, обикновено са орязани.

 

Единствено на старо може да се намери някое Audigy или Live-че на прилични цени.

 

Може би има и други по-евтини карти, с които се свири добре, но аз лично не съм попадал на такива, да не говорим, че с драйвера AsioForAll, положението е съмнително(на някои карти върви добре, на други - ужасно).

 

Едно малко кубенце с вграден драйв върви към 200-ина лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Ужас ... скъпо удоволствие си е това :D Ама какво да се прави няма как :) Значи какъв е извода-има 2 варианта

1-Да си купя кабел и хубава звукова карта . Ще излезне към 75 лв и пак няма да се сигурно дали ще върви какво си трябва.Плюс това недостатъка че всеки път когато ми се свири трябва да включвам комп и етц.

2-Да си купя кубе. Виждал съм кубета по 100 кинта (би трябвало да свирят прилично ? ) . Значи е по-добър варианта с кубе за тия пари,прав ли съм ? А иначе като звук винаги ли кубето ще вади по-добър звук от компа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С кубето си ограничен като звукови вариации така да се каже.С компа можеш да промениш звученето на китарката до неузнаваемост.Има много софтуер за тази работа и с малко повече играчка се постигат добри резултати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да, но както казах горе - с необхоимия хардуер:rockband:.

 

Едно ампче, макар и ограничено като възможности, е едно добро начало.

Да кажем 15W Peavey Transtube, например... Има си чист канал, добре звучащ драйв канал, и дори вградено ревербче. Blazer мисля, че се казваше серията.

 

А и едва ли все още му е необходимо да променя звука на китарата до неузнаваемост - нека по-добре започне да свири със нормален, стандартен звук, а после да търси неузнаваемостта, за да има поне някаква представа от китарен звук.

 

За сравнения комп-китара - Виж, компютърните симулации звучат добре, но поне на тоя етап едно кубенце звучи няколко идеи по-живо.

 

Разбира се, евтините кубета нямат нищо общо като звук, с яките усилватели, които слушаш по записите, за по $4000, но първите 2-3 години свирене, евтиното кубенце ще е всичко, от което имаш нужда.

 

А чак за 100лв - не знам що за стока са тези кубенца...

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на страната на Евтим и те съветвам да си вземеш кубе (combo ще го срещнеш някъде - същата работа).

За начало наистина мисля, че няма смисъл от повече (драйв-а, реверб и чист канал).

В крайна сметка никой не се ражда научен и още с първото хващане на китарата да почне да вие сола и разни техники като

флажолети, бендове, тапинг... С които (и с определения ефект) вече търси индивидуалност.

Напред към магазина и взимай Peavey-то. :rockband:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо се нахварляте на Creative аз съм сменил почти всичките им модели които стават за свирене в реално време.За същите пари си вземаш на M-audio Jam Lab разработена специално за китаристи,а Creative за геймъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно ампче, макар и ограничено като възможности, е едно добро начало.

Да кажем 15W Peavey Transtube,

Ок а колко струва въпросното кубе :rockband: ? И от къде да го взема от xxxx ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Бе,къф комп,бе?

С Larios 20 и BOSS SD-1 съм изкарвал страшен саунд в клуб (кокарача),естествено с микрофон и през централно..,

Следващата смЪрт като звучене в клуб (маската) беше с некво кубе-подобие на Вермона и Sansamp,БЕЗ централно-е кърти фаянс отсекъде.. :rolleyes:

Просто усилвателя си е усилвател,имаш сила,хъс евентуално ;) ,с компа можеш да си записваш нещо примерно..

 

едит:я виж в раздел продава" имаше един Лариос за 50-тина лв,кат за начало е добър,и драйв си има..

Редактирано от Hillbilly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.