Jump to content
Българският форум за музиканти

Circles & Don_pepinio


Recommended Posts

Аз имам куесшън... въпрос.

(След като бях изписал цяла страница А4 почти, но ми даваше грешка и писаното остана изгубено, зарадо което и вече пиша, маркирам, копирам всичко досега)

 

Казвате правено е в домашното студио на Пешо. За звука на китарите да речем, че се съгласяваме да са "домашни", но...

Как ще обясните барабаните??? Ето това ми е въпроса!

 

Сигурен съм, че огромната вина за тези барабани има Пешо. Почеркът му е ушеизтръгващ... или очеваден, 'ма да не стане сега да казвам... Гледам и не вярвам на ушите си!

 

Та Пешо, сподели ако обичаш как са направени барабаните. Като чух парчето си помислих, че са записвани от студио с барабанист, но явно са правени с компа. Е, как!? Са правени!?

Ако не ти се обясняват рецепти, направо кажи тарифа на час...

 

А стила е яко пост-гръндж с елементи на Фрийк Китчън... поне на мен ми прилича малко.

 

Да не измествам фокуса. И така, барабаните!

Баса също можеш да вметнеш. Но предполагам, че там трябва да оставите Мефистофел да налее познание, без да ни ослепява след това...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво нямаш проблеми споделям веднага! :unsure: Барабаните са от EZDrummer-a но обработени на тракове.Басът...олеле не ми се говори за него! :unsure: Един "Орфендер"с адаптер от китара(хъмбъкер)Ако го чуеш как влиза в компа ще ти се дореве ама с много играчка става горе-долу :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво пичове и мене ме изкефи включително и вокалната част . Яко ... Колега adXok отдавна ми се искаше да ти го кажа но все си викам да не ти се бъркам ама в този случай ти поде темата с въпроса са барабаните - знам че работиш с Рийзън 3 обаче приятелю моето лично мнение е че това е строго профилирана програма главно за денс и електронна музика въпреки че има не лоши на пръв поглед ударни но сам виждаш че има огромна разлика между тях и EZDrummer да речем - с други думи не си ли мислил да минеш и към друга програма - Кюбейс да речем - тя освен всички нови възможности които ще отвори пред теб работи чудесно и с Рийзън ако държиш толкова много на саунда на последната . Чувал съм нещата ти - имаш много интересни идеи но определено биха звучали по добре ако ползваш и други програми и най вече ВСТ инструменти които са по подходящи за рок - например в пакета на Hypersonic има много добри басове за които в риййзъна не може и да се мисли . Но ти си преценяваш . Ако искаш да ти препоръчам нещо обади ми се по скайпа ... Сори отклоних се малко затова пак да кажа - браво колеги за парчето и поздрави на певеца който май е някой от вас де . Так держать ... Цеко :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EZDrummer казваш?! Чувал съм я тая програма и като гледам в сайта, май си иска доста памет, че и яко хард-дисково пространство.

 

Аз почнах уж с една програма, дето преди време Налбантож ми я препоръча:

BFD FX Pansion

а като хост използвах REAPER щото много малка, па поддържа и VST.

Ама пейстнах едно мое парче и пуснах да върви. И по едно време се чува:

"Туп-та... та... таттррррррррррррррррррррррр"

Баси, явно моите 512 MB RAM са недостатъчни ли. И при това бяха чистите семпли, без компресори, еквалайзери и т.н.. Стори ми се тежка за мен и че нищо няма да скалъпя така.

За това засега съм с единични семпли, а не с мулти-семпли. Той и Reason 3 има мути-семпъл пакет наречен RDK 2 (Reason Drum Kits 2), в който има много добри попадения, но не ми тръгна. Сиреч тръгна, но пак след втория такт ми даде:

"Туп-та... та... таттррррррррррррррррррррррр" Computer too slow to play that song!

 

Трябва си ъпгрейд или по-опитна ръка. Иначе из дисковете имам една банка за EZDrummer около 2 GB, но пък нямам самия модул... самата програма. Чувам че метълската част е правена от барабаниста на Meshuggah, което изглежда трепач.

 

Абе има какво да се научи още... хляб и боб!

________________________________________________________________________________

___

 

zanev 70,

благодаря ти за напътствията. Осъзнавам го, но какво да направя като първата музикална програмка, която си инсталнах като си взех комп преди около 4 години беше Reason 2. И свикнах. Cubase SX ми е като космически кораб... просто не съм я разцъквал.

Аз съм си лумпен: Reason 3 Forever! Ultra Forza Reason.

Знам че екипа Propellerheads, които са правили Reason 3, са яко денс-електро-габър манияци.

Аз съм си класик. Обичам да виждам кабелите и да връткам джигъркалки.

________________________________________________________________________________

___

 

Сега като слушам парчето n-ти път започвам да усещам етапите на записването, което е слабата страна, щото се е поизгубило сякаш първичното бликване на идеите. А и вокала сякаш е слаган допълнително, а не водещо, сиреч сякаш не по вокала е направено парчето, ама може и да греша.

Баса що не го дадохте на Антонио или е прекалено добър за вас!? Закачка...

Давайте още неща! Гонете друг, по-висок таван... пък на мен ми стига тая награда, да казва нявга народа: Умря сиромаха за правда, за правда и за свобОда!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарим за отделеното време за коментар по парчето колеги и приятели!! :unsure:

 

 

 

Самата идея беше да си го направим за нас за хисторито и единственото място където ще може да се чуе ще бъде тук.

 

 

Адхок, чувал съм.. има го грънджа и в някои твой неща дето си качвал... може да пробваме да запишем нещо заедно ако си навит за напред..?

 

 

 

 

 

 

 

Ами ще, ще пробваме да приобщим адския с адската апаратура, само трябва да измислим адското парче.. :band2::band2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.