Jump to content
Българският форум за музиканти

А видяхте ли новия Malmsteen Strat ?


lazy

Recommended Posts

Позаслабнал ми се види чичо Малмстийн ;)

 

А и само не разбрах какво й е новото на китарата на Малмстийн B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми същата брадва като всички Страт-ове...не мога да разбера защо всички си махат капачката на пружините....все пак не са чак толко красиви тия железа...(пък и едва ли на тоя пич му се налага да ги попипва често...) иначе посвирва човека..евалаB)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха, "посвирва"... добре беее поне малко да му беше на нивото за такива пренебрежителни коментари.

не виждам нищо ново в китарата, неговия модел си изглежда все по един и същ начин, иначе китарката е готина, а и звучи убийствено.

 

П.С. и аз не съм си слагал плочка на пружините, а и нямам намерение... па ако межех и предната да я изтръгна - още по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ SPAF

колега, не ме разбирай погрешно...нищо пренебрежително няма в коментара ми...пича наистина свири..просто аз не се кефя по принцип на тоя стил (в смисъл не съм много по солата по 5 мин) ама го уважавам!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера защо всички си махат капачката на пружините...

Махат си ги, защото звукът се променя.

 

Няма спор, че китарата на Ингви е хубава, но аз лично не бих свирил на нея, понеже не мисля, че издълбаният гриф би ми допаднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера защо всички си махат капачката на пружините...

Махат си ги, защото звукът се променя.

 

Няма спор, че китарата на Ингви е хубава, но аз лично не бих свирил на нея, понеже не мисля, че издълбаният гриф би ми допаднал.

 

 

как точно се променя звукът?

 

според мен е за по леснен достъп за реглаж - ако често го прави

или като ги е реглирал веднъж - го е допързяло да връща капачката

- поне с мен така се е случвало - а ако някой може да каже дали влияе на звука - моля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ В една по-предна тема( не помня точко кога) се обсъждаше точно това. И горе долу изводът от цялата работа беше свързан с намаляването на резонирането на пружините. При свирене и те вибрират и изкарват неприятен звук( който най-после и аз чух ) а като се махне капака затворенето пространство,в което се намират пружините, вече не е затворено :) и би трябвало да се намали този ефект. Аз него махам, че не ме кефи визуално :)

 

Иначе за Страта няма кво да се каже ... :)

 

п.п. ако има някакви неточности в това, което казах, моля да ме извините- карам по спомени

Редактирано от Child^in^Time
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как точно се променя звукът?

Без капака става по-плътен (това по мои лични наблюдения).

 

П.П. Верно имаше такава тема - аз я бях пуснал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва май идва малко Офф,ама и аз не се кефя как изглежда китарата без капачка..а аз като не използвам тремолото и съм сложил тънък лист вата под пружините да не дрънчат толко..и е ок:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф:Ебати тоя колко пера изхьби за 5 мин.Яде ли ги кво ги прави? <_< Иначе по темата,мисля че още откокто е почнал да свири Ингви не е заменял своя страт.Доколкото знам само използва някакъв Гибсън за да си записва ритъма,но много рядко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.