Jump to content
Българският форум за музиканти

Търся пирамидален /дифузен/ дунапрен


Recommended Posts

Момци и моми :P треа ми пирамидален /дифузен/ дунапрен до закупя,

за цените на Ауралекс се поинтересувах :) и не ме устройват, дайте идеи от къде мога да поръчам по тънко ;)

 

Р.С. От Пловдив съм но и фирми от други градове ме устройват ако ми дадете телефон или линк ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето:

http://www.di-tradebg.com/articles.php?ArticleGroupID=44

 

 

Да по-12341234000-ядя, че Ауралекс си струват парите и не случайно са Ауралекс :P

 

Това по-горе е турско производство и на форма го докарва, но дори и като мат'риал, а и качества -> :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

synchu мерси и не се коси знам за качествата на Ауралекс, на мен този дунапрен ми трябва като декурация на една неизползвана част в студиото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това по-горе е турско производство и на форма го докарва, но дори и като мат'риал, а и качества  -> :)

Не разбрах точно за "мат'риала" дали го одобряваш или не, защото преди време точно такива турски (тъмносиви) бях гледал в Пловдив и дори бях взел 1 квадрат за мостра, но точно мат'риала не ми хареса, въпреки че имаха и допълнителен слой от вътрешната страна, а и пирамидите бяха от най-нископрофилните...и пак си струваше доста... ;)

 

@f1_sound, къде точно се намираш в Пловдив да мина някой ден да видя как си декорирал помещението... :P

 

Къде в Пловдив си видял

Имаше една фирма на ул. "Хр.Данов" (срещу обредния дом), която внасяше продукти на тази фирма.

Редактирано от yamaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

yamaha студиото се намира в квартал Мараша до гребната база :P

Почти е готово с малки изключения като климатик и декурация за красота :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно мат'риала не ми хареса и акустичния ефект от мат'риала. Плътността е доста по-ниска от на Ауралекс и е различен вид полимер, с относително съмнителни качества, по-скоро напомняш добре оформен дунапрен :)

 

Освен това (по спомени) наистина най-големия размер пирамидки, който имаха е 5 см (2инча). Което общо взето за моите нужди беше малко. А и нямаха бас трапове.

Редактирано от synchu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега им се обадих и ми казаха, че имат дунапрен с размери

3-3-4 см на цена 13,41лв без ддс и

4-4-5 см на цена 15,35лв без ддс

това са размери на пирамидата за1бр

 

P.S. Иначе аз проблемите си ги реших като си поръчах от Една фирма от

град Ловеч /има и представителство в София/ да ми нарежат дунапрен на

пирамиди /фирмата има машини за това/ с голяма плътнос и височина на пирамидата 7,5 см, имайте в предвид че дунапрена от който изрязоха пирамидите е Белгийски и е с много добри звукопоглъстащи качества, не само на хартия, а и от опит ви казвам, че си върши работата чудесно и в

крайна сметка пак излезна по ефтин от Ауралекс, но пак е скъп

за нуждите за които ми трябва ефтиният ;)

Ако някой се интересува за фирмата да пише ще се разтърся

да намеря адреса и телефона на фирмата

Предлагат всякъква дебелина и плътност и имат възможност да горежат,

на всякъкви форми :happy:

Редактирано от f1_sound
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега им се обадих и ми казаха, че имат дунапрен с размери

3-3-4 см на цена 13,41лв без ддс и

4-4-5 см на цена 15,35лв без ддс

това са размери на пирамидата за1бр

Това на квадратен метър ли е? Защото цената е доста ниска...по времето, когато взех турската мостра квадратът беше към 28 лв./м2 пак за височина 4-5 санта....може би тези са някаква LE версия без допълнителния слой... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.