Jump to content
Българският форум за музиканти

Хайде да си кажете мнението и ТУК!


zaiphenndan

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Абе каква е разликата в звука между дисторжнато уа-уа и уа-уатнат дисторжън ако ме разбирате :happy: Демек уа-уато да е преди или след диста??

Ми, не знам защо, но като си сложиш Вах-а след диста и той бачка не само като Вах ами и като волюм :happy: педал. Тоест - шит! Затова винаги Вах-а на първо място и там всичко останало.

 

 

абе ние вече размишлявахме по тая тема, ма не си спомням къде. :cheers:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, кажи кво по-точно да коментираме?

 

На мен тук най-интересното не6то ми са трите delay-а, които използва той. Не съм пробвал тази комбинация, най-малкото за6тото нямам толкова дилеи, но при първа възможност 6те пробвам.

 

Иначе, останалото е стандартно- wah pedal преди всичко във веригата и Boss DS-1 3а т.нар. бууст на усилвателя. Другото са ефекти.

 

Аре!

Е то ако нема толкоз много дилей как да се чува една китара все едно са три батка .. нема как.. мдам много дилей много нещо.

Иначе колегата дето каза . знае с кво да свири .. Бос + Маршал ахаха мда!

 

:rolleyes::cheers::cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво му трябва на човека :P

 

Аз засега съм събрал само джаджи N:1 (Dunlop CryBaby 535Q) и N:2 (Boss DS1) ;)

Звучиш толкова класически ман... започвам да се влюбвам ахах

ъмммм не по онзи начин :dance:;)

 

:cheers: :guitar: :D:bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, яко фенове сме, няма как!!!

 

Аз мисля на лято да се екипирам с джаджа №0 (JS1000BK). А ако имаше как и с джаджа №-1 (hands) щеше да е супер!!! :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, яко фенове сме, няма как!!!

 

Аз мисля на лято да се екипирам с джаджа №0 (JS1000BK). А ако имаше как и с джаджа №-1 (hands) щеше да е супер!!! :)

А защо не js1000bp ? Тази китара е самото съвършенство! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе колегата дето каза . знае с кво да свири .. Бос + Маршал ахаха мда!

 

:godbless:  :D  :D

мда, но вече 2-ма споменаха, че този чейн е стар. използван е за някои класики на бате Сатч, но днес той ползва предимно Пиви(JSX, XXX и 5150 combo).новото комбо на майстора

лафа, че всички камиончета са яки, но само за една седмица също е цитат на Сатриани.

 

Ендорсмента на известен музикант с производител, който иска да си направи реклама не е с чисто комерсиален харакер. Парите играят роля, но не винаги са движеща сила. В конкретния случай Сатриани се е обадил в дирекция "Artists" на Пиви и е поискал да говори с някого за техните усилватели. Резултата ни е известен - Джеймс Браун му разработва усилвател с много чист канал с огромен хедрум и мръсни канали от винтидж маршал звучене, до лудницата на ултра канала на Трипъл Екс, който е впечатлил майстора. Тук имаме и ревърсната версия на приказката всяко зло за добро, защото JSX е последният усилвател на този дизайнер за тази компания. След прекратяването на еднорсмента с Ван Хейлън той напуска, а аз все още не съм научил кой ще е новият проспериращ играч на пазара за китарна лампова апаратура възроден от м-р Браун.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъя джаджа няма ли фуутсуич? Или щото той Сатч е прекалено добър и може да цъка и с ръка по щракалките? :lol:

1749.99 долара струва та остава да няма футсуич..тая машина е култова баси и кубето майна..цъцъцъцъцъцъ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъя джаджа няма ли фуутсуич? Или щото той Сатч е прекалено добър и може да цъка и с ръка по щракалките?  :headbang:

1749.99 долара струва та остава да няма футсуич..тая машина е култова баси и кубето майна..цъцъцъцъцъцъ

Мен повече ми харесва сякаш XXX модела .... той Сач и с него съм го скивал да дрънка де ...

ама сичките яки ампс са нечовешки цени ....

Carvin-ите и Mesa не стига че не са супер разпространени по американските магазини , ами са и по 2-3000 долара с кабинет ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напоследък се чуват/четат/добри отзиви за Енгъл...макар че единствения който знам да свири с тех сега е Р.Блекмор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само той свири с Енгл. :headbang:

Енгл Пауърбол е направо убийствен усилвател за метъл. Просто "резачка" отвсякъде. Страхотни усилватели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.