Jump to content
Българският форум за музиканти

мнение за Fm100 Head


kkertev

Recommended Posts

здравейте решил съм да го купя този звяр. но все пак да се допитам. ако някой има впечатления нека да каже. свиря хардрок и малко метал та за това ми трябва.става вапрос за участия и репетиций.етого и него:забравих да кажа цената му е 1100лв. от магазина.благодаря предварително

 

236.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) много е яко брато, басиста ни забива с подобно прасе, направо те отвява.

Слушал съм ви със СИНТЕЗ и много ме кефите. Вие не свирите хард рок или метъл както пишеш, да не си ги напуснал, ако е така давай с нас. Забиваме скандинавски метъл от типа на Найтуиш. Групата е Дриймсбед. Нашия китарист замина за Австрия и мястото е свободно.

Иначе дзвера си го бива много е яко. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драйв канала му е отвратителен. За толкоз пари можеш да си вземеш къде къде по свястна техника!!! Но ти преценяваш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди го чуй в репетиционната на Данчо Лазаров, ул. Софроний Врачански, успоредна на бул Хр. Ботев.

 

На мен ми звучеше стерилно и остро, при това с 4х12, сметай!!! Вярно, адаптерите ми бяха остри, което не е за подценяване...

При все това, Данчо го ползва за клийн и блус/рок&рол. Сам си прецени дали има добър драйв.

 

Упсех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колоната е доста добра за парите си (въпреки, че колоните Берингер за същите пари май

звучат по-добре ... за мен)

 

Иначе главата е пълен провал. Драйв канала според мен е неизползваем, но с хубав дисторшън

в чистия канал може да изкърти. И все пак ... защо да си купуваш стак за 1000-1200 лв като не можеш

да му ползваш хубавия драйв(който всъщност липсва :( ) ... Поръчай си от някой майстор

лампова глава с 2х12. Ще ти излезе същите пари ама ще звучи класи над тоя фендър :)

 

Феновете на Фендър да не ме убиват ... просто не ме кефи и това си е :)

 

успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споко не го разубеждавайте толкова усърдно

Кирил ми е приятел и му казах преди да вземе фендера - да пробва Галиен Крюгера ми

Бигжав -вече го чу и знае за какво става дума и каква е раликата с фендера

пък колона 4х12 - може всякаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, момент!!! :) Тук съмнения не искам да има. :D Пробвал съм и ФМ100 и Галиен-Криугер-а.

 

Ъм сори, Фендер! Уиш иу куд до ит бетър! :)

 

Кирчо, писах ти за Маршал-а, а сега ти казвам за Криугер-а. Ако избираш между него и Фендер-а, спри да избираш!

 

Предимства на Криугер-а:

1. Тежи в пъти по-малко от ФМ

2. Като обем е в пъти по-малък. Сравнявам го с малко по-дебела от нормалното кутия от бонбони. (Като тръгнеш по участия на пролет, ше ме споменаваш с добро :( )

3. Има вградени хорус и ривърб, май беше (Тони ше каже)

4. Има си 4-бутонен фуутсуич за каналите и ефектите

5. Балансиран изход за директ рекорд (Тони, греша ли?)

6. Цена - за тез пари ше си вземеш Криугера и едно Уа-уа, например.

 

Ай, сус здраве!

 

Забравих най-важното, бе хехехе:

ФМ и 4х12(говорители Фендер) звучи доста под, чакай не го написах добре, ДОСТА ПОД Криугер-а и 2х12(Селешчън Грийнбек) Говоря и за клийн, и за драйв!!!

Редактирано от bigjav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и компресор на чистия канал

най добре е да пробва и двете и да си състави сам мнение - кое по го кефи

аз за съжаление фм серията не съм я пробвал

но като знам крюгера как обажда - се съмнявам фендера да е по добър

транзисторните фендери ги хвалят за добър чист канал - но при крюгера чистия канал е на ниво роланд джаз хорус - и например фендер про 185

хич не вярвам фм серията да има такова високо ниво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незабравяйте, че за 1100 лв. човека ще си купи глава + кабинет 4х12

вие в стила в който сте тръгнали след малко ще му препоръчате и някоя Меса :)

Ама човек явно има бюджет.

 

Аз бих посъветвал друго. Мисля , че Дечо (да ме прощава ако бъркам ) Продаваше Фендер Хот Род за 1200 кинта, което си е оферта от всякъде. Все пак си е лампа с 2х12. Освен това ако не ме лъже паметта беше и в гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.