Jump to content
Българският форум за музиканти

абсорбиращ филтър...


alexnous

Recommended Posts

...аналогично на това ? ...за някои условия ми изглежада прекрасно решение :-)...има ли в бг. някаква разумна опция ?

Преди време и аз търсих подобно решение, защото помещението ми за запис не е много голямо, а прозорецът между контрол рума и студиото не е много малък и въпреки, че самото студио е доста добре изчислено и обработено акустически (всички повърхнини), този квадратен метър стъкло доста ме бърка, защото единствено за него не се сещам как мога да предотвратя рефлекцията на звука.

В BG засега не съм виждал някъде из магазините (ако някой знае - да се обажда) и ако човек не може да си го докара отвън, засега единственото "разумно" решение е "направи си сам" - ефектът няма да е като 'купешкото', но все пак ефект ще има. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ако се направи като трябва няма да отстъпва на това от снимката, имaм в предвид:

купуваш неръждавейка ламарина примерно 0,3/0,5 мм с размер широчина и височина колкото ти трябва

отиваш във фирма за лазарно рязане и казваш да ти нарежат дупки с еди къкъв си диаметър и през еди какво си разтояние,

просто по преценка, ако не намериш някъде чертеж на оргинал в нета, те ти го дупчат, ами тва е :D

 

Поне аз си мисля, че така ще стане не по лошо от някое купешко, щото принципът на правене е един и същ

на такъв тип материали в цял свят /е някой режат на водуструй ама и тука има такива машини, но и лазера върши същата работа/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля, че ако се направи като трябва няма да отстъпва на това от снимката...........

Ти остави снимката....ами прочете ли колко слоя (и какви) има подредени един след друг? Това доста трудно ще го постигнеш... :D

 

П.П. Изтегли си мануала...там има малко повече схеми от които можеш да вземеш някои идеи.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди нова година ходих в динакорд на искърско шосе на разпродажбата която бяха организирали. В списъка с намаленията видях и някъкъв поп филтър за кондензаторен микрофон и реших да си го взема ама се оказа точно такъв желязен с много дупки а не такъв какъвто очаквах тип "чоропогащник" и не го взех че ми се видя странно. Така че няма смисъл да си го правите беше доста евтин. Дори и без намалението за разпродажбата няма да излезе много. С намалението беше към 16лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди нова година ходих в динакорд на искърско шосе на разпродажбата която бяха организирали. В списъка с намаленията видях и някъкъв поп филтър за кондензаторен микрофон и реших да си го взема ама се оказа точно такъв желязен с много дупки а не такъв какъвто очаквах тип "чоропогащник" и не го взех че ми се видя странно. Така че няма смисъл да си го правите беше доста евтин. Дори и без намалението за разпродажбата няма да излезе много. С намалението беше към 16лв.

Нещо друго ще да е било - абсурд...на каквато и разпродажба и да е, да струва 16 лв. :)

Цената му като нов извън BG е почти $300.

 

П.П. Току що прочетох едно подробно ревю-тест за него - накрая му дадоха 9 от 10. Като минусче - съвсем леко "оцветяване" в ниската област, но само при кръгова и осмица, при кардиоид няма проблеми. :)

Така че 16 лв. сигурно струва само емблемката на Sound Engineering , сложена отпред -> logo.jpg^_^

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най ефтиния поп филтър в динакорд започва някъде от към 40лв

Иначе това където си го купил е поп филтър но вместо платнена мрежа, има

пласмасова преграда която е надупчена с доста финни дупки под определен ъгал

и пак помага да обира основно П,Ф,,,,, и други таквиз букви :)

но не е като това от снимката в първия пост

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, преди време бях гледал Ауралекс сложен зад микрофона по същия начи и имаше схема на поглъщане и беше по същия начин много добри показатели с изключение на ниските (отново) :)

Но на фона на цените които чух мисля че 18 кинта квадрата е доста приемливо решение. С един квадрат ще го увартя така микрофона че и да иска няма да има отразяване :mellow:

Немога да намеря снимката в момента, но ще се поразтърся и ако я намеря ще постна :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.