Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да изпиша на ноти...


Recommended Posts

Правя оркестрация на една песен и се натъкнах на един проблем - при барабаните (комплект). А по-точно - не знам как да изпиша две специфични техники на удара.

1. Едновременен удар с палката върху перваза и кожата. (палката е хваната нормално в края)

2. Друг удар върху перваза - когато задната част на палката е подпряна върху кожата. (палката е хваната в средата и се държи легнала, стъпила върху кожата)

И двете се отнасят за удар върху соло барабанчето.

А ако може и някакъв нотен пример ще съм много благодарен :)

 

:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правя оркестрация на една песен и се натъкнах на един проблем - при барабаните (комплект). А по-точно - не знам как да изпиша две специфични техники на удара.

1. Едновременен удар с палката върху перваза и кожата. (палката е хваната нормално в края)

2. Друг удар върху перваза - когато задната част на палката е подпряна върху кожата. (палката е хваната в средата и се държи легнала, стъпила върху кожата)

И двете се отнасят за удар върху соло барабанчето.

А ако може и някакъв нотен пример ще съм много благодарен :wacko:

 

:wacko:

 

Ами много зависи от това как точно изписваш цялата песен един от начините е:за 1.-което е римшот със R над нотата и 2.-което е латински перваз със R заградено в кръгче над нотата.:greenball:

 

Пак казвам има разли4ни начини за изписване в зависимост как нотираш цялата песен.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много :)

Изписвам барабаните на петолиние, не поотделно. Аз съм пианист и не знам много начини за нотиране на барабанен комплект... А специално за това питах, тъй като имам цял един такт, който се състои изцяло от редуване на тези техники (Allegretto m.m. 108) в синкопиран ритъм - шеснайсетина-осмина-шеснайсетина и точкуван - осмина с точка и шеснайсетина.

А сега възникнха нови два въпроса...

1. Над всяка нота ли трябва да има осначението, или се слага еднократно и важи до отмяна. И ако е до отмяна, как се отбелязва тя.

2. Как да въведа този символ в Sibelius 4?

Дали ще е възможно някой да даде линк към нотен пример, за да се ориентирам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Над всяка нота ли трябва да има осначението, или се слага еднократно и важи до отмяна. И ако е до отмяна, как се отбелязва тя.

 

Да, означението е валидно само за нотата над което е поставено.

 

Съществува и трето означение - под или над нотата и петолинието се пише директно "Rim Shot"

 

Ето ти тук един полезен, струва ми се, линк:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Над всяка нота ли трябва да има осначението, или се слага еднократно и важи до отмяна. И ако е до отмяна, как се отбелязва тя.

 

Да, означението е валидно само за нотата над което е поставено.

 

Съществува и трето означение - под или над нотата и петолинието се пише директно "Rim Shot"

 

Ето ти тук един полезен, струва ми се, линк:

Благодаря много :greenangel: Този учебник го имам :) От там е и screenshot-а в по-горния ми пост.

А как да го напиша това в Sibelius?

Редактирано от stormchaser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.