Jump to content
Българският форум за музиканти

Някой с Аудиgy или Extigy ?


Цветозар

Recommended Posts

здравейте, има ли някой със звукова карта Audigy или Extigy ? аз съм с Live! Platinum - предшественика им, но искам да видя дали има проблем със зареждането на звуците при тези 2 карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, има ли някой със звукова карта Audigy или Extigy ? аз съм с Live! Platinum - предшественика им, но искам да видя дали има проблем със зареждането на звуците при тези 2 карти.

никога

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте, има ли някой със звукова карта Audigy или Extigy ? аз съм с Live! Platinum - предшественика им, но искам да видя дали има проблем със зареждането на звуците при тези 2 карти.

никога

 

става въпрос за една специфична програма (мое производство) за която някои с Audigy се оплакаха че не работи. може би не бях ясно задал въпроса.

 

ако някой може да помогне да я тества нека драсне тук ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Аудиджи 1, фен съм да помогна. Кажи как. :)

ами реално от помощ ще ми е ако можеш да ми пратиш SFMan32.DLL файла (трябва да се намира в Windows\System32 директорията), който върви с инсталацията на Creative-ските драйвери (т.е. тези с твоята инсталация на Audigy).

 

тъй като програмката ми използва недокументирани функции на Creative, които се намират в DLL-а (поне този на Live!Platinum) и позволяват да се зарежда само по единично preset от целия SF2 файл на точно определен слот (т.е. докато композираш изсмукваш конкретни инструменти от много SF2 файлове и след това ги записваш като един SF2 файл, специално за композицията), та поради факта че не са официално документирани (не знам защо крият такава удобна функционалност) може би има някаква разлика и по-нова версия на DLL-а който върви с Audigy (т.е. да липсва недокументирания интерфейс, който аз ползвам за да правя триковете със зареждането на preset поединично).

 

иначе повече инфо за програмката има тук:

http://e-psylon.net/vsfmanager/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това честно казано може да си го спретнеш лесно и с "Виена"-та - установяваш кои фонтове ще ти трябват за проекта и махаш всички излишни (по 1 клавиш del за всеки излишен фонт). Накрая като бонус от всички избрани банки с по 1-2 останали фонта си правиш една единствена с компилацията от използваните фонтове....но това последното даже не е необходимо... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това честно казано може да си го спретнеш лесно и с "Виена"-та - установяваш кои фонтове ще ти трябват за проекта и махаш всички излишни (по 1 клавиш del за всеки излишен фонт). Накрая като бонус от всички избрани банки с по 1-2 останали фонта си правиш една единствена с компилацията от използваните фонтове....но това последното даже не е необходимо... :(

 

 

е, на мен ми е необходимо. имам 23 GB (не МБ, ами ГБ) колекция от SF2 инструменти които са пръснати по всевъзможни CD-та. нали разбираш ако всеки път ми се налага да натикам 5 CD-та за да заредя конкретните SF2 файлове какво цъкане и въртене на CD-ROM-а ще бъде. затова ми е нужно за всяка композиция отделен SF2 файл. а и в такъв случай трябва да си водя записки като паисий за коя композиция колко SF2 файла и на кои банки точно съм ги бил заредил.

 

другото което не става с Vienna е докато пусна playback в Cubase да мога динамично да подменям инстурмента на позиция 3 например. и в момента в който го сменя автоматично го чувам. а сменянето е едно цъкане с мишката върху конкретен preset и така например с останалите опции (Files Cache) ако ми трябва Бас например просто си пускам един search на думата Bass и за нула време си обхождам всичките басове и ги подменям само тях на конретния слот чувайки ги в реално време докато върви playback как звучат и пасват ли и т.н. и след това няма нужда от DEL, от Vienna от нищо. давам му Save As SF2 и всичко е готово за следващия път точно оттам докъдето съм стигнал.

 

реално на мен основно ми върши работа тази програмка (и още малък ограничен кръг хора). но понеже я направих public и взеха да приревават малко и не мога да установя SFMan32.DLL ли е проблема или при тях.

 

затова за да не тормозя някой да го карам да тества, ще съм доволен да ми пратят техния си SFMan32.dll (ако са с Audigy или Extigy) да го погледна този DLL ли е проблема да съм спокоен за себе си, че е ОК, или ако не - да му мисля да го подкарвам и него.

Редактирано от Цветозар
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не ви тормозя излишно с ненужна дискусия, която гледам че се заформя (не желая да ви убеждавам нужно ли е или не такава програмка, просто ми трябва малко повече инфо за мен лично като разработчик на програмката), ако някой с audigy или extigy не го намира за трудно да ми прати sfman32.dll от неговата инсталация на creative-ските драйвери (в windows\system32 трябва да се намира) нека го прати на tsvetozar@gmail.com (и да пише audigy или extigy му е картата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО линк към двата файла (версии за и386 и амд64). Не съм ги слагал бая време вече тез драайвери, но файлчетата се вадят от инстал фолдъра без проблеми. Успех! :rolleyes:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТО линк към двата файла (версии за и386 и амд64). Не съм ги слагал бая време вече тез драайвери, но файлчетата се вадят от инстал фолдъра без проблеми. Успех! :rolleyes:

 

много благодаря! изтеглих ги.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.