Jump to content
Българският форум за музиканти

Edge Pro 2


Recommended Posts

значи работата е следната. един приятел наскоро си поръча от USA ибанез JS за 4000 лв. наскоро обаче му се счупи носача на 1ва струна. бихте ликазали от къде да намерим такъв носач или направо цял еджд про 2? бахти работата - такава китара и да се спраска :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи работата е следната. един приятел наскоро си поръча от USA ибанез JS за 4000 лв. наскоро обаче му се счупи носача на 1ва струна. бихте ликазали от къде да намерим такъв носач или направо цял еджд про 2? бахти работата - такава китара и да се спраска  :headbang:

Значи първо виж тук точно каква част търсите http://www.ibanez.com/parts/2003_PARTS/el_...odel_flame.html

Какво точно в носача се е счупило (той се състои от 4 части)?

Междудругото Edge Pro II е по-слаб модел от Edge Pro!!!

Edge Pro II се използва (при моделите на Сатриани) само при JS100 сериите а a Edge Pro при JS1000.

Ако китарата е този ценови диапазон който казваш то това е JS1000 и Edge pro II не ви върши работа!!!

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа да поясня само. китарата е JS 100, обаче с едж про 1!!! та тои иска да си сложи 2. ама тя китарата е поръчкова - от америка. еми значи направо целия носач се откърти. една дупка има на негово място :headbang:сожна работа за ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, бахти и китарата и гати и свиренето на нея!!!! :cheers:

 

Купете си една 3а 300лева и кат се с4упи, си купете друга, бахх!

 

А иначе в Благоевград такова животно нема, а ако си поръчате, не се знае кога ше дойде.

 

Аре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аа да поясня само. китарата е JS 100, обаче с едж про 1!!! та тои иска да си сложи 2. ама тя китарата е поръчкова - от америка. еми значи направо целия носач се откърти. една дупка има на негово място :cheers:сожна работа за ремонт

Малко пояснение, Edge Pro има едни малки метални пластини (нещо като сфери или т.н sound metal chip които помагат за увеличаване на сустейна) а Edge Pro II няма такива пластини, така че ако слагаш части от Edge Pro II имай едно на ум :cheers:

Защо иска да сложи Edge Pro II при положение че има по доброто?

Значи часта която ти трябва е Edge Pro Saddle и е 24$ (за Edge Pro II Saddle е 22$) нещата ги има в http://www.ibanezrules.com/parts.htm !!!

Щом веднъж я е изписал от Щатите най-малкото някой там му я е купил или твоят приятел има кредитна карта (или познат с кредитна карта :blink: ) така че не вярвам ако някое от по-горните твърдения е вярно да е проблем да си изпише тази част (или която и да е друга). Според мен това е най-бързият и безболезен начин да се оправи проблема.

 

п.п. 1 - Защо е толко скъпа китарата? Ако е JS 100 (http://www.zzounds.com/item--IBAJS100) тя не може да е по скъпа от 900$ (900$ е ако махнем всички видове намаления, иначе е 670$ ... и е made in Korea) .... дори да е JS1000 (made in Japan) тя не е по скъпа от 1600$ дори и след последното вдигане на цените на Ibanez от януари.

да кажем че е купил тремолото (Edge Pro) отделно това са към 275$ да е сменяна електрониката да стане като JS1000 към 100$ , да са му я боядисали в супер яки цветове(някой swirl) най-много 500$ ,та 900$+875$=1775$ + път 310$ (на мен за Universa от Маями до София DHL ми взеха толкова) = 2085$ (без мито) , сложи 20% ддс + 5% мито = 2606$ или 3909 лв. ..... Така мога да се съглася но МНОГО се съмнявам китара която струва нова максимум 900$ някой тук да я плати 4000 лв. :twisted:

 

п.п.2 Моля не ме разбирай погрешно, нямам за цел да се заяждам само ми е любопитно за цената (толкова подробно съм се аргументирал за да е по лесно да си представиш) и искрено се надявам да не се засегнеш че питам по този начин (естествено всеки има право да си се разпорежда в своите пари както намери за добре и никои няма право да му държи сметка за това) просто ми е любопитно дали наистина я е взел за тези пари или цената е леко проувеличена :(

 

п.п. 3 Ако смята да я поръчва от Щатите моля прати ми преди това едно Р.М. да го питам дали можем да внесем още 1 част!!!

 

Със Здраве :rolleyes:

:twisted: Марио Анкона :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

294109-69SBhead.gifХммм.

 

 

Има няква конспирация тука ...

Как може на китара за 4000 кинта да и се откърти носача! баси.

Възмутен съм!

Аз за тва няма да си купя Японска китара :rolleyes::cheers::cheers:

Извън шегата .. когато човек си купува поръчкова китара . после не е лошо да има кинти да си купува и поръчкови части за нея .. от там от където я е взел.

