Jump to content
Българският форум за музиканти

Edge Pro 2


Recommended Posts

... наскоро си поръча от USA ...

да започнем с това, че китарата е гаранционна! Peavey ми изпратиха части без пари от юс до бг за техника с изтекла европейска гаранция, съмнявам се, че ибанес ще се скатаят за гаранционна, особено сингатура.

 

...сложи 20% ддс + 5% мито ...

малка незначителна корекция: първо сецкат 5% мито, и върху така формираната цена се слага ДДС

 

...(ако случайно те хванат да плащаш ддс и мито за което искренно се съмнявам... големината на пакета ще е смешен)...

пощенски пратки за лично ползване се обмитяват само ако стойността надминава $50, стойността се взима от CN22 или фактура или оценка. размерът няма значение :cheers:

в обмитяемата стойност се включва и транспорта, ако е вкаран в горните. практиката показва, че митничарите рядко правят уста за китарни чарколяци, друго е ако вкарваш цяла китара или апаратура. такъв е моят опит до момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя каква е и има ли изобщо разлика между Egde Pro и Lo-Pro Edge !!?!?!?!?!?!?!?!

като гледам наименованието Edge-Pro май е от съвсем скоро , но на вид мен ми мяза на добрия стар Lo-Pro Edge .... та ... някой може ли да каже със сигурност къде е истината ?!?

на тоя сайт дето даде Марио целите тремс са Ло-Про , но пък частите за тях се водят за Едж-Про ? ...

 

някой поръчвал ли е директно до БГ от там ?

 

ааааа .... и най-важното ... има части за Едж про и за Ло-про !? ... с различни цени даже .... пример :

Edge Pro Saddle Cosmo - Complete 2EL2-2K 2 $24.00

Lo Pro Saddle Cosmo - Bare 2LE2-2K 0 $20.00

 

вярно че едното е bare , а другото complete , но пък защо пак ги пишат с различни имена ?!

Редактирано от Rust
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя каква е и има ли изобщо разлика между Egde Pro и Lo-Pro Edge !!?!?!?!?!?!?!?!

 

освен визуална, основната разлика е, че Lo-Pro Edge/Edge има locking post-ове което според мен е голям + и незнам що са ги махнали, но има мод който оправя тази недомислица.

 

 

а иначе аз съм поръчвал от Rich(ibanezrules), но през приятел, който ми ги донесе от US.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... има Jem-ове американски, които стигат до $5000 ;) ..

интересно ми е за точно кои е ставало въпрос.. :think:

единствено се сещам за DNA(който е 5000$ :cheers: ) и другите с swirl но в УС се прави само swirling-а на телата и китарите се сглобяват в Япония. ;)

 

но може и да греша..

Редактирано от JEMer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... има Jem-ове американски, които стигат до $5000 ;) ..

интересно ми е за точно кои е ставало въпрос.. :think:

единствено се сещам за DNA(който е 5000$ :cheers: ) и другите с swirl но в УС се прави само swirling-а на телата и китарите се сглобяват в Япония. ;)

 

но може и да греша..

И аз не знам за Американски Jem-ове ... съмнявам се че е имало някога, поне за масова продажба!!!

:twisted: Марио :twisted:

Редактирано от killer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето един $5000-ов Джем :

Да но е произведен в Япония :twisted:

 

 

JEM2KDNA Note - Multicolor paint which includes Steve Vai's blood. Hand swirled finish by Darren Johansen (DMI/ATD). The paint was done in Japan, Early April, 2000. The guitars are being assembled in a custom shop of Hoshino, instead of a current JEM/UV assembly line. Rear headstock includes serial # (1-300) and three stamped Y2K logos (for the Y2K Ibanez models: DNA, CP & Benson). Guitars come with letter of authenticity and Y2K guitar bag. All USA DNA's came in a black UV1000 varient case w/ "leather" handle and purple lining. All others came with a ATA type flight case.

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в най-крайна сметка пак не разбрах марката Японска или Американска е ?!

само че пича Хошино е създателя така да се каже ... което ме навява на мислълта че си е Японска пак !?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в най-крайна сметка пак не разбрах марката Японска или Американска е ?!

само че пича Хошино е създателя така да се каже ... което ме навява на мислълта че си е Японска пак !?!?

Абсолютно Японска марка си е ... поне от 25 години насам е същинската им история :) !!!

До преди няколко години се правеха китари в Америка, само за Американският пазар (серията USRG) но сега вече май не се произвеждат (почти съм сигурен) в момента Японците имат модел J-Custom който се произвежда само за техният пазар (не се изнася .... не че не можете да си го поръчате НО :twisted: ) http://www.ibanez.co.jp/japan/frame_japan.html намирате J-Custom в Guitars .

Сигничър моделите и по скъпите (топ модели) на Ibanez се произвеждат в Япония, по евтините модели в Корея (дори модели като JS100 и JEM555 които са от 670$ до към 900$) но от тази година се реши че вече и Prestige сериите (някои стигат до 1700$ - RG3120 например която не отстъпва по нищо на един Jem или JS)ще се правят в Корея + всички басове (за басовете не съм на 100% сигурен)

 

Поздрави :hello:

 

:twisted: Марио :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се моля да не отиде и качеството по-надолу като ги преместят в Кореа и скъпите :lol:

:blink: все едно да се молиш squier да почнат да правят по-хубави китари от fender. забрави просто. оттук нататък хубавите ибанзи ще са над 2000$. така е то. няма какво да се залъгваме. който ебал ебал (АХЕ да ме извинява за грубия израз). който навремето си е купил джапански да го пази щот след 10 години ще са златни :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно се моля да не отиде и качеството по-надолу като ги преместят в Кореа и скъпите :headbang:

;) все едно да се молиш squier да почнат да правят по-хубави китари от fender. забрави просто. оттук нататък хубавите ибанзи ще са над 2000$. така е то. няма какво да се залъгваме. който ебал ебал (АХЕ да ме извинява за грубия израз). който навремето си е купил джапански да го пази щот след 10 години ще са златни :godbless:

Айде само да не намесваме Squier в темата на Ибанец :green:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.