Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся женски моно жак


Recommended Posts

Здравейте!Може ли някой да ми каже от къде мога да си намеря нов жак за баса(моя се прецака)?Тези за конвенционален монтаж не вършат работа-много са плитки.Търсих в xxxx,Динакорд,Конрад-никъде няма.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй...Значи-баса ми е Washburn T-15,жака му е монтиран на тясната страна на тялото.Тялото на самия жак е дълбоко,така,че да може да се изведе през дървото,а крачетата,за които се запояват кабелите са в долния край.В магазините,където търсих се продават само жакове с плитко тяло,които могат да се монтират на някое камионче примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извод пича си търси жак за странично монтиране => му трябва с дълга тръбичка за масата, тъй че да стигне хем за дървото хем за гайка. Клемите са в долния край (такова животно бтв не съм виждал о_О) Пусни най-добр снимки да им стане на хората ясно. Предполагам, че във повечето магазини където продават уошбърн (ако не в повечето то поне за райзинга, фактора и дебелия чичка с каталога в пряката на пиротска) съм сигурен, че имат каталог и ще можеш от него да си поръчаш...

 

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би не е правилно, но ето какво направих аз веднъж като ми трябваше един такъв жак.

(Не го използвах за китара, но хванах замисъла ти.)

 

От 6,3 мм женски жак който е за кабел зи извадих вътрешността.

 

ПС: Пак казвам, да не ми се разсърди някой,

това НЕ Е ЗА ПРЕПОРЪЧВАНЕ, но временно (за ден-два) да закърпи положението става.

 

ЕДИТ: Това, което се получава си прилича точно на флъш маунт жак, ама не точно.

Редактирано от Tomov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да провериш и при Капъша, оттам си бях взел преди няколко месеца. По-скъпи са, но имат надпис Made in Japan, което може да стопли сърцето на беден басист в този мрачен свят :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.