Проблема е наистина неприятен.. и на пръв поглед не е за вярванв .. да имаш идея какво я е правил тази китара? Питам сериозно щото Джимара поне ги палеше .. та после не ставаха за нищо .. ама тук не ми е понятно кво е ставало с горкият музикален инструмент.

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
п.п.2 Моля не ме разбирай погрешно, нямам за цел да се заяждам само ми е любопитно за цената (толкова подробно съм се аргументирал за да е по лесно да си представиш) и искрено се надявам да не се засегнеш че питам по този начин (естествено всеки има право да си се разпорежда в своите пари както намери за добре и никои няма право да му държи сметка за това) просто ми е любопитно дали наистина я е взел за тези пари или цената е леко проувеличена  :cheers:

не е точно 4000. кум 3000 и не6то. 3500-3600 някъде. не знам. не му гледам в манджите толкова. ама китарата е маде ин УСА все пак. няма значение :rolleyes: да не разводняваме :blink:интересувах се само от това дали мове тука да се намери флойд. не знам дали едж 1 е по добро, но той иска 2. щото место каналчета там ма носачите има едни ролчици :cheers: и не знам какво е правил с нея - ама определено е човек които ис пази китарите.

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, е значи лека по лека разгадаваме загадката, значи на 100% съм сигурен че той е с Edge Pro и JS1000 , защото каналчетата там са така а при Edge Pro II ги няма :rolleyes:

За съжаление в България няма от къде да се набавят частите, от които и да си ги поръчаш ще трябва да ти ги внесе (а както всички сме усетили по един или друг начин надценките в повечето ни музикални магазини са убийствени... :evil: склонни са за една част за 10$ да ти вземат 50$ поради простата причина че не можеш да си я направиш сам или я няма в БГ). Информация за актуалните цени на части можеш да видиш тук http://www.ibanezrules.com/parts.htm слагаш максимално + 15$ до 20$ за път и си готов (ако случайно те хванат да плащаш ддс и мито за което искренно се съмнявам... големината на пакета ще е смешен :twisted: + 25% от общата стойност) и това е крайната цена (може да е в пъти по евтина от цената на магазина който ще ти я внесе)... за съжаление никои в БГ няма да ти внесе частта толкова евтино .... дано да греша!!! Аз имам проблеми с stud-овете на моята китара но няма просто от къде да се доставят и единственият начин е горепосоченият :evil:

 

Желая ви успех!!!

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:cheers:

Китарата е Японска! USRG моделите едно време ги правиха в Щатите.

:dance:

 

 

:twisted: Марио :twisted:

Човека каза че китарката е поръчкова , което значи че може и да е USA производство , което веднага обяснява и толкова високата цена !

Налбантов ми разправяше че има Jem-ове американски, които стигат до $5000 :bravo: .. нищо че японските са по $2000 :D

и като цяло ,че има обща заблуда ,че Ibanez са японска марка ... а всъщност са американска :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

If you wanted a total history of Ibanez you'd have go back almost 90 years when Hoshino Gakki began as a musical products distributor in Nagoya, Japan.

 

If you wanted a little less completeness than you'd go back about forty years when Hoshino began distributing a Spanish guitar named Ibanez. Or perhaps you'd simply go to the mid 60's when Hoshino, who by that time had purchased the rights to the Ibanez name, began shipping incredibly ugly looking Teisco Del Ray-like guitars to the United States, many of which were actually sold in department stores. (Ibanez Sounded Spanish so, Hence the name sounded better than Hoshino Gakki) Americans especially the postwar veterans had a strong aversion to purchasing anything made in Japan. Many other companies like Bridgestone tires for example, adopted European names so that they would be able to sell in the US Market.

 

But for most of us, Ibanez pretty much began about 25 years ago, when Hoshino opened an office near Philadelphia, PA for more efficiently distributing Ibanez guitars to the United States. Most of those guitars were Ibanez' famous (but very inexpensive) rip-offs of just about every guitar you can name. At that time many American instruments were going through an unfortunate period of increasing prices with decreasing quality, and these copies hit a ready market.

 

By the mid-80's with the interest in instrumental rock guitar on the rise, Ibanez and all the other rich Japanese corporations negotiated deals with players such as Steve Vai, Joe Satriani and Paul Gilbert and brought out the JEM, JS, RG and S models. Fueled by large sums of Japanese money Ibanez easily won the endorsement wars of the 80's. They simply had more cash than their competitors and could afford to make higher cash offers to the FPE's (Famous Pro Endorser's). The sad fact here is that the average youngster aged 14 to 19 has no Idea of the history or the monetary politics involved. When they go to a concert they see their particular Idol playing a Peavey guitar and the want a Peavey. If their Idol plays an ESP Guitar then they want an ESP. And of course if they see an Ibanez Guitar then they want an Ibanez.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.