Jump to content
Българският форум за музиканти

помощ при избор на китара


just_a_girl

Recommended Posts

Ами реших да свиря на китара, но няма никакъв опит и познания. Някой може ли да ми даде съвети - подходящи модели за начинаещи, магазини и други такива неща... Предварително 10x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 43
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

ако искаш да свириш на акустична - почваш с акустична

 

ако искаш да свири на електрическа - почваш с електрическа

 

просто е

 

също така много е важно какъв стил музика искаш да свириш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако почнеш с акустична както аз... много хора ми казват, че ще свикна да дъня и после на електрическата ще късам постоянно струни.

към момента свиря само на акустична, за електрическа ще мисля като науча отлично основните неща.

 

Успех при избора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо общо няма с дъненето

 

просто на елетрическа китара се свири много по различно, особено с драйв

ако почнеш на акустична и минеш на електрическа с драйв трябва да учиш половината неща наново

 

пък за твърдите струни на акустичната - ми слагаш си дебели струни на елетрическата, вдигаш ги високо и пак ще ти заякват пръстите

 

избираш тва на което искаш да свириш и свириш на него - тва е положението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш да свириш на акустична - почваш с акустична

 

ако искаш да свири на електрическа - почваш с електрическа

 

просто е

true!!

много ме дразни разпространеното мнение че първо се почва на акустична - и 2 те си имат характерни особености, така че и да се научиш на акустична, а после си вземеш електрическа ще ти трябва доста време да свикнеш и да се научиш да свириш с драйв без да звучи омацано отвсякъде - имам един познат който свири от 20-25 години поне и от година насам не мога да го науча как да свири прости акорди с дистер без да закача останалите струни и да заглушава правилно

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^!!!!

Без коментар. :wall:

Ако когато му е било времето се е научил като хората да свири на акустичка, преминаването на ел.китара е като...'ми като песен.

Аз пък познавам един човек, който свири от 10 тина години на акустичка, премина преди 4 на ел., не е ултра фаст меша шредър, но за сметка това свири много по-динамично, чисто и експресивно от болшинството "съзтезатели"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам.... Засега мисля на акустична, пък по-нататък... ще видим. Е, все пак мерси за съветите! Доста полезни ми бяха :cheers:

А относно струните - чувала съм, че за момичетата се препоръчваат по-меки. Нещо по този въпрос да ми кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз знам че вече много се свири с найлонови.

И за начинаещи е по-добре .

Редактирано от TheWhiteGhost
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А относно струните - чувала съм, че за момичетата се препоръчваат по-меки. Нещо по този въпрос да ми кажете?

Меки струни нема, вика им се найлонови.Те са добри за начало, по-малко болки в пръстите, иначе ше се отегчиш и разочароваш съвсем.Такива струни има класическите китари. Пък и са по-удобни щото ако не си свикнала още как и колко да ги натискаш, то представи си да натискаш ония струни...некой беше направил много умно сравнение: натискането на струна на китарата е като да забиваш пирон в нещо си май релса беше. Айде и успех :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Прав си металните струни на акустичната китара направо ми откъснаха пръстите-започнаха да се белят след всеки път който свирих.<_<

Днеска ще си взема нови (найлоновки):).

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.