Jump to content
Българският форум за музиканти


nazgul

Recommended Posts

да ползвам драйвера за моята си карта,и отгоре инсталирах асио4алл,има ли други начини?на мен така ми върши идеална работа-избирам от настройките на аудио хардуер да се използва асио и всичко е ок.иначе аудиото ми е realtek..........нещо си...

 

опитвам се да помогна ама разбирам само до там колкото да не викам някой да ми оправя настройки и да ми преинсталира и да ми обеснява :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1.1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ами свалих си програмката.Инсталнах я .Значи свързах кабела не към микрофона (защото не ставаше нищо през микрофона) а през един куплунг (май беше син).На саунд картата не колоните ,не микрофона а 3-тия куплунг.Та звука е доста добър ,който излиза през колонките.Няма дори 1 секунда закъснение (а картата ми е от най-евтините).Но проблема е следния-не знам как да променя звученето на китарата. Нито дисторжъна нито нищо.Пробвах там да лолдна Hardrock и ми се появи голяма разновидност от панели.Избрах 1 група която се състоеше от 3-4 панела.Въртя потенциометрите за басс пускам дисторжън ... ама нищо не се променя в звученето.Пробвах после и с други панели ама пак не става.Просто не мога да променя гласа на китарката ми.Къде бъркам ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като затвориш програмата продължава ли да се чува китарата ти?

 

трябва да направиш настройки от audio hardware setup или нещо подобно беше,горе в ляво се намират менютата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а като затвориш програмата продължава ли да се чува китарата ти?

 

трябва да направиш настройки от audio hardware setup или нещо подобно беше,горе в ляво се намират менютата

Да независимо дали е пуската програмата или не ,звука продължава да се чува .Пробвах когато съм в програмата да я вържа към микрофон ама не издава никакъв звук.В настройките на звука промених 1-2 неща-Output и Input device да са ми звуковата карта ама пак нищо не става... Някакви идеи ... ? :recourse:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо трябва да спреш лине ин да се чува директно в говорителите ти,при мен това става от главния миксер на звука,иконката се намира долу в дясно до часовника,намираш къде е лине ин и му даваш муте.после намираш пак на същия миксер къде е RECORD - от там задаваш от кое да приема сигнал - лине ин,микрофон (явно щом сечува от лине ин може и да ти е включено то,ама намери и провери за всеки случай)

 

след като не се чува вече директно входния сигнал,стартирай програмата,и виж дали ше проработи,дали се отчита входен сигнал изобщо.

 

пробвай да настроиш битовете на програмата (пак от аудио хардуер менюто) на 44100,48000 или 96000

 

инсталирай си драйвер asio4all - така се казва драйвера,потърси го с гугъл и го инсталирай,безплатен е

след като си инсталирал асио - от настройките на програмата го избери за аудио устройство,то се появява там където си избрал звукпвата си карта

 

при мен асио-то работи само с горе споменатите битове

 

евентуално някъде в тези настройки ти е проблема,пиши пак да видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами направих нещата но пак се запува.Значи от настройките на XP-to спрях Лине ин-а и по този начин вече китарата не свири винаги.Ето как са ми другите настройки. http://img218.imageshack.us/my.php?image=rigtn3.jpg

 

Едит за цитат на предишно мнение! IgniteAll

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от снимката виждам че не ти е включен гуитар риг-а. там където е индикатора за натоварването на процесора горе в дясно,над него има едно копче дето служи за on/off на програмата.

 

инъче настройките са добре,само не видях дали си избрал правилния вход,ако можеш дай и там снимка...пробвай да включиш китарата и към mic-in

 

изобщо чува ли се някакъв звук от тази програма???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значителен напредък :greenball: Значи наистина програмата не беше включена от горе.Но пак от лине-ин куплунга не може да променя взученето.Значи пробвах го с микрофона и програмата май действа :metalist: За ефекти чесно казано не мога да съм сигурен но от потенциометрите на програмата намалявах и увеличавах звука и това се чуваше през колонките.Но проблема е че от микрофон звука през колонките се чува много ама много слабо.За това преди това си мислих че не става.Трябва да си допра ухото до колонките (когато са надути на макс) за да чуя едвам едвам че китарата свири( а колонките не са ми от най-слабите).И то когато пусна програмата през колоните се чува едно "пращене" което хептен заглушава китарата.

 

Но поради тихото звучене на китарата може и да съм се заблудил че действат.Сега пробвах и на лине ин порта и пак потенциометрите в програмата действат но който и да завъртя-(Distortion,Drive...) единственото което се променя е силата на пращенето в колонките.На лине-ин вади мн чист звук ама на микрофона яко пращи.Но ръмженето или пищенето на китарата, които искам да чуя от колкова време все още се опъват.

Редактирано от don_kosme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами приятелю,от настройките е всичко...играй си и ще успееш...да съм при теб да ти покажа ама не съм...

има си индикатори за входния и изходния сигнал най горе се намират,има копчета от които се регулира всичко има и горе,има и долу...

 

желащя ти успех...

питай ако искаш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами приятелю,от настройките е всичко...играй си и ще успееш...да съм при теб да ти покажа ама не съм...

има си индикатори за входния и изходния сигнал най горе се намират,има копчета от които се регулира всичко има и горе,има и долу...

 

желащя ти успех...

питай ако искаш...

 

Добре ще ги раздвижа :mellow: Иначе мерси много че си игра толкова време да ми обясняваш :-( Respect.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи свиря аз на китарата и записвам с Virtual DJ. После mp3-ката пя пускам с ефект през Гитар Риг и искам да го запиша така, че да се чува с ефекта, който съм избрал. Как става тази аномалия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравей я първо поясни какво по точно искаш да направиш.това което разбрах е че записваш чиста китара и после я просвирваш в ГР? така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи свиря аз на китарата и записвам с Virtual DJ. После mp3-ката пя пускам с ефект през Гитар Риг и искам да го запиша така, че да се чува с ефекта, който съм избрал. Как става тази аномалия?

 

Надявам се да те разбирам правилно.

 

Значи, отиваш на recording control менюто на уиндоуса, (там, дето селектваш дали да записваш с "Analog mix, microphone и т.н.) и избираш "What u hear". След това пускаш мп3-то през рига и то ще се запише така, както го чуваш, с ефекта върху нея.

 

Ако съм бил неясен- пускаш някоя записваща програма от рода на acid или audition или каквото ползваш на запис, като преди това си нагласил на "what u hear", след това, докато програмата си записва, пускаш mp3-то да свири през рига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То човека си е записал китарата вече. Значи Guitar Rig 2 има два Tapedeck-а. В първия си зареждаш китарата и отдолу си редиш ампове, ефекти блабла - каквото душа даде :-), а с втория правиш записа. Доколкото разбрах въпроса, мисля че това е решението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.