Jump to content
Българският форум за музиканти

Как да свържа китарата с windows 7


dvasev

Recommended Posts

Здравейте , как да свържа електрическа китара към лаптопа windows 7 свързвам директно към слушалките , друга букса нямам.Пробвах на настолния компютър там става , но на лаптопа не.Ако имате някакви идеи моля да споделите. Китарата е нисък клас SST611-BK. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на Бил Гейтс...майтапя се.

Няма да стане във входа за слушалките, защото по някаква причина той е ИЗХОД.

Не знам как става на компютъра, предполагам,че там не го пускаш във изхода за слушалките.

На лаптопа трябва да имаш някакъв вход(line in) и после ASIO4ALL драйвера, за да ти намали латенцията и вече някакъв софтуер за да звучи както трябва.

Най-добре е да имаш външна звукова карта, в която да включиш китарата и от там в лаптопа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се на Бил Гейтс...майтапя се.

Няма да стане във входа за слушалките, защото по някаква причина той е ИЗХОД.

Не знам как става на компютъра, предполагам,че там не го пускаш във изхода за слушалките.

На лаптопа трябва да имаш някакъв вход(line in) и после ASIO4ALL драйвера, за да ти намали латенцията и вече някакъв софтуер за да звучи както трябва.

Най-добре е да имаш външна звукова карта, в която да включиш китарата и от там в лаптопа.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

трябва ти out или така наречената синя букса/вход. На лаптопа ест. нямаш такъв.

има кабели за китара, които завършват с USB виж си серията на порта и ако е ок може така директно. Пак ще трябва софтуер де.

иначе най-добрия вариант е да си купиш външна звукова карта USB. Там цените варират между 20 лв. и 2000 лв., в зависимост какво точно търсиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано не съм прав, защото се изказвам без да съм пробвал тази джаджа, но си мисля, че тая работа не става с 20-30 лева, колкото май струва това. Ако се разровиш в нета може да срещнеш много недоволни от латенцията на интерфейси за по 200-300+ лева... :(

Има едни кабели на Alesis, които представляват на практика същото - от едната страна е USB, а от другата жак за китарата (без копчета, без екстри, дизайна създава впечатление, че си е прост кабел с несъвместими накрайници).

Мой познат ми демонстрира преди време такъв на средномощен компютър (в смисъл, че не е някаква мега машина) и се справяше доста добре с "Гитар Риг". Мисля, че струва около 100-тина лева, но не знам колко лесно намираемо е - това в случай, че не стане с показаната джаджа.

А по принцип "правилния" начин започва с интерфейс за поне 250-300 левчета и нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.