Jump to content
Българският форум за музиканти

Питане


kolio_k

Recommended Posts

Бих могъл да си купя следния амп

 

36116341158.jpg

Трябва ми за да си свиря предимно в къщи.Модела е Attax 80.

Моля ако някой е запознат с този тип кубета да сподели мнението си за тях и съответно каква цена според него би било разумно да се плати.

 

п.п.Питам защото ампа е доста стар(7-8 години)и не мога да намеря нищо актуално в нета.Благодаря в аванс на всички отговорили

 

п.п.2 Забравих да пиша че говорителя е Cellestion и кубето работи много добре(в смисъл от кум изправност)

Редактирано от kolio_k
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Владо.Не съм си и мислил да ги сравнявам :bravo: ,просто ми трябва амп,който да си оставя вкъщи(имам предвид в Българското къщи,за да мога като се прибирам по един месец в годината,да имам с какво да дрънкам в Пловдив)Та Аттакса ми трябва за в къщи или в краен случай за някой джем и ме интересува от тази гледна точка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам по-малкия модел Атакс 40 (както и потребителя stratocaster, който също може да изкаже мнение). За такъв клас кубе е супер, мойто също е доста старо, но няма никакви проблеми, говорителя е Celestion Rock Driver Vintage ако добре си спомням и е добър, чистия канал е много готин, драйва е много мек и безшумен за класически рок и блус звук, много добре се държи с външни дистове от сорта на сансамп, МТ-2 и от сорта. Има ефект лууп, изход за слушалки и общо взето съм много доволен, но естествено сравнение с другите ти ампове просто ноу комент . :bravo: Иначе 80-ката може да ти е малко шумна за свирене в къщи, но е ОК и с по-малко волюм. Според мен в неговия ценови клас сравнен със съответните Рандали, Велвстейти, евтини Фендери, Берингери и т.н. мисля че определено ги бие като звук, естествено ти си знаеш дали ти трябва, а за цена според мен някъде около 500 +- 50-60 си мисля, че е нормално секънд хенд (в лева естествено).

 

Едит: Докато съм писал си оставил още едно мнение. За целта за която ти трябва ми се струва много добър вариант, ако пък е и изгодно ще ти свърши супер работа :guitar:

Редактирано от anadem
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много изчерпателно,страшно ти благодаря :bravo: .Много се радвам ако е по добър валвстейт 80/80 като звук.Някога имах такъв и бях доста доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Няма нищо, за мен наистина е по-добър от велвстейт, но все пак това е лично мое мнение с което всеки има правото да не се съгласи :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде и аз да се изакам в темата :bravo: от месец и нещо имам ампа, само че по-малкия модел - атакс 40

на външен вид е същия

чистите китари са страхотни, много динамични

драйва е страхотен също - но не е за метъл, по-скоро за класически рок и хард рок

спокойно се свирят с неог и тежки неща, обаче силата му е в мазния и плътен лийд тон. много динамичен звук

имам и алл тубе амп и не мога да кажа кой от двата е по-добър, и с двата е удоволствие да се свири, наистина голямо удоволствие

 

както каза колегата по-горе - и дума не може да става за сравнение между кетнера и там рандали, фендери евтини, берингери и други такива

 

моя поне е маде ин Германия - не знам тоя деот на тебе ог предлагат какъв е, предполагам и той

много са качествени - истински ампове. сегашната едишън блу серия на кетнер е уж същата, просто козметично се различават - но не съм свирил на новата и не мога да кажа. Вижънданн който има от новата серия е доволен, предполагам разлика няма

 

с две думи - комбото е убиец, не само за свирене в къщи :) :hello:

 

а ето и няколко записа с кетнерчето

http://media.putfile.com/hughes--kettner-new

http://media.putfile.com/star-49

 

надявам се да съм ти бил полезен :)

Редактирано от stratocaster
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря(и за семплите особено),определено посъбрах доста инфо.Така като гледам ако мога да се договоря за някаква цена сигурно ще го взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гарантирам че няма да съжаляваш :bravo: ако трябва да ог оценяваме по звук - струва повече от тези на пазара в момента, така че дори и над 550-600 да ти искат според мен е разумна цена

пък ако искаш може да трампим моя за твоя енгл :) :green: :) шегувам се :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

docc и synchu,благодаря ви за отзивите.Свирил съм с Тюб едишън на ХК.Саунда е много добър,но са скъпички,а аз съм заинтересуван от това предимно с надеждата,да го взема евтино

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.