Jump to content
Българският форум за музиканти

Music Idol


just_a_sheep

Recommended Posts

Ти как мислиш, AlFiA?

Това май е една стара познайница... или неин клонинг :)

 

Дам, това имах и аз предвид, тази девойка има всички шансове, нали? :)

 

 

 

ПП. Абе да ви питам, тия дето сте се записали - досега нещо да са Ви пратили за ден и час и въобще нещо за явяване?

Редактирано от Elly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ето последното, което изкопах: "Повече от 8200 млади хора от цялата страна се записаха за участие в кастингите за Music Idol" :) Та на въпроса за деня и часа на явяването сами си правете изводите. Вероятно прослушванията няма да бъдат само на обявените дати.

Има и друга интересна информация, която подочух. Всички, които са се записали, трябва да попълнят декларация, че ако бъдат одобрени за по-нататъшни кастинги, ще ходят където и да ги водят на свои разноски. Екстра нали?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ми се че първият кастинг в София беше още миналата седмица, петък.

Реакцията на участник току-що минал, от чуждия гсм чух само - "по дяволите.... :metalist::rolleyes:""

 

тази седмица ще разбера какво ли чак толкова е станало ужасно?! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не схванах къде е смешката.

От някой сайт ли ни цитираш тази гавра или това е кандидатката на мечтите ти?

 

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=10579&hl=

 

Eй тва е линка, а смешката е за подробно четящите из форума... Цитата е от милия ни форум, а дамата е потребител тук. Същия я спомина в подписа си от доста време, но тя май не намери рзабиране... тук...

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих вчера документите за участие и съм 100% несъгласен с условията на договора. Поради тази причина въобще няма да отида на кастинга. Накратко с този договор казваш: "Слави Трифонов, твой съм, можеш да правиш с мен каквото поискаш, без да получа каквото и да било възнаграждение за това. Ако откажа да правя това, което ми заповядваш, трябва да ти платя неустойка от 10 000лв."

Може да преувеличавам според някого, но аз така схващам нещата. Затова - НЕ! Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да няма клауза и за раздухване на съдържанието, че ако е така вече си изгорял. Дано да не им се занимава...

Спокойствие се иска в бранша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има, но аз не съм подписвал договора, така че... ?

Второ, това, което съм написал е моето схващане на договора, а не съм цитирал какво е написано.

Ако модовете са на твойто мнение, моля да изтрият този и предния ми коментар.

Редактирано от Mandalay
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си подписъл,няма страшно.Каквото и да пише в договора ,никой не може да те задължи да не го споделяш.Най-малкия проблем е че не ти се заплаща,хванеш ли се на хорото ще ти забранят да участваш на други места и докато не изтече договора ще трябва да го спазваш иначе могат да те осъдят.Т.е веднъж покажат ли те по телевизията за теб идва края на всичко,което си правил до сега по отношение на каквито и да е било изяви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тфа е не4овешко бе, хора :greenangel: нали се сещате 4е пове4е от 70 на 100 от у4астниците ще са или ще се правят на върли фенове на журито (по специално Глория) с цел да ги забележат ... ще се пеят всевъзможни 4алгии, а аз ли4но няма да отида да пея IRON MAIDEN и да ме оценява няква си кръ4марка ... подкрепям идеята за music idol но на4ина по който са го организирали е пълна скръб ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получих вчера документите за участие и съм 100% несъгласен с условията на договора. Поради тази причина въобще няма да отида на кастинга. Накратко с този договор казваш: "Слави Трифонов, твой съм, можеш да правиш с мен каквото поискаш, без да получа каквото и да било възнаграждение за това. Ако откажа да правя това, което ми заповядваш, трябва да ти платя неустойка от 10 000лв."

Може да преувеличавам според някого, но аз така схващам нещата. Затова - НЕ! Благодаря.

 

Прегледах документите всичко си е в реда на нещата!

Колкото и да го плюем дългия човека наистина се научи как се прави бизнес-само той устоя изпитанието на годините.

Хората са написали всичко точно и ясно дали са ти всички параметри. Направен е график с ден и час, в който да се явиш ако не ти изнася не отиваш.

Това е цивилизования начин, а не като стар академи да висиш кат прани гащи цял ден.

 

Та мисля че всичко е ок, а относно журито - такова ни е дереджето в страната, но си мисля, че полека лека ще се подобряват нещата. Гледах доста от парчетата на Х-factor - убийствена сцена, звук и биг бенд. Тука със сигурност няма да е така тва е ясно ама....

Да живее изкуството!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм.... Caruso, ти какъв час получи, ако не е тайна? Щото аз - 15-02-2007, 9:30 часа... А съм с № хиляда и намколко си... Мислиш ли, че няма... там тва с гащите? :P

 

Иначе - и аз няма да участвам де, и мен доста ме подразни декларацията. Че е направено прецизно и професионално - няма второ мнение, хората са помислили за всичко. Но на мен не ми харесва :) Общо взето се оказва, че това е предаване за хора, които не работят и не учат на пълен работен ден, или изобщо, или са от малкото щастливци, които сами са си шефове и си разполагат с времето 100%. Което си е кофти, а уж нямаше да е като Стар Академи...

Да не говорим, че няма празно - дори и лични причини не се признават... въобще е малко твърде грубо. Кво правим, ако някой се тръшне болен, баси....

Тва за как, колко и къде могат да се забавляват за твоя сметка хич не го коментирам - то някак си се подразбираше от всички други предавания от такъв тип...

