Jump to content
Българският форум за музиканти

ковър - Мusical Death (a Dirge)


stanbog

Recommended Posts

здравейте!

 

ковъра е тук (кликнете в дясно Play Song): http://www.acidplanet.com/artist.asp?PID=906302&t=0

 

клиин ритъм и соло: LTD KH202 => Digitech RP200A => CoolEditPro

дърти ритъм: LTD KH202 => Tech21 TriAC => Digitech RP200A => CoolEditPro

 

ритъм (клиин и дърти): EMG81 b

соло: EMG85 n

 

 

коментари са много welcome!

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много сухо. Прекалено сухо и изкуствено. Само чистата китара звучи сравнително добре. Всичко останало бие с много високи и звучи като звука на 8-битова игра за Nintendo, от ония от преди 10-12 години. Поиграй си със средите, че никви ги няма... И вдигни малко бас китарата. Язък за EMG-тата, китарата и процесора. :)

Редактирано от SomeoneElse
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го кастри толкова

инструментала е амбициозен

и колегата се е справил добре

по моя преценка за 4 плюс

поздравления

 

съвет към stanbog - продължавай да го свириш (лушаш отстрани)

запиши го след една година от ново и резултата ще е по добър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно... на мен не ми звучи с повече високи отколкото средни, но може проблема да е в колоните ми (или в твоите?).

бас китара няма - нормална китара е, просто сам я прекарал през octaver. затова е тихичка, да не личи много :)

това за язъка - no comment, иначе мерси за коментара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

интересно... на мен не ми звучи с повече високи отколкото средни, но може проблема да е в колоните ми (или в твоите?).

бас китара няма - нормална китара е, просто сам я прекарал през octaver. затова е тихичка, да не личи много :metalist:

това за язъка - no comment, иначе мерси за коментара.

По дефоулт се въздържам от коментари по звука, защото се интересувам от самата музика/свирене много повече. И в тази връзка мога да кажа, че интерпретацията ти е добра, най-малкото...евала за старанието! Тука има голям процент на юзъри "bitching around", но аз се съмнявам че много други китаристи тук бих изсвирили това толкова прецизно. Разбира се, има къде още да се подобри, но да не забравяме че оригинално е свирено от Алекс Сколник и Ерик Питърсън! На тия двамата шапка им свалям, за другите не знам :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам на мен ми хареса!

Доста олд скул саунд ...напомни ми за едно време когато слушах тая велика банда...

 

Виждам имаш ТРИ-АК както и аз. Записвай директно с него без да го пускаш през тоя процесор...

Само му убиваш красотата на натуралния му саунд. Ако ти липсва гейн сложи пред него компресор.

Аз така правя. Може да чуеш първата песен от албума ми. Записана е с Теч21 ТРИ-АК,

Ибанез--Босс компресор-Триак- Компютър.

После са добавени дилей и реверб.

 

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ edgecrusher: мерси, определено се наложи доста старание, особено на някои sweeps. ина4е за мене Сколник е бог (пък и Питърсън не е зле де :rolleyes: ). а това за bitching around ми е доста познато, така че не се впечатлявам :)

 

 

@ Black Bird: мерси и на теб. относно това, сигнала да не минава през Дигитеха съм напълно съгласен с тебе. за съжаление нямам line-in вход в лаптопа и затова прекарвам сигнала през "слушалковия" изход на Дигитеха и го вкарвам във вход за микрофон на лаптопа (... абе импровизирана работа). крайно време е да си взема един УСБ аудио интърфейс и да се оправи работата. а сега отивам да ти разгледам сайта. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.