Jump to content
Българският форум за музиканти

Новото отроче на Warwick


разбойник

Recommended Posts

Поводът да съживявам тази тема е една нова тояжка на Уоруик. Не ми е по вкуса - предпочитам нещо по-традиционно, но . . . 4 струни, настроени фа диез, си, ми, ла :punkband::metalist:

 

http://www.warwickbass.com/news/107.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я ме светнете, к'во точно се случва като се вдигнат всички струни един тон, щото не мога да зацепа, освен че ако трябва да се свири РНР от ла ше е по-трудно.

 

 

 

The Vampyre BO"Dark Lord" - Мефистофеле, тя тая да не ти рода нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роко,малко не си разбрал. :greenangel:

 

Стандартната настройка за един бас е E A D G от ниско към високо - тук имаме бас,при който 3-та и 4-та струна при стандартен такъв са съответно 1-ра и 2-ра тук - т.е.,имаме още по-ниско B ,че и F# после. :)

 

За по-нагледно си представи стандартен бас,на който са му махнати първите две (най-високи) струни и са му добавени други две,но НИСКИИИИИИ.И почваш да го "слушаш" с корема си. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зацепих, но е вярно и че ако сложиш едно капо на 2-ри праг става същото (ми да уточняват октавата :greenangel: )

мерсаж

 

massive .175 gauge!) - всъщност ако можех ей тва да го разбера сигурно щях да загрея от сефте

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то това си е соло-басет във формата на бас и с прибавени прагчета! Не знам дали ще съм доволен да имам фиксирани позиции при тези ниски честоти, но дано да разбера някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене пък формата много ме кефи. преният модел на Vampire обаче струва към 1700 евро. Тоя още май го няма на пазара ама предполагам че цената ще му е горе долу същата.

Мене лично тоя строй би ме притеснил доста ... има поне едно 2-3 месеца докато се свикне с това. Мисля че по-добрият вариант за басисти които искат да вадят ниски е един 5 струнен бас - едно ниско СИ и всичко си идва на мястото :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда зловещо! :wacko:

Иначе - не е за мен :huh:

Интересно до колко убедително звучи този фа диез... особено в сравнение примерно с ей тези съвсем безобидни басове, които между другото май вече сме обсъждали :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Свят широк, хора разни. Някои твърдят, че 4 струни са достатъчни, на някои са им много, на други - малко. :-)

От доста години скъпи "къстъм" производители предлагат инструменти с ниска струна фа диез - т.е. има си пациенти и за такива инструменти. Уоруик Вампир е май първия опит на сериозен производител за серийно производство на такъв.

 

Че то това си е соло-басет във формата на бас и с прибавени прагчета!

 

Не точно. Да кажем, че е с октава по-ниско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.