 

Само другото кофти е, че дори на кастинг не можеш да се явиш, без да си подписал... А щеше да ми е интересно, всъщност, като как ще ме диагностицира многоуважаваното и вече многообсъждано тук жури. :) ...

 

И последно - Mandalay, душко, най-много ме е яд, че няма да заслужим предварителния поздрав на Ronia:

Категорично "не" на пораженческите нагласи! Поклон пред всички, които ще се яват, без да се замислят дори.

Това е шанс за всеки, който вярва в себе си.

Мани, добре че се позамисляме понякога... Да си пооставим някой-друг шанс и за по-нататък... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де... уфх. Имате си глави на раменете - ползвате си ги. При тези нови подробности около ранното "обвързване" наистина много неадекватно звучи цитираното изказване :) Срам ме е, ама търпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Съгласна съм с мнението на Мандалей. И аз си изпратих майл с име и адрес за мюзик айдол получих и договора, който трябва да подпиша за да ме прослушат. От една страна е хубаво че от сега са пратили да си прецен човек дали си струва да участваш или не. Аз лично за себе си преценявам че не си струва при наличието на такъв договор. И да видиш какво те учаква и да очкаваш може би колкото по напред отиваш в кастингите на мюзик айдол и по строги и обвързващи те договори. Има някои точки от договора които лично на мен не ми звучат добре. Ще си позволя да ги цитирам за да обърна вниманието на всички заслепени ентусиасти желаещи да участват в предаването. Все пак съветвам ви ХОРА ЧЕТЕТЕ ВНИМАТЕЛНО И МНОГО ДОБРЕ СИ ПРЕЦЕНЕТЕ ТОВА ДАЛИ МОЖЕ ДА ВИ ДОНЕСЕ НЕЩО ДОБРО ИЛИ НЕ. ВСЕ ПАК ОТ ТОВА ВИ ЗАВИСИ БЪДЕЩЕТО.

Това е цитат от документите които са ми изпратили:

 

10. Всеки материал може да бъде адаптиран, сингронизиран, съкращаван, дублиран, превеждан и променян по всякакъв друг начин и за всякакви цели, изцяло определени по преценка на Продуцента и аз няма да търся обезшетения за нарупения на мои имуществени и/или неиумуществени права по отношение на такова използване на материалите от страна на Продуцента.

15. Давам пълното си съгласие право на Продуцена и на Организатура да събира информация относно мен и всяко мое изявление, направено в настоящата декларация, както и всички други документи които съм подписал/а във връзка с желанието ми да бъда участник. Давам пълното си съгласие и право на Продуцента и на Организатора да събира информация за мен и моите бивши и настоящи работодатели, колеги, познати, роднини, учебни заведения, държавни органи относно информацията, която съм предоставил/а или е събрана от Продуцента и давам съгласието си тези трети лица да предоставят информация за мен. Всяка такава информация може да бъде използвана, излъчвана, представяна разпространявана или по какъвто и да е начин използвана от Продуцента, като част от Предаването и неговото публично представяне.

 

17. В случай, че бъда избран за учстник в Предаването, се задължавам да съм на разположение на Продуцента и на Организатора и техните екипи в течение на целия период необходим за подготовка и заснемането на Предаването и за публични промоции на Предаването ( включително телевизионни промоции, участия в различни предавания интервюта и публикации в печатните медии, мероприятия, както и във всякакво друго пополяризиране на Предаването, независимо по какъв начин и независимо къде е представянето). Във връзка с това декларирам, че не са на лице ангажименти, които препятстват участието ми в Предаването за целия срок на провеждането и заснемането на Съзтезанието. Ако не се явя за участие в случай, че бъда избран/а за участник или не остана на разположение на Продуцента за срока на Състезанието, дължа на Продуцента неустойка в размер на 10 000 лева.

 

18. Моето участие и появи не съставляват трудово правоотношение между мен и Продуцента и/или Организатора и или FRAMENTLEMEDIA LIMITED и нямам право на никакви възнаграждения от Продуцента и/или от Организатора, от какъвто и а е характер, свързани с моето участие в кастинга, Състезанието или Предаването.

 

19. Наясно съм, че участието ми в кастинга и в Състезанието е свързано с отсъствие от работа ( ако работя), от обучението (ако съм студент или ученик) и от семейството ( ако съм семеен) и съм длъжен предварително да осигуря освобождаване от тези ангажименти за нуждите и срока на кастинга и Състезанието. Съзнавам, че появата на неотложни служебни или лични ангажименти не ме освобождава от задълженията, които поемам в настоящата декларация. Прдуцента няма задължение да ме обезщети по какъвто и да било начин за евентуално неизпълнение или отлагане на професионални или лични ангажиенти поради участието ми в предаването. В случай, че работодателят ми наложи дисциплинарно наказание, в следствие на моето неявяване на работа по време на участието ми в кастинга или в Състезанието, потвърждавам че напълно съзнателно и доброволно съм приел /а риска и последствията от акова дисциплинарно наказание. Независимо от пречинените вреи освобождавам Продоцента и всички лица, свързани по какъвто и да е начин с Предаването, от всякакви искове срещу тях, които имам във връзка с наложеното ми дисциплинарно наказанив. Съзнавам, че доброволното и информирано участие в Предаването не ми дава право да претендирам имуществени или неимуществени вреди свързани с отсъствието ми поради участие в кастинга за Предаването или самото Състезание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.