Jump to content
Българският форум за музиканти

Day40 - The Antiquarian


Recommended Posts

Нещо ме е обвзела музата тия дни, вчера записах една песен, днес друга!

Та така де, това е още едно парче от соло-проекта ми Day40. За разлика от Circles , това не е никак весело и по-скоро звучи като тежкотоварен влак :)

 

<< The Antiquarian >>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки че ми навява спомени за Металица (нищи лично) отпреди 20-на години е страхотно!

Поздравления и давай следващите тракове от проекта :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асоциациите с Металика не са неуместни :metalist:

Все пак съм стара генерация фен, дето не дели творчеството на групата до и след '91. Самия инструментал е измислен още през 1998 за втроия албум на Брейсторм (тука е мястото да спомена, че принос за него имат и още двама от бившите членове на групата: Николай Иванов и Пламен Стефанов). Сега се радвам, че имам възможността да го запиша и му се радвам, защото ми харесва.

Другите парчета са в наличност но, не съм сигурен дали е уместно да ги поствам всичките тук, защото не искам да досаждам излишно. Ако се интересуваш мога да ти дам линкове да ги чуеш он-лайн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е яко! И наистина напомня на Металика - за мен в положителния смисъл :metalist:

Само в началото баса и барабаните малко доскучават сякаш. И после чинелите върху чистите китари по средата нещо не ми се връзват. А чистите китари ми напомнят на ...?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушайки песента и инструментала, които вече публикува, не мисля, че би било досада :-)

Когато решиш ги давай насам :metalist:

Редактирано от Kalin Ivanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е яко! И наистина напомня на Металика - за мен в положителния смисъл ;)

Само в началото баса и барабаните малко доскучават сякаш. И после чинелите върху чистите китари по средата нещо не ми се връзват. А чистите китари ми напомнят на ...?!

хехе, мерси АХЕ!

Просто интрото беше така планирано. Иначе като му се сложат инстинските барабани (защото ти аз съм си ги редил, колкото за ориентир) тогава ще е по-разнообразно като аранжимент. Относно фусовете в средата, където са акустичните китари - това е моя грешка, че съм забравил да ги махна при миксирането. А са там предполагам разбираш с каква причина ;)

На теб на какво ти звучат чистите китари? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

секси композиция

 

Вчера и днес го слушам постоянно и открих няколко неща дето ме дразнят на макс. Май днес ако имам дреме ще направя нов микс. Забравил съм да махна онези фусове в средата и солото е ужасно,направо ми се набива в мозъка! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино е, но на мен ми доскуча към средата, преди чистите китари. А да спомена, че те не ми навяват Iced Earth. А ако трябва да сме честни, на I Died for You, ако и смениш терцата със тази от по-висока октава и получаваш Melancholy, пак на таз група.... ;) Дори различните части на песента са в същия ред ;)

 

но, обратно на въпроса.Интрото е готино, но малко трябва да намалиш нивото на китарите със volue swell-a

 

;););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах'му! Тука работата сериозна...Ще трябва да си намеря тази песен на Iced Earth да чуя наистина ли толкова си приличат нещата. Реално никога не съм притежавал нито един запис на тази група B) затова и не съм предполагал евентуалната прилика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ъхъ, ъхъ!!! А на мен ми харесват и чистите и мръсните :metalist: :metalist:

Едни по-радикални семпли за барабаните и един вокал никак няма ама никак няма да му додат зле и аз поне ще ги чакам с нетърпение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ъхъ, ъхъ!!! А на мен ми харесват и чистите и мръсните :band1::metalist:

Едни по-радикални семпли за барабаните и един вокал никак няма ама никак няма да му додат зле и аз поне ще ги чакам с нетърпение B)

 

Барабаните ще са други, но на това няма да има вокали. Мислено е оригинално за инструментал.

А относно "чистите" и "мръсните" китари....китарата всъщност е само една:

variax500.jpg

Само съм ползвал различни симулации.

- Gibson ES-335 за мръсните

474933.jpg

- Martin D12-28 за чистата китара в левия канал 271778.jpg

- Martin D-28 за чистата китара в десния канал

600_600_0_0_0c25_0c33.jpg

 

Това е за по-голяма нагледност :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.