Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Значи, отиваш на recording control менюто на уиндоуса, (там, дето селектваш дали да записваш с "Analog mix, microphone и т.н.) и избираш "What u hear". След това пускаш мп3-то през рига и то ще се запише така, както го чуваш, с ефекта върху нея.

 

Ако съм бил неясен- пускаш някоя записваща програма от рода на acid или audition или каквото ползваш на запис, като преди това си нагласил на "what u hear", след това, докато програмата си записва, пускаш mp3-то да свири през рига.

 

 

Да, точно това искам. Къде е този Recording Control?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, отиваш на recording control менюто на уиндоуса, (там, дето селектваш дали да записваш с "Analog mix, microphone и т.н.) и избираш "What u hear". След това пускаш мп3-то през рига и то ще се запише така, както го чуваш, с ефекта върху нея.

 

Ако съм бил неясен- пускаш някоя записваща програма от рода на acid или audition или каквото ползваш на запис, като преди това си нагласил на "what u hear", след това, докато програмата си записва, пускаш mp3-то да свири през рига.

 

 

Да, точно това искам. Къде е този Recording Control?

 

Ами даваш двойно натискане с мишката върху малката колонка долу вдясно, където е часовникът (volume), след това options, properties, след това избираш "recording". Погледни преди да натиснеш ОК дали има тикче срещу "what u hear", ако няма му сложи. Даваш си ОК, след това даваш даваш "select" под "what u hear".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де регистрирах програмата, и то пак ми дава дали да пусна демо версията. Моля ви се помагайте!

не ми се е случвало до сега :crying:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

NATIVE INSTRUMENTS GUITAR RIG 2 е програма за която скоро четох, но не ми стана ясно дали играе роля на amp и китарата се включва директно към pc или просто прави корекции на звука на записан предварително звук

 

Ако някой е наясно, моля да помогне, тъй като това е доста тежка програма и като че ли е за композиране

 

В момента използвам Squier SP-10 practice amp with switchable distortion, който не е най-приятното за свирене устройство...

 

по скоро тъся нащо като универсална pc amp програмка която да е лесна за употреба и да няма свръх изисквания за скъпи звукови карти и т.н.

Моята звукова карта е Creative audigi

 

Благодаря за помощта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, използва се вместо амп, един вид. Но ако ти се струва тежка е много вероятно компа ти да не се справи с нея :greenangel:

 

Кабела който ти трябва е... нормален- излиза от китарата и влиза в линейния вход, или в микрофонния. Друг въпрос е дали картата ти е съвместима за такъв тип обработка на сигнала

Редактирано от 7thString
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно за пореден път, но проблема ми е следния...инсталирах си програмата,тръгна,сложих ASIO,свалих до една msec

обаче ми дава постоянно микрофония.като си включа китарата се чува така сякаш съм я включил чиста и съвсем леко се чува некво бръждене от ефекта на програмата и въпросната микрофония.В инструкциите пише за Interface-a ,че трябва да е на ASIO SCOPE , но на мен ми дава опция само ASIO4ALL.Ако някой успя да добие неква представа за ситуацията или пък му се е случвало ше съм му благодарен да сподели малко опит или да даде някой акъл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в recording properties откъде вземаш вход- трябва да е от там, откъдето включваш китарата- line in или microphone. Второ, щом я чуваш чиста, значи трябва да заглушиш именно този вход, иначе ще чуваш паралелно хем обработения звук, хем сухия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми аз ги чувам паралелно само че обработения звук се чува доста по-тихо и има микрофония.

сега ще пробвам да видя Recording properties само да успея да го изнамеря...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако някой е наясно, моля да помогне, тъй като това е доста тежка програма и като че ли е за композиране

"

Здрасти ! Във форума толкова много е изписано за Guitar Rig, че може да се издаде книга. Потърси и ще намериш доста полезна информация за това каква е програмата и как се използва.

 

Успех !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

значи свирукам си аз нещо, но и идея си нямям от къде мога да си сейфам мелодията в mp3 или wav! открих , че през loop машината се записва нещо, но то е в странен формат.

 

благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ГитарРиг има модул Рекордер. Може да го слагаш навсякъде в чейна - кеф ти на входа за запис на чиста китара, кеф ти на изхода за запис на кривоч и каб симулации...

Ползвай него.

Мисля, че свйвва само във WAV, но не съм сигурен.

 

И още нещо - ползвай Revalver MK II вместо GuitarRig - в него няма рекордер, но звукът му е по-готин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, но тогава не ми записва с ефекта, а ми записва само чистия звук на китарата, макарче като свиря си го има ефекта, но после като го слушам през winnamp звучи без ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.