Jump to content
Българският форум за музиканти

Семпли за видове саунд


fLiSk

Recommended Posts

Ами сетих се от една тема която Кольо беше пуснал...

 

Всъщност защо да не отворим една такава темичка за да обсъждаме звученето?

 

За да не бъда голословен ще пусна един запис с ужасно качество.

 

http://media.putfile.com/Improvizaciika

 

Процесора ми е слаб а микрофона ужасен... Затова записът не е добър и има пукане.

 

Въпросите ми са как намирате драйва и уа-то.

 

Китарата ми не е особено добра за метъл (Фендер стратокастер) но се надявам, че съм докарал сносен звук.

 

Колкото до темичката, тя е пълна импровизация и затова клати тук таме ритъма като се замисля :greenangel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпреки пуканките и лошото качество, мисля че е добър саунда :jazzband: зверче е ;) драйва е добре, точно мой тип

уа-то не мога да преценя

с какъв ефект е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чейна е следния

 

Фендер U.S. Stratocaster - Буустър/Овърдрайв Firesound (Nikifena/N-Audio) - Ibanez Sonic Distortion (SD-9) - Morley bad Horsie 2 Steve Vai Signature Wah (на Contour Wah, като кунтура е на 25%, а нивото на звука на малко под половината) - Marshall 5210

 

Та това е то... другото е калпави ръце и лош компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйва звучи много добре(майната му на пукането),За Уато не знам би било хубаво да го чуя на живо,но предполагам че е ОК.

 

Ето и моя принос към темата

 

slab-drive

 

[ normalen--drive

Двата семпъла са записани с TC Electronic Vintage distortion.Китарата е пак Фендер,кубето е Буги,мик - Шур 545,миксер с корекции всичко освен гейна на 12 часа,саундкарта.Няма никаква обработка от компа.Целта е саунда да е максимално близък до действителността,нарочно няма и реверб.Саунда е леко "къдрав" ,мп3то мачка,128 явно е не е достатъчно

 

п.п.същите семпли ги пуснах и в фукня,сори за дублирането,но тази тема е така или иначе за семпли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звукът е наистина много винтидж, както си говори и името на дисторшъна :) Скоро ще пробвам подобен вид звук с буустъра на Никифена и със драйва на кубето :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една тема от изработка и ремонт, преди половин година бях постнал семпли от последното зверче, което разработвам, и още не съм довършил, поради многото неопитани идеи, които се въртят в главата ми:

 

Ето семпли. Реверба е от компа.

 

http://djerekarov.muzikant.org/driver3.mp3

http://djerekarov.muzikant.org/driver.mp3

 

Това е преамп/спийкър симулатор, подобен на дистер, но има и клиин канал, който намалява гейна на второто стъпало, и звука става чист.

Има и леки модификации за dynamic bias-shifting, duty cycle modulation, както и различни идиотщини, генериращи хармониции още преди да се появи ограничаване на сигнала, и така да се постигне така желаният постепенно появяващ се "бавен" дисторшън.

В общи линии ефекта е направен на базата на сравняване на сигнали.

 

Кажете как ви се струва звучеца. Добре ли е, и какво още може да се направи.

 

В момената се опитвам да проектирам друг, прототип, който вече се прави на базата на истински волт-амперни характеристики на лампите, но не се знае кога ще има резултат по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това директно в звуковата карта ли е записано?Звучи доста добре!Само на втория семпъл,чистата китара ми звучи малко....хай фи. :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, директно в звуковата карта.

Чистата китара на втория семпъл няма спийкър симулатор, затова звучи хайфи.

Обаче ме кефи, че дори с толкова високи, пак има осезаема мекота при ударите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен едно кратичко солце докато изпробвах новото комбо.Само с китарата и комбото дирекно в компа:http://media.putfile.com/solo-s-Marshall

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кажи какво е комбото и китарата де :rolleyes:

 

Иначе звукът е много, много, много добър за този тип музика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е кажи какво е комбото и китарата де :rolleyes:

 

Иначе звукът е много, много, много добър за този тип музика.

 

 

И аз искам да знам.Много ми допадна звученето ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.