Jump to content
Българският форум за музиканти

Тактов размер на песен на Леб и Сол


Recommended Posts

Мили хора :)

 

Някои от вас са прави, други не точно. Няма да ви оспорвам нищо, само погледнете името на кавъра на тази песен, направен от Брегович за филма Arizona Dream --> нарича се "7/8 and 11/8"

 

М.д. тази песен ми е много любима, особено както са я разработили за филма. Но кажете ми, какво чувате да се пее - Биляна или друго име?

 

Хайде, със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако броиш некви шестнадесетини излиза 22/16......но за мен цялото парче си е в размер 11/8

На места свиренето и пеенето влиза на втората осмина от първия удължен дял и за това на някои им се струва, че влиза в 13-тата осмина.....тя дефакто наистина е 13-та, но в истинския размер си е втора осмина......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бройте си,лошо нема.Може и тези,които го свирят да си го броят всеки по различен начин ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили хора :)

 

Някои от вас са прави, други не точно. Няма да ви оспорвам нищо, само погледнете името на кавъра на тази песен, направен от Брегович за филма Arizona Dream --> нарича се "7/8 and 11/8"

 

М.д. тази песен ми е много любима, особено както са я разработили за филма. Но кажете ми, какво чувате да се пее - Биляна или друго име?

 

Хайде, със здраве!

 

Ми, името което пее е Лиляна, всъщност. Така е и на студийня запис, на концерта и в самата оригинална народна песен. (;

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.