Jump to content
Българският форум за музиканти

Metallica & Marshall


AXE

Recommended Posts

Абе някой може ли да ми каже с кви Marshall-ли свирят Metallica, че нещо гугъла увърта :) По специално ме интересуват първите албуми :) (Ride и Master-a).

 

Мерси на отзовалите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А хахахаха сам си отговаряш :) Това е добре :)

 

 

Сега сериозно! Нещо НЕ схванах:

 

MASTER OF PUPPETS

 

GUITARS

Jackson KV1 (King V - Dave Mustaine signature serie)

 

???

 

Хетфил свири с Mustaine signature - ХАХАХХАХААХ. Трудно за вярване ;)

ХАХХАХ но е яко смешно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми тя предполагам после му е станала сигначър модел - едва ли е било през 86та. Иначе си е смешно наистина.

 

Ама аз хуу намерих, само че кво намерих:

Ride The Lightning - Marshall 100 watt head and 4x12 cabinets

Дам, много конкретен модел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами казали са хората Машал 100 Вата хед :beer:B):P;)

По конкретно не му требе на човек. аххахаха

Никога не съм се интересувал от амплификацията на Металика ама наистина е трудничко с гуугл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marshall 100 watt head and 4x12 cabinets - Jose Arrengando modified . Ето Хосето го е видоизменил и за тва няма име. Приемаме го модел "Jose Arrengando".

Дам, ама не пише кой модел е видоизменил, а и това е само 1 усилвател. Другите са "стандартни".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маршал 100вата всичките модели от онова време са сходни с крайно стъпало 4ел34 (на JCM800) и предусилватели различаващи се по реверб или по някакъв лек нюанс, но пак на базата на същия JCM800. След това отново на тази основа е направен JCM900 (отново стъпал 4ел34 и преамп 2 12АХ7).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен истинският тон на Metallica започва от албума LOAD. В стартите им албуми тонът е интересен и уникален за времето си, но не и сега.

По-наблюдателните вече са видели че след LOAD Metallica свирят с Mesa-Boogie Mark C+ и Mesa-Boogie Mark amps (re-wired as preamps) а също и Mesa Boogie TriAxis (the best :guitar: preamp ever made on Earth - с 5 (пет) 12AX7 лампи и невероятна и уникална архитектура като електронен ефект).

Аз съм склонен да вярвам ,че след като са се сдобили с TriAxis-a вече нямат нужда от re-wiring na Mesa-Boogie Mark C+ или Mesa-Boogie Mark IV просто защото Triaxis-a има тези режими.

Аз самият притежавам Mesa Boogie TriAxis със Mesa Boogie Abacus foot controller - абсолютен връх - не е истина просто. Няма по-добро нещо от това. Ако не вярвате - питаите и John Petrucci :) Едиснтвеното лошо на Mesa Boogie TriAxis e неговата цена :D Хахахахаха - в Европа нов струва около 2800-2900 EUR, което е доста солидна сума, като се има предвид че това е само преамп. Е, за сметка на това е наистина наи-доброто което може да се купи изобщо!!

Скоро смятам да дооборудвам rig-a си и с Mesa Simul Class 2:90 tube :guitar: i 4x12 Rectifier Cabinet (точно както John Petrucci). Тогава вече нешата стават сувсем различни ;)

Ако някои се интересува повече и му е интересно може да хвърли едно око в личната ми уебстраница на адрес : www.visiondann.com

Там има още много инетерсни неща за китаристи, даже мноооооооооого интересни!!

 

 

Keep Rockin'!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!! правила!

Поне на рождения ми ден не ме засипвайте с такива постове, де!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петручи Триаксиса го използва/ше в по-стари времена т'ва не му пречи да си го има. От последните поне 5 години си използва Mesa Mark IV & IIC глави...

Разбирам, че си силно възхитен от Триаксиса, но 1 е въпрос на вкус и 2 Марк 4 си е Марк 4 :headbang: "Най-добрия" и "най-великия" са силно относителни и субективни понятия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз смятам, че истинският саунд на металица почва с LOAD и свършва с GARAGE Inc. Преди и след това наблюдаваме безцелно помпане на гейн, което не води до висока естетика. Виж в музикално отношение нещата са по-различни, сега да не ми се обидят феновете на тази група :-D

Марк 4 е велик, изобщо клас А на Рандал Смит е самостоятелно течение в света на ламповата амплификация за китара (събуей серията също бе невероятна). Обаче всичко живо по света дето се приви на голяма работа бичи трипъл ректо и неговият звук отдавна е изтъркан за мен.

Петручи е стахотен музикант, но на мен нещи не ми харесва саунда му. Въпрос на вкус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А вложените пари оправдават ли целите ви

то звука ясно че и без аксиси става... :headbang:

Редактирано от Nalbantov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като слушател (не като тон-специалист) най се кефя на саунда на Metallica в Ride, Master-a & Garage Inc. В Load & Reload смятам че е ужасен :bravo:

Затова и пуснах темата, както можете да видите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aaa, в Load-a саунд-а е перфектен, а и музиката също :) Една от най-яките Металики :)

 

А че са им моднати амп-овете, тва и аз съм го чел на много места. И не казват как са им моднати!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.