Jump to content
Българският форум за музиканти

Български Китари


Paldi

Recommended Posts

имаше едни акустични кремони от едно време (преди да почнат да ги правят от фазер или шперплат) които много ме кефят на звук.

Наскоро свирих на едно акустично орфейче от 60те, което половината беше от махагон и също е много добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Каква мислите за Орвендерите :) ?Аз съм с такъв красавец,от който само тялото и предният адаптер седи.Аз лиочно си обичам Орфейката.С този гриф и кючове кърти мивски и по мое мнение е далеч над Squaier ,Behringer и евтините Yamaha.И с 3-те модела съм свирил и тунингованият Орвей ги бие отвсякъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква мислите за Орвендерите :) ?Аз съм с такъв красавец,от който само тялото и предният адаптер седи.Аз лиочно си обичам Орфейката.С този гриф и кючове кърти мивски и по мое мнение е далеч над Squaier ,Behringer и евтините Yamaha.И с 3-те модела съм свирил и тунингованият Орвей ги бие отвсякъде.

 

 

пич орфендера ти и златен да е пак нема ми мине склаера нито на звук нито ма нищо само като си спомня как изглеждаже орфендерския гриф и що нокти съм чупил в него и раката ти лепне по старото дърво въобще не ми ги разправяите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрете с глупостите!

Говорим за сравнения със силно ремонтирани и моднати БГ китари.

На всички им е ясно, че в заводски вид са много зле.

 

Скуаера(тези от по 200-250 лв) е китара за под 100 лева на едро. Материалите, от които са направени поне половината орфеи и пълдини са по-скъпи. А специално за орфей и пълдин - след ремонт, започват да звучат много приятно, каквото и да си говорим.

А и не е уместно да ставняваме звука на китари, които съвсем не са еднакви по нищо.

Все едно да спорим кой певец пее по-добре.

На скуаера, обаче, колкото и адаптери да му сменяш, все си звучи като скуаер(според моят скромен опит).

РАзбира се, има и добри скуаери, но те не за особено евтини.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като я оправя и боядисам, трябва и да залепя и фингърборда, защото слагах светодиоди за точки ще пусна снимки и семпли и тогава ще си говорим пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха!

flying_v_01.jpg

ПОчти бих се заклел че е притежание на един съфорумник....или ме лъжат очите.Да си каже :metalist:

макар че в сайта на групата пише че е БиСИ Райч

Отече тоз каталог ми съ струва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха!

flying_v_01.jpg

ПОчти бих се заклел че е притежание на един съфорумник....или ме лъжат очите.Да си каже :metalist:

макар че в сайта на групата пише че е БиСИ Райч

Отече тоз каталог ми съ струва.

 

Това е някаква смешка. Освен това този, който е пуснал инфото хич не е наясно с някои работи.

Формата на тялото наподобява Jackson Randy Rhoads а не B.C.Rich Flying V . Flying V принципно е модел на Gibson/Epiphone.

Аз притежавах навремето много подобна китара, но тя беша ръчно-изработена/преправена от тяло на Орфей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В допълнение на казаното от Митака за "Кремона"

-снимка от първото и ателие/доста ценна за мен/.

 

old school

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ви нещо,което се отнася до темата за БГ китарите и майсторските класически инструменти изработвани в БГ.

 

В края на Март в Рамките на Чудомировите празници в Казанлък ще се сустои 3 или 4 дневна изложба на китари,цигулки,виоли и виолончела изработени от майсторите членове на регионалното сдружение на майсторите лютиери г. Казанлък( членовете са от цялата страна).

Прз Септември миналата година имахме пак изложба и Бяхме поканили Кремона да изложат тяхни инструменти и стана много добра изложба.

Там на место може да коментирате на воля с майсторите каквото ви дойде на ум.

 

Чакам да получа по-подробна информация от секретара на дружеството и може да ви я сведа тук в тази тема .

Ако имате въпроси питайте а аз с каквато мога информация ще помагам.

Участвал съм в 5 такива изложби на дружеството и знам горе долу как протичат .

Ако решите да идвате в Казанлък на изложбата ви съветвам да тръгнете още сутринта за да имате достатъчно време.Можете да пробвате инструментите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100.jpg

 

На тази снимка леко се вижда китарата ,която имах в периода 1995-1997.

Оригинално е била Орфей, но един сръчен шуменски китарист е успял да я превърне в това ,което се вижда на снимката.

Естествено, всичкия хардуер по нея е сменен, единственото нещо останало от оригиналната китара бяха 1/3 от тялото, грифа и струнника. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква мислите за Орвендерите :band1: ?Аз съм с такъв красавец,от който само тялото и предният адаптер седи.Аз лиочно си обичам Орфейката.С този гриф и кючове кърти мивски и по мое мнение е далеч над Squaier ,Behringer и евтините Yamaha.И с 3-те модела съм свирил и тунингованият Орвей ги бие отвсякъде.

 

 

пич орфендера ти и златен да е пак нема ми мине склаера нито на звук нито ма нищо само като си спомня как изглеждаже орфендерския гриф и що нокти съм чупил в него и раката ти лепне по старото дърво въобще не ми ги разправяите

 

 

Един нов гриф и ключове, сменени адаптери и Пълдина кърти мивки.Малко тунинг и заспива по мое скромно мнение.Кеф ти да палм мютваш кеф ти да влачиш.И най-вече много :metalist::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.